Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom elméletileg akarja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom elméletileg akarja a babát, de nem képes itthon maradni? Mit tegyek, ha nagyon ingatagnak érzem ezt?

Figyelt kérdés

Elég friss a kapcsolatunk, vagyis inkább zavaros. Kamaszként "jártunk" 13-14 évesen, aztán később is, már 17 éves korunkban, az azért komolyabb volt, mint egy kiskamasz szerelem. Utána másfelé sodort minket az élet, hosszabb ideig nem beszéltünk. Ő Budapesten élt, én egy vidéki nagyvárosban, a baráti körünk is változott az egyetemmel, már nem volt meg az a közös kapocs, hogy mindig ott legyünk a másik életében. Aztán most 8 hónapja ismét jóban lettünk, találkozgattunk, hol egyikünknél, hol a másikunknál aludtunk, igazából olyan volt az egész kb a 2. héttől, mint egy párkapcsolat, és akkor megbeszéltük, hogy mostantól együtt vagyunk, nem lesz más egyik oldalról sem.


Most kiderült, hogy terhes lettem, a 8 tesztből 7 pozitív lett. Beszéltünk róla, hogyan tovább, és elmondása szerint akarja, nagyon lelkes. De az életén változtatni nem akar... A munkája miatt sokat utazik, pedig lehetne lehetőség arra, hogy kevesebbet legyen távol. De hogy neki ez hobbi és szenvedély is, nem munkának fogja fel. Igen, csak éppen ha majd lesz egy gyerekünk, a 4 hétből minimum kettőt nem egyedül szeretnék vele lenni... Mindkétszer, amikor együtt voltunk, azért lett vége a dolognak, mert komolytalan volt, nem tudta mit akar. Most is ezt érzem. Legyen gyerekünk, jójó, de sokban ne változzon az élet.


Pl. ő nem akar nagyobb lakásba költözni, vagy esetleg olyan társasházba, amihez kert is van, merthogy ez itt van a belvárosban, és közel van minden, meg van őrzött garázs. De hiába mondom, hogy három embernek kicsi... Ugye én egyetemre járok, ezt is mondtam neki, hogy azt levelezőn fejezem be így nyilván, de akkoris kell majd segítség. Vagyis nem is segítség, hiszen ugyanúgy az ő gyereke is lesz. Úgy érzem, ő fel sem fogja, hogy egy kisbaba, kisgyerek mennyi bajjal járhat. Most is megyek jövőhéten orvoshoz, erre ő elutazik, mert "muszáj", pedig kértem, hogy jöjjön el velem. És ez rosszul esik, hogyha már most, az elején nem képes rám/ránk szánni 1 óra hosszát, akkor később mi lesz. Mondtam ezt neki, meg utána üzenetben is beszéltünk erről, annyi volt a válasza, hogy nagyon szeret, és majd ha hazajön, megbeszélünk mindent és próbál a kedvemben járni.


A pontos korunkat nem szeretném leírni, 21-25 között vagyunk.


2019. márc. 16. 18:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Sajnos, ő komolytalan. Ha megtartod, akkor egyedül fogod nevelni, mert őtet nem érdekli.
2019. márc. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
96%

En abortusz ellenes vagyok, de nem tudod elvetetni? Ez a "férfi" mellett még ha együtt is maradtok egyedül fogsz maradni, minden rádborul. Ha így marad tovább.


Egyébként állj oda a párod elé és mond meg, hogy mostmar döntsön, de jól gondolja meg mivel egy életről dönt. Ha pedig tényleg akarja a babát, változtasson hogy megfelelő helyzet legyen.

2019. márc. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

TE érzed "ingatagnak" a dolgot? :D

Mit szóljon a barátod? Odaköltözik hozzá egy csaj, akinek nemhogy munkája, még végzettsége sincs, teherbe esik és még azt is elvárja, hogy a pasas azonnal forgassa fel az életét, dobja el a munkáját, vegyen vagy béreljen (a saját pénzéből, persze) másik,nagyobb, kertes házat... Tényleg felelőtlen, mert NEM csinálunk gyereket egy állástalan, képzetlen nőnek, akinek még messze nem nőtt be a feje lágya.


Gratulálok, sikeresen belemanőverezted magad egy olyan helyzetbe, ahol csak veszíthetsz. Vagy lesz annyi esze a pasidnak, hogy ne dobja el magától azonnal az egzisztenciáját, és akkor te sértődsz halálra. Vagy felmond, költözik, aztán ott álltok ketten együtt egyetlen állás nélkül, és akkor majd kapja az ívet, hogy "találj már munkát, miből tartjuk el a KICSIT?"

2019. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem kell eltartania, jól állok anyagilag. A munkája sem olyan, hogy bárhol fel kellene mondania, ugyanis bárhonnan végezhető. Nem is azt kértem tőle, hogy mondjon fel, csak hogy ne az legyen, hogy egy hónapból kb 1 hetet van itthon. Elég sokan megoldják, neki is sikerülne.


Az meg, hogy ő nem akarja a babát... Mégis mikor mondtam, hogy én nagyobb százalékban inkább nem tartanám meg, mint igen, akkor ő mondta, hogy képtelen lenne arra gondolni, hogy ne tartsuk meg. És azóta is lelkes igazából. Tehát nem én vagyok a gonosz barátnő, aki erőteti a gyerekvállalást, hiába szeretnétek ezt a szerepet rám húzni. :)

2019. márc. 17. 09:02
 15/17 anonim ***** válasza:
47%

Ne figyelj a sok okoskodóra, rosszindulatúra tudod unalmas az életük.

Ahogy írtam is állj elé és mond meg neki hogy döntse ep végre mit akar, ha babát akkor úgy csinalja, hogy nektek is jó legyen.

2019. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azt gondolom, hogy nem kellene megtartani a babát. Sem a kapcsolatotok, sem ti magatok nem èrtetek meg rá. Hiába mondja, hogy kèptelen az abortuszra gondolni, igazából arra is kèptelen gondolni, hogy bármi is változzon az èletèben, ès áldozatokat kelljen hoznia. Ő valahogy úgy áll hozzá, hogy úgy is te szülöd meg, meg te leszel vele otthon, így elsősorban a te èletedet fogja befolyásolni, ő attól mèg utazgathat, meg ez még az, èlheti a szabad èletèt, aztán ha otthon van, elgügyörèszik a gyereknek, azt jól van.

Azt hogy lelkes, hogy kell èrteni? Örül neki? Ez èdeskevès, ez nem lelkessèg. Aki lelkes, az a "cèl" èrdekèben tervezget, cselekszik. Ő sehol nincs ettől. Ő ott tart, hogy persze tartsuk meg, de nekem ne nagyon kelljen módosítani az èletvitelemen, korábbi terveimen. Így még nem fog menni. A gyermekvállalásból mindkèt fèlnek ki kell vennie a rèszèt, mindkèt oldalról áldozatokat követel. De ő mèg nincs kèsz arra, hogy családosdit játszon.

Annak sincs èrtelme, hogy most megerőltető magát csak azèrt, hogy a kedvében járjon, méret az is csak ideig óráig fog tartani, ès nem lesz boldog tőle. Amíg belülről nem èrzi a kèsztetèst, addig eleve kudarcra van ítèlve.

Szóval nagyon gondold meg ezt, ès csak úgy tartsd meg, ha te magad, egyedül is el fogod tudni látni a babát, ha a segítsège nèlkül is be tudod majd fejezni a sulit, stb. Mert jelen pillanatban tènyleg nagyon ingatag lábakon álltok, nem igazán lehet arra alapozni, hogy ez úgy fog összejönni, ahogy te szeretnèd, ahogy elvárható lenne.

2019. márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem mi tehetünk róla, hogy egy ilyen ingatag kapcsolatba képtelenek voltatok védekezni.. Fogsz te még itt nyajogni hogy egyedül vagy a gyerekkel. Ezt most minden rosszindulat nélkül irom.
2019. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!