Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék, ha a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, ha a párom nem szeretne költözni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a párom nem szeretne sem lakásba, sem pedig albérletbe költözni. Ő foggal körömmel ragaszkodik a családi házhoz, viszont még minimum 4-5 év, mire eljutunk odáig, hogy összegyűjthessük legalább a háznak a felét. Hitel nélkül nem fogjuk megúszni, hacsak időközben nem nyerjük meg a lottót. Akkor a felújításokról még nem is beszéltünk + bútorozás, stb.


Igaz, hogy még csak 1 éve vagyunk együtt, de már 24 és 27 évesek vagyunk, és azért tényleg jó lenne megtudni, hogy működne-e az együtt élés. A páromnak van fix állása, ő tesz is félre pénzt minden hónapban, én viszont pont most veszítettem el a munkámat sajnos, viszont szinte semmit nem tudtam félretenni a fizetésemből. Nem kerestem sokat.


Igazából nem is értem, hogy a mai fiatalok hogyan tudnak boldogulni ilyen ingatlanárak mellett.


Muszáj lenne találni valami kompromisszumos megoldást a pénz kérdésre vagy a közös lakhatás kérdésére, de már kifogytam az érvelésből, a párom hajthatatlan. Nem lakunk egymáshoz közel, hétvégente tudunk csak találkozni.


Kinek mi a meglátása? Ha esetleg valami nem világos, kérdezzetek nyugodtan.


24/N


2019. márc. 18. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolkodsz ezen,ha most veszìtetted el az âllásod?Hogy akarsz összeköltözni így, akár albérletbe is?
2019. márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jutott eszembe hogy egy: nem akarja hogy ő fizessen mindennek a többségét pluszba hogy neked nincs munkád. Kettő: egyáltalán nem akar veled összeköltözni mert nem szeret. Három: anyuci szoknyája alol nem akar kibújni mert akkor nem tudna spórolni hanem elmenne az albérletre.
2019. márc. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont azért akarok elköltözni, mert itt nálunk nem nagyon van munkalehetőség.
2019. márc. 18. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1 év után még nem biztos abban, hogy a jövőt veled szeretné-e tervezni(ez azért érthető).A fix állását meg nem akarja feladni.Nagyon bizonytalan lábakon áll a kapcsolatotok még kérdező az összeköltözéshez.
2019. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Téged nem az érdekel, hogy működik-e, hanem ki akarsz onnan törni, ahol most élsz, de egyedül nem megy.

Távkapcsolatban minden lassabban zajlik, ezt el kell fogadnod.

Az pedig érthető, ha elvárja, hogy ebbe az összeköltözésbe te is tegyél bele valamit. Egy év után ez egyelőre nulla: se pénz, se munka.

Lehet, hogy neki is gyanús, hogy pont most lett ennyire fontos a közös élet.

2019. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar veled összeköltözni, legalábbis most nem, és nem így.

Egyet tehetsz: elfogadod.

Ha a hosszú távú terveitek ennyire nem egyeznek, akkor kár is az egészet erőltetni.

2019. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre ne erőltesd. Az idő eldönti, hogy a kapcsolatotoknak van-e jövője. Ha racionálisabb választ akarsz: Ha neked nincs munkád, félretett pénzed, akkor azt a 4-5 évet az Ő félretett pénzére, az Ő viszonylag jól fizető munkàjára alapozod. Egy férfinél szerintem ilyenkor kérdések felmerülnek...
2019. márc. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!