Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerelem mennyire tekinthető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem mennyire tekinthető állandó tényezőnek egy kifejezetten jó párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tapasztalatlan, pár kapcsolaton már túl vagyok,ennek ellenére nem tartom magam annyira tapasztaltnak sem. Mivel alapvetően minden ember máshogy gondolkodik, úgy érzem ez a dolog egyéni tapasztalatokért kiált.

Ki hogyan definiálná a szerelmet (nem szeretet!), kinek mit jelent, lelkiállapotok, minden érdekelne. A második fele a dolognak talán még érdekesebb: mióta angliába sodort az élet, másképp kezdtem el kezelni az emberi- és párkapcsolatokat (jobban értékelni), ebből kifolyólag sok ismerősömet és közeli barátomat kérdeztem meg arról, hogy szerelmesek-e a partnerükbe, és számomra megdöbbentően kb a 70% nemleges választ adott, ami nekem azért furcsa, mert az eddigi kapcsolataimban (ffi létemre) mindig szerelmes voltam, anélkül egyszerűen nem működne a dolog, nem tudnék valakivel szeretetből együtt lenni, az kevés lenne mint kapcsolat mozgató-rugója, ugyanakkor az sem mellékes, hogy ebben az esetben a szerelem képes bármikor más iránt fellobbanni, és már kész is a baj. Azon ismerőseim, akiknél szó szerint izzik a szerelem, ott nincsenek viták, veszekedések, egyszerűen csak szeretik egymást,de kevesen vannak az ilyenek. Nem az lenne a legszebb, hogy rajongsz a másikért és fordítva? Képes ez a dolog periodikusan hol előtörni, hol eltűnni, vagy ezen kapcsolatokat csak a megszokás tartja össze?


2008. nov. 10. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az egész az agyból is indul. Attól függ, hogy fenn akarod-e tartani a kapcsolatot, mert akkor mindent megbocsátasz, türelmes vagy, és az apró hülyeségek is olyan széppé teszik, és jól állnak neki. Persze ehhez kell az, hogy eleve szerelmes legyél. De még ha szerelmes is vagy, a hétköznapi problémák irritálttá tehetnek, és beleköthetsz minden apróságba, kitöltheted rajta a mérged, ahelyett, hogy örülnél, hogy legalább ő van neked. Nyilván ehhez másik fél is kell, és a legjobb, ha megtanuljátok egymást "kezelni", amikor idesges, stb, és az nem okoz terhet, akkor nagyon jól fenntartható a szerelem.
2008. nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazi szerelem csak egy van az ember életében, szerelem meg több is,de azoknak egy idő múlva vége lesz.Az az egy viszont veled marad mindig,ha szerencséd van, akkor a te igazidnak is te vagy az igazi és együtt élitek le az életeteket nagy , nagy boldogságban és szeretetben, ő lesz a társad, jóban, rosszban,örömben ,bánatban.
2008. nov. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
..
2016. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!