Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudom ki mondani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom ki mondani, hogy vége?

Figyelt kérdés

6 éve élünk együtt. A párom sajnos semmiben nem nyújtja számomra azt, ami elvárható lenne egy kapcsolatban. Úgyérzem, ki vagyok használva minden téren.

Anyagiak.: Az anyjábak kifizettem 800 ezer forintot, mert mindennel el volt maradva. Áram, albérlet, meleg víz. Ezeket én lassacskán ugyan, de kifizettem. Az albérlete önkormányzati, csoda, hogy nem tették meg ki. Neki 1.5 milliós tartozása van, természetesen vonják is a fizetését.

Mikor fizetés van, én semmit nem engedhetek meg szinte magamnak, mert egyből veszekedés van belőle.

Most nem rég cipőt akartam venni, 15 ezer forintért. Meg is vettem, persze meg is kaptam érte a magamét. Holott ő 50 ezret költött el műkörmös felszerelésekre...

Munka.: Egy helyen dolgozunk. A kollégák előtt számtalanszor leégetett, bámriről is legyen szó, soha nem velem ért egyet. Sokszor úgy beszél velem mint a ..rral. Ezt ő viccesnek találja. Én nem...

Szexualitás.: Bármikor közeledek felé, rengetegszer elutasításba ütközök. Szinte könyörögnöm kell érte. Ha mégis belemegy, csak az mehet, ami számára jó. Az ami nekem is jó lenne, arról szó sem lehet.

Semmit nem ad. A szex egyhangúan szinte mindig ugyanaz.

Háztartás.: Vigyem le a szemetet, menjek mindig én bevásárolni. Ételt főz, de amit én szeretek, azt ő nem, épp ezért az nincs. Ha magamnak készíteném el, az pocséklás szerinte, mert csak azért, hogy én egyek belőle?


Mit kezdjek? Miért vagyok még mindig vele, és miért nem tudom el engedni? Mikor erre szó esett, öngyilkossággal fenyegetőzik. Lehet emiatt nem metek lépni?


Ti mit kezdenétek ezzel?


35F



2019. máj. 20. 14:48
 1/7 lilla64 ***** válasza:
100%
Én bizony továbblépnék amig nem késő.
2019. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. máj. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyenge vagy. Ha öngyilkos is lesz (nem lesz), az csakis az ő döntése.
2019. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kb annyi értelme volt kiírnom a kétdést... Semmi.


Köszönöm a 3 választ...

2019. máj. 20. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
4: Nem tudom, miért hisztizel. Ha nem válaszokat, hanem hátba veregetést szeretnél, akkor keress másik fórumot. Azt kérdezted, miért. Erre kaptál egyértelmű választ: mert gyenge vagy. Ez az oka, ha hajlandó vagy szembenézni vele, ha nem.
2019. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű. Amit leírsz, az eléggé olyan, mintha egy bántalmazóval élnél. Tévhit, hogy csak férfi lehet bántalmazó vagy hogy a bántalmazásnak mindig véraláfutás az eredménye. Közösségben leégetés, szexmegvonás, kettős mérce, hogy nem készíthetsz ételt magadnak, érzelmi zsarolás (öngyilkos leszek), ez csak pár beszédes példa, de biztos ennél jóval több van a tarsolyban a bántalmazás rendkívül "színes" eszköztárából! Márpedig akár nő, akár férfi a bántalmazás áldozata, általában abban egyeznek, hogy már a kapcsolat kezdetén sem volt fényes az önbecsülésük, önértékelésük és ez a bántalmazás ideje alatt csak romlott. És itt van annak a jelenségnek a kulcsa, amiért egyre nehezebb kimászni egy bántalmazó kapcsolatból: mert a bántalmazás eredményeképpen egyre kevésbé hiszel magadban, egyre kevésbé értékeled magad, egyre inkább úgy érzed, hogy a másikra vagy utalva, s eközben a másik egyre inkább dróton rángathat, hiszen a bántalmazás nagyon legyengíti az embert és megkérdőjelezi a saját énjét, világát.

Amit tehetsz: keress egy számodra működő pszichoterápiát. Ez lehet egy klasszikus egyéni pszichoterápia is egy jó pszichológus vezetésével. A kulcs az önismeret. Valószínűleg a gyerekként a családodban tapasztalt minták sodortak ebbe a kapcsolatba, ahol alanya lehetsz annak, hogy a másik minden téren kizsigerel. Ha egy profi vezetővel feltárod azt, hogy mi gátol abban, hogy kiállj magadért, rálátsz a veled történt igazságtalanságokra, lassacskán belátod, hogy valójában még fel sem fedezted a saját életedet, még egy grammot nem éltél belőle úgy, hogy ne a családodból átvett mintákat ismételnéd. Egy alapos önismereti meló képes teljesen visszaadni az életedet és az önrendelkezésedet. Ugyan ez évek munkája, de az első hatás már heteken belül megjelenik. Ezt tedd.

2019. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Rengeteget segítettél. El fogok menni szakemberhez.
2019. máj. 23. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!