Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem felel meg neki egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem felel meg neki egy sima adminisztratív munka, ha láthatóan nem kell másra?

Figyelt kérdés

A párom nemrég végzett az egyetemen, és munkát keres. Gazdasági végzettsége van és vagy üzleti, vagy marketing, vagy HR-toborzás területen akar munkát. Csak ilyen pozíciókra jelentkezik és bruttó 290-300 000 alatt nem vállal el semmit.

5 hónapja keres munkát, nem jön neki össze semmi. Alapból nem kedvelem az ötletet, hogy az üzleti életben tevékenykedjen, de azt sem, hogy más emberek sorsáról ő döntsön, pl. rajta múljon, hogy egy senior kategóriájú szakembert behívnak-e interjúra.

Egy fizetésből nehezen élünk meg jelenleg, és szerintem nagyon ciki, hogy otthonról támogatják. Úgy gondolom, hogy el kellene vállalnia valami olyan munkát, ahová felveszik, pl. valami adminisztratív, esetleg ügyfélszolgálat, eladó, vagy bármi ilyesmi. Ő erről hallani sem akar, ő "karriert" akar, és ideiglenesen is csak akkor akar elvállalni olyan munkát, amilyet nem akar, ha megszorulunk, mert akkor még nehezebben tudna másikat keresni, kevésbé tudja megoldani az interjúkat stb. Én már ideges vagyok, szerintem a munkaerőpiac általa áhított szegmenségen csúfosan elbukott, és ideje lenne a képességének megfelelő munkát vállalnia.

Mielőtt valaki belekötne, hogy lenézem, nem nézem le, de nekem nem igényem, hogy valami húúúú de komoly karriere legyen, csodálatosan szép, kedves, házias, humoros lány, én ezek miatt szerettem bele. De ez a dolog már nagyon zavar.


2019. jún. 4. 17:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen megértelek, ez egy nagyon rossz elv hogy ha nincs az akkor semmi! Mert közben is lehetne keresni...

Én exem is ez volt, ő csak egy bizonyos munkakörbe megy, min.400e Ft nettóért (2005!!!!-ben) szóval 12 evre otthon is ragadt aztan nyugdijba ment es mellette füvet vág meg lakast fest...no comment

2019. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
21%

Addig csinálja ezt, amíg megteheti. Vagyis amíg te és a szülei eltartjátok, ő pedig nem érzi, hogy felelősséggel tartozik a saját fenntartásáért.

Akkor lesz változás, ha vagy te veszted el a munkád, vagy a szülei zárják el a pénzcsapot, és már a mostani színvonal se lesz tartható.

Sajnos ismerek olyat, aki elég speciális területen végzett, és nem hajlandó más munkát vállalni, mondván, hogy nem azért tanult. Évek óta várja a csodát, a szülei nyakán élve.

2019. jún. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
30%
Értem a problémádat , nem degradálni akarod, hogy nőként érje be kevesebbel, csak zavar hogy amíg nem akad másik lehetősége, piszkosak neki a betanított munkák. Hát nem minden ember egyforma, a nagyon gazdag emberek többsége mélyen alulról kezdte és nem szégyellték a munka bármely formáját ,talán ezt kellene a tudtára adnod .
2019. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
24%
Angolból ÉS (nem vagy, hanem ÉS) németből milyen szinten áll? Amennyiben nincs meg a tárgyaló képes tudása, akkor fölösleges az említett 3 területen próbálkoznia.
2019. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:
Angolból felsőfokú nyelvvizsgája van, németül nem tud, viszont franciából van neki középfokú nyelvvizsgája. De el tudom képzelni, hogy kicsit ráijesztenek, akkor csak makogni tud.
2019. jún. 4. 17:40
 6/71 anonim ***** válasza:
60%

"min.400e Ft nettóért (2005!!!!-ben)" :D Egyik barátnőm volt ilyen, kezdőfizetésnek nulla tapasztalattal ennyit írt az önéletrajzba. Kicsi város volt, azt már nem mondtam el neki, hogy visszahallottam, miszerint kiröhögték, amikor olvasták az önéletrajzát. A mai napig munkanélküli, ennyit tudok róla. Mindig is játszotta az agyát, amikor én megszorulva eladói állást vállaltam, rettentő leereszkedő lett.

Már nem tartom vele a kapcsolatot.


Másik ilyen ember bátyám, érettségire szeretne 300-400ezres fizetést, lehetőleg hat órában. Szereztek neki egy elég jó állást (a képességeihez mérten) nettó 120+ juttatások, nap négy-hat órát kellett dolgoznia, de ott hagyta, mert neki ez kevés pénz a láblógatásért. Ő is a mai napig csak pofázik, már elnézést.


Van ilyen embertípus, kérdező.

2019. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
43%

Le leszek pontozva, még akkor is, ha nem mindenkire vonatkozik...


Van egy rétege a diplomásoknak (általában a középszer vagy akik sejtik-érzik, hogy nem teljesen tisztességesen sikerült megszerezni és a "hurrá megvan a kettes" szint nem piacképes tudás) akik semmi pénzért nem hajlandóan "alább adni", hanem csak és kizárólag "a karrier", lehetőleg minimum az átlagbér kétszereséért.


Fizikai munka szóba sem jöhet, ahogy ilyen "aktatologatás" sem, hanem csak és kizárólag középvezető vagy afeletti szint, azzal nem törődve, hogy azt a szintet elérők is indultak anno valahonnan és végig kell járni a szamárlétrát. De ugye a mai felfogás az amit Nagy Feró énekelt meg anno, "Mindent mindent mindent akarok... hé, még ma!"...


Elszakadt a realitásoktól, nehéz visszahozni. Valahogy ébreszd rá, hogy ennek keserű vége lesz.

2019. jún. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
81%

"Alapból nem kedvelem az ötletet, hogy az üzleti életben tevékenykedjen, de azt sem, hogy más emberek sorsáról ő döntsön, pl. rajta múljon, hogy egy senior kategóriájú szakembert behívnak-e interjúra."


Ennek mi az oka? :O

2019. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Nem akar középvezető lenni, belépő szintű pozíciókra jelentkezik, végzettsége is elvileg megfelelő. De egyszerűen nem fogja fel, hogy nem kell, minden esetben valaki mást választanak helyette.
2019. jún. 4. 17:49
 10/71 A kérdező kommentje:
Azért nem támogatom, mert az üzleti életben én borzasztóan nem bírom a nőket, korrekt tudás helyett villantással és hitegetéssel akarnak előbbre jutni. A HR vonalat pedig azért nem, mert egy senior szakemberről milyen alapon döntene egy kezdő, huszonéves kiscsaj? Főleg, ha lövése sincs a szakmáról, például mérnököt vagy informatikust kell keresnie.
2019. jún. 4. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!