Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek á arról ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek á arról ha "túl sokat" segítenek a szülők egy fiatal párnak?

Figyelt kérdés

Nekünk az én családom sokat segít mindenben. Ha együtt megyünk vhova -úgy kell vitázni h mi is fizethessünk ne mindig csak ők.

Mindig vesznek vlmit, mivel sokat dolgozunk általában anyu főz és hoz kaját stb..


Barátnőm szülei szegényebbek de szinte soha nem vesznek vagy adnak semmit, de legalábbis jóval ritkábban mint az én szüleim.. Egészséges ez?


2019. júl. 7. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Kérdés, hogy ha majd nem tudnak segíteni életképesek lesztek-e? Na meg hogy a sok segítségért cserébe felhatalmazva érzik-e magukat, hogy beleszóljanak a dolgaitokba.
2019. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Igen általában az ilyen eseteknél az a probléma, hogy a szülők eleve azért segítenek mert nem tudják elengedni a gyereket és bele is szólnak az életébe a segítség mellett.

Én nem tartom egészségesnek egyáltalán ha a szülő úgy igazából bármit is fizet a felnőtt, önálló gyerekének. Jófejségből egy-két utazás vagy használati cikk ami hirtelen nagyon kell belefér, de szerintem ami nálatok van az nagyon túlzás. Tehát például én biztos nem engedném, hogy felnőtt emberként anyám főzzön rám és még rohangáljon is hogy elhozza.

Jó a segítség ha szükség van rá, de bármi ennél több amire nincs szükségetek szerintem nem egészséges. A szülőknek el kell tudniuk engedni a gyerek kezét és bízni benne annyira, hogy nem fog éhen halni és fent tudja magát tartani. Én nem örülnék ha a szüleim ilyen szinten részei lennének az életemnek és ennyire feleslegesen akarnának pénzelni. Nem vagyok gyerek és semmi szükségem nincsen rá.

2019. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Mi egészséges? Hogy aki szegény, az kevesebbet ad, mint aki jól áll anyagilag? Vagy hogy felnőtt vagy, de anyuci főztjét eszed?

Azt kihagytad, hogy a szüleid lakásában laktok, nekik dolgozol, és a munkádert nem kapsz pénzt, csak a lakhatást, meg főznek rátok.

Így teljesen más kérdés, hogy miért is kéne a barátnőd szüleinek ugyanennyit támogatni titeket? Neki is ingyen dolgozol a vállalkozásukban?

Vagy a kedves mamának már velük kapcsolatban is van egy sejtése?

2019. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Ezt nem lehet ennyire egyszerűen eldönteni. Minden család más. Az én családom a kényszeres belepofázását mindenbe próbálja azzal palástolni, hogy ő "segíteni akar". Máshol meg tényleg csak jofejek aztán küldenek egy tál pörköltet.
2019. júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem, nem egészséges.

Attól, hogy a te szüleid nyalják a se¤¤eteket, nem elvárás, hogy a lány szülei is ugyanezt tegyék.

Főleg még írod is, hogy szegényebbek. Egyik ok, amiért nem adakoznak az az, hogy nincs miből. A másik meg az, hogy két felnőtt embert minek kéne támogatniuk ?!

Ebben a helyzetben az lenne a reális, hogy aki ad, azt meg kell köszönni, aki nem ad, ott fel se kéne merüljön, hogy miért nem ad. Így sose lesztek életképes felnőttek.

2019. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem elvárás hogy bárki is adjon. Csak azért írtam h a másik szülőkről is tegyek említést.
2019. júl. 7. 16:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Hónapok óta írjuk, hogy ez ku.rvára nem egészséges. Beteg az egész társaság, véled az élen, akinek semmi se tetszik a nődben, minden xar, amit csinál, de hónapok óta csak szidod, és nem szakítasz.

Mit nem sikerült felfogni? Sok száz választ kaptál, jórészt ugyanazt szokta mindenki írni.

2019. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. Nem tudom kinek a kérdéseire válaszolsz, de én nem írtam ki több kérdést barátnőmről.
2019. júl. 7. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!