Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nektek mi számít spórolásnak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi számít spórolásnak? Hogyan teszitek?

Figyelt kérdés

Én nagyon spórolós vagyok. Mindenen spórolok ha csak pár ft-tal is olcsóbb az is számít. Szeretnénk házat venni ezért én pl.nyaralni se mennék..a pénz miatt.


Nem nagyon megyünk sehová csak ritkán..


Ti hogyan spóroltok (főként lányok)?


2019. júl. 14. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Sokat lehet azon spórolni, ha valaki nem cigizik, nem iszik alkoholt, nincs autója, nem jár bulizni és igen, odafigyel az akciókra, hisz sok kicsi sokra megy.


Egyébként a SZÉP-kártyából simán meg lehet ejteni egy nyaralást.

2019. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha nem lányként, hanem nőként válaszolhatok akkor

-a gyerekeim pelenkáján, nem eldobósat, hanem moshatót használok

-nem használok drága tisztító, mosó szereket, hanem fillérekből megvan a teljes természetes normális tisztítószer

-Nem járok fodrászhoz :fenékig erő természetes hajam van

-zöldségek, gyümölcsök vannak a kertben ezeket sem kell megvenni

-divatosan öltözködök, de nem veszem meg a 200adik cipőt mert nincs rá szükségem

2019. júl. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
1-2 üveg piával kevesebb már komoly spórolás a mai árak mellett. De ennek q***rvára semmi köze a párkapcsolati problémákhoz. Max. ha a másik fél szomjas, de kell a lóvé.
2019. júl. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Nem spórolok, mert jól keresek, és az hogy pártízezerrel több vagy kevesebb a havi költésem ilyen apró kis szenvedéssel, totál nem számít.
2019. júl. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Ezt a kuporgatást sose értettem. Tök jó, hogy sanyargatod magad, megvonsz magadtól mindent ami az életet kicsit is élvezetesebbé tenné, hogy 50 éves korodra legyen egy házad. Tényleg nagy üzlet. Ha annyira keveset keresel, hogy csak úgy tudsz spórolni, hogy nagyon drasztikusan lecsökkented az életminőséged, akkor keress jobban fizető munkát, tanulj tovább, tanulj szakmát, nyelvet, fejleszd magad bármilyen módon.

Természetesen nem kell ész nélkül költekezni, de azért e között meg a nyomorgás között nagyon sok átmenet van.

Egyébként ha már párkapcsolati kategória, én nem lennék együtt ilyen "spórolós" emberrel.

2019. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

#5


Az átmenetek többségével beszopod. Egy idő után nagyon komoly baj, ha nincs saját lakásod. Fiatalként nem, de ismerek olyat aki azért jár dolgozni lassan 70 évesen nyugdíj mellett (a férjével együtt), mert a nyugdíjból "nem futja" az albérletre. Kb. a temetőbe fognak távozni a munkából, mert ezer bajuk van.

2019. júl. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Imádok utazni, el sem tudom képzelni, hogy azt megvonjam magamtól...

Úgy spórolok, hogy: félévente-évente járok csak fodrászhoz, nincs műkörmöm, kozmetikushoz is csak fazongyanta miatt megyek havonta, az összes többi dolgot megoldom itthon. Ritkán veszek ruhát, és azt sem horror áron. Cipőt is ritkán veszek, bár tény, hogy akkor azért annyira nem olcsót, de legalább évekig kitart. Nem sminkelek, nincs ezerféle kozmetikai szerem. Nem veszek hatszázféle kiegészítőt (táska, óra sb.). Nem dohányzom, nem iszom.


Bár hozzáteszem, nem keresek olyan rosszul, tehát normális életszínvonal mellett is tudok félrerakni. De persze biztos gyorsabban menne a megtakarítás, ha nem mennék nyaralni, kirándulni, de nekem az olyan dolog, amiről nem vagyok hajlandó lemondani.

2019. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Mindennapos főzéssel, ruhavásárlás visszaszorításával, kencék-illatszerek minimalizálásával, akciók figyelésével, itthon nyaralással.
2019. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Én is spórolós vagyok, de igyekszem ésszerű határokon belül maradni és nem vonok meg magamtól olyasmit, amire szükségem van.

Nem járok fodrászhoz, kozmetikushoz, manikűröshöz. Igaz, ennek nem csak a spórolás az oka, hanem pl. sokszor nem tetszett, ahogy a fodrász levágta a hajam, így inkább magamnak vágom. A műköröm soha nem tetszett, a körmeimet otthon is ki tudom festeni magamnak.

Viszonylag sok kozmetikumot használok, de sok mindent olcsón szerzek be, pl. nagyon szeretem a rossmannos, dm-es saját márkás termékeket. Ruhákat főleg turkálóban vásárolok.

Figyelem az akciókat, élelmiszerben, háztartási dolgokban egyaránt. Igyekszem minél kevesebb ételt kidobni, csak amit már muszáj. Alkoholt ritkán fogyasztok, kevés csokit, rágcsálnivalót veszek.

Ha megtetszik valami, megkérdezem magamtól, hogy valóban szükségem van-e az adott dologra. Sok esetben nincs, csak pillanatnyi örömet okozna, és azért nem érdemes megvenni.

Nekem nagyon sokat segít a spórolásban, hogy vezetem a költségeimet. Ez is sokszor meggátol abban, hogy felesleges dolgot vegyek. Hó végén átnézem, hogy mi az, amit nélkülözni tudtam volna (pl. ruhadarab, ami a boltban még tetszett, de otthon már kevésbé), és legközelebb jobban átgondolom.

2019. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem random sóherkedek, annak semmi értelme.

Tudom, hogy x összegre van szükségem a célomhoz, ezt mennyi idő alatt szeretném elérni, és ennek megfelelően elteszek minden hónapban egy összeget. Van, hogy jutok egy kis extra pénzhez, azt hozzáteszem, így gyorsabban elérem a célt. Kivenni eddig nem kellett, de ha élet-halál kérdése, akkor persze megtenném.

Ezen kívül annyi, hogy nem kell megvenni mindent, amit reklámoznak, de jól megvoltam nélküle eddig is.

Hosszú távon gondolodok: egyszer megveszek valamit drágábban, de jó minőségben. Így hosszú távon spórolok, mert évekkel tovább használom. Nem csak ruhát, cipőt veszek így, hanem pl. műszaki cikket, háztartási eszközöket. Ugyanez érvényes a kocsira: rendszeresen viszem a szerelőhöz. Hosszú út előtt, évszakváltáskor, a legkisebb hibával is. Így egy-egy alkalommal kifizetek pár ezret, de nem kell százezreket költeni a javításra hirtelen, meg mondjuk nem az osztrák szerpentinről kell hazavitetni, mert bedöglött.

Azért nem mondok le egy baráti beszélgetésről, hogy 1200 ft-ot spóroljak, ha kihagyom a kàvézót. Ennyire azért nem kell beosztani.

2019. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!