Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Palmáris hiperhidrózis mennyir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Palmáris hiperhidrózis mennyire zavaró egy párkapcsolatban? (több lent)

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, izzadós a kezem. Van, hogy az alkaromon folyik, van, hogy szimplán csak nedves és van, amikor teljesen normális.

Kiskorom óta jártam már bőrgyógyásznál, természetgyógyásznál, legutóbb pedig endokrinológusnál, aki hát... többé-kevésbé "kedves" módon közölte, hogy többet ne menjek sehova, ez ilyen és kész, ez nem panasz stb.

A bőrgyógyász pedig említett hormonos kezelést, viszont nem ajánlotta, tekintve, hogy a kezeim ugyan szárazak lennének, szintúgy kiszáradna a szemem, a torkom stb, szóval több károm származna belőle, mint előnyöm.


Biztos fogja valaki említeni, hogy lelkileg hogy állok, stb. Persze, nem 100%-osan, ki áll 100%-osan, de komolyabb problémám nincs, csak a szokásos "önbizalomhiány" stb, de az manapság "népbetegség", illetve tudatosan törekszem ellene, tehát nem az önsajnáltató "énegy csődtömegvagyok" típusú ember vagyok.


Amit még hozzá tudok tenni, azok a saját megfigyeléseim:


- ha mezítláb vagyok, akkor tuti, hogy extrém módon izzad a kezem (erre mondta a természetgyógyász, hogy "bizonytalanul állok a talajon, félek, hogy kicsúszik a lábam alól" stb.). Reggel, amikor felkelek, a takaróm lábrésze vizes, a kezem nagyon izzad. Nyáron nem tudok se itthon, se odakint zokni nélkül lenni (szandál, papucs nálam tabu), viszont ha van rajtam zokni, semmi probléma.

- ha írok, akkor tuti, hogy kell a kezem alá papírzsepi. Nem mindig durva, de jobb, ha van, mint amikor eláztatom a papírt stb.

- illetve ami még zavar az az, hogy ha izzad, akkor piros a kezem (egyébként jellemző rám a jéghideg kéz is, de az inkább suliban stb, itthon nem igazán). Ami szerintem csúnya. Legutóbb egy srác rákérdezett, miért piros, nyilván elmagyaráztam neki (de persze már nagyon unom a magyarázkodást :D). Azt mondta, nem csúnya, csak érdekelte, meg hogy nem olyan gáz, mint ahogy hiszem.


Elnézést a hosszú szövegért, utólag visszaolvasva inkább olyan, mintha megoldást várnék a panaszra/másik kategóriába illene, de nem erről van szó. Tényleg az érdekelne, hogy ezek a dolgok mennyire lehetnek zavaróak egy párkapcsolatban. Nyilván zokniban nem aludnék, mert az milyen (egyedül sem alszom abban, zavar), de elég kiábrándítható lehet, ha a párod vizes lábával találkozol össze a takaró alatt. Hasonlóan vacak lehet, ha egy selymes, száraz, meleg kéz helyett egy (ugyan a sok izzadástól szintén selymes - bőrszárazsággal nincs problémám :D) hideg, nedves ér hozzád, fogja a kezed stb. Bár ez inkább odakint van így szerintem, négyszemközt, otthon számításaim szerint talán normális lenne a kezem.


Na mindegy.


Sok más szituációt el lehet képzelni, én most elsősorban a testi érintkezéseket emeltem ki.

Fiúk, mégha empatikusan is állnátok hozzá, legmélyen azért zavarna/taszítana?

(a "nemkellsíkosító" szöveget mist légyszi hagyjuk ki :D)


Köszönöm előre is a segítséget! 20/L



2020. márc. 1. 09:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy tudom, sokkal rosszabb is lehetne (van, akinek érinti a hónalját, az egész testét stb. a hiperhidrózis), rengetegen küzdenek ezzel és nincs okom panaszra, de na. Mindenkinek a sajátja a nagy, ugyanakkor tudom, hogy szerencsés vagyok ilyen téren.
2020. márc. 1. 10:00
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem zavarna, nekem is izzadós, csak nem ennyire.
2020. márc. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is izzadós pici korom óta, sosem voltam vele bőrgyógyásznál. Nyáron a tenyerem a padlóra is lecsepeghet, ha nem figyelek rá (ez csak tömegközlekedésnél, kapaszkodóknál cikis nekem). Ez van, ezt dobta a gép. (32/F)
2020. márc. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem zavarna. Engem legalábbis. Viszont egyszer olvastam egy cikket, hogy a botox injekció jó megoldás lehet a túlizzadásra. Igaz, a cikkben a hónaljról volt szó, de talán érdemes lenne utánajárni, tenyéren alkalmazható -e.
2020. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Negyedik vagyok. Igen, lehet :)
2020. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Az ilyen csip-csupp hülyeségek inkább a nőket szokták zavarni.
2020. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy nagyon zavarná a leendő párodat ha már a legelején elmondod és tapasztalja, akkor így fogad el majd. Senki nem tökéletes mindenkinek van hibája csak van akinek sajnos feltűnőbb. Volt egy hosszabb kapcsolatom, és a barátnőm szó szerint jéghideg volt mindig, ( kivéve ha alkoholt ivott akkor meg indult jobban a vérkeringése) de ezt tudtam így fogadtam el. Semmi baj nem volt köztünk. Lényeg hogy már az elején tisztáz le a dolgokat.
2020. márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig nagyon izzados volt a tenyerem, ugy 24 eves koromig, kesobb is, es meg neha most is, de már csak kicsit es bizonyos szituaciokban /szerintem változott a hormonháztartásom, vagy a kor is teszi, kinottem??/


Na, de rajtam kivul ez senkit nem zavart. Mikor emlitettem ez a problemat barmelyik pasimnak, es ereztek, mennyire izzad a tenyerem, mindegyikuk csak legyintett rajta, es egyaltalan nem erdekelte oket. Nem ezen mulik a szerelem. Szóval - minket ez jobban zavar, mint a kornyezetet, nyugi.

2020. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is izzad a tenyerem meg a lábam is, főleg ha izgulok valami miatt, akkor még jobban.
2020. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!