Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok, Nők! A feminizmussal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, Nők! A feminizmussal a kezdeményezés mennyire összehozható?

Figyelt kérdés
Most ha szerintetek hülyeséget írok ne hordjatok le. Ugye a nők régen el voltak nyomva de gusztustalanul. Ma már más a helyzet. Ma normális ha a nő szavaz ha ő keres többet, vagy ha karriert épít inkább. Akkor miért mondja ma is a nők 90% hogy a férfi kezdeményezzen mert az az ő dolga? Akkor miért baj ha a férfi szerint meg a nő dolga a takarítás meg a gyereknevelés? Csak én látok valami ellentétet ebben? Ha ők akartak egyenlők lenni miért várják el a kezdeményezést a pasiktól azért mert ők a nők? Ez nem egyenlőség ellenes? Most ha én látom rosszul ne szóljatok le de érdekel, ki mit lát ebbe. Ma már mondják nők is, hogy kezdeményeznek de elenyésző számban. Miért nem szavazhatott régen a nő? Mert ő nő. Miért kezdeményezzen a férfi? Mert ő férfi. Az én gondolatommal van a baj?

2020. jún. 24. 22:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A feminizmus eredetileg tényleg nem azt jelenti, hogy egyforma a két nem, hanem hogy pl. a nők azonos munkáért azonos fizetést kapjanak. De ettől még a nők nem lesznek férfiak, sem fordítva. Hogy a házimunka hogy alakul otthon, azt a pár dönti el, általában neveltetés és az alapján, ki van otthon többet.

Kezdeményezni meg csak egyszerűen megéri neked, ha akarsz valamit. És jellemzően a férfi előbb szexet akar, a nő meg előbb lelkizést (tisztelet a kivételnek). De sem nőben sem férfiban nem vonzó, aki csak sértődötten várja a sült galambot és csak cserébe akar majd kedves lenni, miközben strigulázza a másik teljesítményét. Ezt hívják lustaságnak meg nárcizmusnak.

2020. jún. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
63%

Én azért nem kezdeményezek, mert akkor a pasik többsége azt hiszi, hogy nyert ügye van, 2 szalmaszálat nem kell már keresztberakniuk.

22N

2020. jún. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
10%

A nők nem az egyenjogúságra hajtanak, hanem a többletjogokra. A feminizmusból csak az kell nekik, ami számukra kényelmes. Kezdeményezni nem fognak, házimunkát végezni sem, viszont te kezdeményezz, teperj értük, tartsd el őket.

Egyébként a nők soha nem voltak elnyomva. Az, hogy mindenki azt csinálta, amiben jó, nem elnyomás.

2020. jún. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Sunshinedoll ***** válasza:

Az én szememben ennek semmi köze az emancipáltsághoz meg ahhoz, hogy ki hogy keres. Attól még, mert mondjuk jól keresek mert jártam egyetemre és van munkám még ugyanúgy elvárom, hogy nőként bánjanak velem, és érezzem, lássam azt, hogy valaki tényleg érdeklődik és azt jelzi is.

Már ne haragudj, de én nem fogok egy pasit elhívni valahová (a gondolat is nevetséges), és ha a férfi nem hív el randira, akkor az vagy azért van, mert nem jövök be neki - ilyenkor nyilván én minek hívjam?, vagy azért, mert félénk és nyámnyila, ami meg hát nem az én problémám, és őszintén szólva nem akarok semmit egy olyan pasitól, aki egy ilyn egyszerű emberi interakciótól, mint a megszólítás is fél.

Számomra semmi vonzó nincs egy olyan pasiban, aki nem fejezi ki az érdeklődését azzal, hogy (nyilván kulturáltan és udvariasan) kezdeményez.

2020. jún. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a nők soha nem voltak elnyomva."


Ezt, kérlek, támaszd már alá néhány helytálló érvvel, mert így csak egy ahhoz hasonló kijelentés, mint az, hogy a Föld márpedig lapos.

2020. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

#15 A nő otthon vezette a háztartást és vigyázott a gyerekekre, a férfi ezalatt egész nap dolgozott a földeken, később a gyárban. Munkamegosztás volt, férfi és nő is azt csinálta, amiben jobb. Igaz, hogy a nők nem szavazhattak, viszont nem kellett katonáskodniuk sem, ez 1-1. Sőt, abban az időben a háborúk is sokkal gyakoribbak voltak, mint manapság, úgyhogy még jól is jártak ezzel a kis kompromisszummal.

Szóval kérdem én, mi is ebben az elnyomás?

2020. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Sunshinedoll ***** válasza:
70%

# 16 Mi a jó égnek lenne 1-1 az, hogy nem kellett katonaságba vonulni de nem is szavazhattak. Ekkora baromságot.

Meg nem tanulhattak, nem dolgozhattak, a férjük bármikor megerőszakolhatta őket, aminek eredményeként halálra szülték magukat 30 éves korukra 15 gyerekkel, amiből 3 ha életben maradt, köszönjük szépen, szép kor is volt, örüljünk neki, hogy legalább ártatlanokat nem kellett parancsra pofán lőni a hazaszeretet nevében. :)))))) Készvagy.

2020. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

#17 Én is erre céloztam, hogy valójában nem 1-1, mivel a katonaság sokkal nagyobb terhet jelentett, mint az, hogy nem szavazhattak. Mondjuk a történelem nagy részében a férfiak sem szavazhattak, katonáskodniuk viszont kellett.

Nem tanulhattak, nem dolgozhattak - a férfiaknak viszont kötelező volt tanulni és dolgozni, nem maradhattak otthon a gyerekekkel. Körbe is röhögte volna őket az egész falu. Szülni pedig még most sem tudnak a férfiak, akkor meg főleg nem. Az, hogy hány gyerek maradt életben, irreleváns a nők sosemvolt elnyomása tekintetében.

Attól, hogy gyűlölöd a fehér férfiakat, a tények tények maradnak :)

2020. jún. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

"Szerencsére 100 férfiból 99 érti a feminizmus lényegét, és nem szűnt meg férfi lenni, illetve értékeli, hogy nőként viselkedek. Ennek megfelelően kezdeményez.


A maradék 1%-ot meg megeheti a penész, a kutyának se fog kelleni, nem hogy még fel akarjam szedni."


A női takarítás az csak egy példa én nem gondolom annak. Én szoktam kezdeményezni és lett is már belőle valami szóval nem szűntem meg pasi lenni. Aki meg azt írta, hogy neki nem vonzó az a pasi aki nem lép felé neki meg azt írom, hogy velem sokszor volt, hogy nő dicsért (ami amúgy dicséret is volt nem csak én vettem annak) de nem akart tőlem semmit. Olyan is volt aki szexről beszélt aki vonzónak lát engem, kezdeményeztem nála de kiderült mással él. Ne higgyétek, hogy ez olyan könnyű.

2020. jún. 25. 15:58
 20/25 anonim ***** válasza:

"A nő otthon vezette a háztartást és vigyázott a gyerekekre, a férfi ezalatt egész nap dolgozott a földeken, később a gyárban."

Ez a családmodell valóban előfordult, de korántsem ez volt a jellemző. Javaslom a Szüfrazsett c. filmet, esetleg egy-két Mikszáth vagy Móricz novellát a látóköröd szélesítése érdekében. Tévedés azt hinni, hogy a nők nem dolgoztak a földeken vagy a gyárakban. Lehet, hogy kényelmes, de téves elképzelés.

Ami pedig a katonaságot illeti: szerinted, amikor a férfiakat elvitték katonának, kik végezték a munkájukat? Ja, hogy a nők.

Javasolt irodalom még Elizabeth Abbott összes műve, mely hű képet fest a nők évszázadok óta tartó anyagi is szexuális kizsákmányolásáról. Tudtad, hogy pl. a 18-19. században sok nő azért kényszerült prostitúcióra, mert a munkájáért nem kapott annyi pénzt, hogy abból fenntarthassa magát? Nem főfoglalkozásuk volt az "ősi mesterség", hanem másodállásban űzték azért, hogy ne haljanak éhen.

A "soha nem voltak elnyomva" teóriában lehet hinni, de ettől még nem lesz igaz.

2020. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!