Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mik a viselkedési kizáró okok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a viselkedési kizáró okok?

Figyelt kérdés

Mi az, ami miatt akkor se lennél párja másnak, ha minden más klappol?


- csámcsogva, hangosan éves

- takony vissza szívás az orrba



Ilyesmi?



2020. aug. 9. 17:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kb ugyanazok, amit a hármas írt, tök jól összefoglalta.

Én erre annyit szoktam mondani röviden, hogy előítéletesség, ez viszonylag sokmindent magába foglal. A hármas listájából nálam nem minden kizáró ok, vagy hajlandó vagyok kompromisszumokat kötni, de az előítéletesség egyik formáját se tűröm el senkitől.


#10: Macskás lányként engem ez egyáltalán nem zavarna, nem látok benne semmi "durvát". :D

2020. aug. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kollégám panaszkodik, hogy keveset tud együtt lenni a családjával, mert ő hajnalban aktív és minden nap 5-kor kel. A család többi része 10 körül. Napi 5 órát tölt egyedül úgy, hogy nem csinálhat bármit, mert nem akarja felkelteni a többieket. Este meg szenved, mert 22-kor már aludna, de a többiek hajnali 2-ig fent vannak. És próbált már át állni, de nem tud később felkelni, 5 körül felpattannak a szemei.


Hát nekem ez is erősen való ok lenne.

2020. aug. 10. 10:24
 13/20 A kérdező kommentje:

#9 Meglepően igazad van!

Sőt! Hasznos a téma szempontjából, amit írtál.


Érdemes megnézni, hogy kivel érdemes kezdeni.


Pl a leírtak alapján kevés embernek leszel szimpatikus. Ezzel mindenki tisztában van. Meg is van, hogy te sem érdeklődsz bizonyos emberek iránt és ők sem irántad. Mégis tök jól megvagyunk a világban. Neked van egy baráti köröd és a többieknek is. Külön-külön.


És ez mindenkinek egyéni. Neked pusztán technikai alapja van, ami nálad működik, mert gondolom, hogy a te gondolodásmódodban vannak olyan elemek, amiket más egyáltalán nem ért meg, csak az, aki technikailag gondolkodik.


A listád erre szűkíthető le röviden: intuíció és gondolkodásmód különbségek.


Nem kicsit felszínes szak alapján dönteni. Bölcsész tudomány szeretne ágazó! Egy fizikus, egy nyelvész, egy történész, irodalmár, klinikai pszichológus is tud úgy gondolkodni, hogy a mérnököket leiskolázza. Sőt! Vannak papír nélküli emberek, akik leiskoláznak másokat, mert nem az iskola miatt okosak, hanem azért, mert sokat tanultak könyvekből, saját felfedezéseikből, amik az iskolában csak korlátozva és elnyomva vannak. Nem egy embert ismerek, aki egyetem miatt csak butább lett, mert annyira elmaradott a magyar oktatás, hogy az igazán nagy gondolkodókat rombolja.


Ajánlom figyelmedbe az önismereti témát, a big5 és az MBTI ismereteit (function-ök szintjén) és a Johari ablakot.


Lehet segít átgondolni azt, amit ide írtál egy konkrétabb formában.


;)

2020. aug. 10. 10:39
 14/20 anonim ***** válasza:
Kedves vagy drága kérdező, nem hinném, hogy a te önismeretes tippjeid kellenének nekem. Amúgy szeritnem nektek kéne jobban belegondolni abba, amit írtam. Konkrétan az egyetemi szakválasztás sokat elárul az emberről. Nyilván bárhova mehet bárki, akinek van elég pontja, viszont nagyon sokat elárul a szak az emberről és maga a munkaköre is, ha nem egyetemista/nem diplomás. Egy műkörmös nő, valszeg nem lenne jó partner, egy villamosmérnök mellé. Ha eltekintünk a sztereotípiáktól, és megnézzük, hogy kik milyen szakra mentek az egyetemen, sztereotípiáktól mentesen, akkor is észrevesszük, hogy bár mindenhol sokfajta ember van, kirajzolódik egyfajta minta. Ti csak olyanokat tudtok, hogy mosakodjon, mosson fogat stb. Nektek eszetekbe se jut, hogy az érdeklődés, hogy ki hova jár egyetemre, mennyit befolyásol. Amiket írtatok, azok ilyen óvódás szintű elvárások. Mellesleg igen, biztos van olyan aki alul iskolázott mégis okos, csak én nem láttam egyet se. xD
2020. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem szóló, a kérdező VISELKEDÉSBELI kizáró okokat kérdezett.

Valóban van ezeken kívül tengernyi dolog, ami egy ember jellemét adja illetve a párkapcsolatot befolyásolja, köztük ugyebár a végzettség és az intelligencia, de most nem ez volt a kérdés :)

A végzettség és munkakör témájában felmerülő kizáró okokat és elvárásokat majd az arra vonatkozó kérdés alatt megválaszoljuk. Amiből, teszem hozzá, volt már nem egy ezen az oldalon.

3as voltam

2020. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen de ez az ok olyan fontos, hogy nem hagyhattam ki. Mellesleg gyakori, hogy valaki nem a konkrét kérdésre váalszol, hanem valamire aminek köze van hozzá. A ti elvárásaitok ovis szintűek, nem ezek azok amiket egy párkapcsolat múlik. Persze igényesnek kell lenni, viszont ha kizáró okokat keresünk, legalábbis ha én, akkor azok nem ezek. És nem azért, mert én sose mosok fogat, vagy sose fürdök, hanem mert ennél kicsit bonyolultabb dolgokban szoktam gondolkozni. Ráadásul mi van, ha valaki nem mos fogat mindennap, mert kihagy 2 napot? Akkor ő nem mosott mindennap fogat, akkor az felejtős? Tehát még így viselkedésbeli okokat se lehet egyértelműen megfogalmazni, én megfogalmaztam valami bonyolultabbat. Örülnötök kéne.
2020. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ovis vagyok, akkor ez van. De számomra a válaszomban leírtak épp annyira fontosak egy kapcsolatban, mint az, hogy az intelligenciánk egy szinten legyen és tudjunk értelmes témákról beszélgetni például.

Mit kezdjek az illetővel, ha nagyon értelmes és szuperül eltársalgunk a neurológiáról, de amúgy egy bunkó gyökér? :D

2020. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én meg mit kezdjek valakivel utolsó, hogyha nem túrja az orrát, mosakszik rendesen viszont teljesen mást vár el a munkájától és az életétől mint én? Itt nem csak az intelligencia szint a lényeg. Ismerek olyanokat akik nem akarnak egyetemre menni, teljesen más a felfogásuk mint az enyém. Hiába tisztálkodnak, hiába mosnak fogait, ég és föld vagyunk karrier vágyakat tekintve. Konkrétan hátráltatnának engem. Itt nem az a lényeg, hogy ki mihez ért hanem az, hogy mik a célok, mit várnak el a munkájukat tekintve. Ha neked nem fontos a karriered, akkor neked elég amiket te felsoroltál. Szerintem kevés. Mellesleg ha bunkó az nem jelenti azt, hogy az is marad. Most szerinted az itteni válaszolóknak csak olyan pasijuk/csajaik voltak akik sose voltak bunkók? Kétlem. Ha bunkó az se jó. Ha az ő elvárásai nagyon mások, mint nekem az se jó.
2020. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ezzel az utolsó hozzászólásoddal teljes mértékben egyetértek. De továbbra is csak a viselkedés volt a kérdés, nem az életcélok, így teljesen feleslegesnek éreztem leírni az egyéb jellegű elvárásokat. De ezt már leírtam egy korábbi hozzászólásomban. Ha az életcélokra vagy a karrierre vonatkozó kérdés lett volna, leírtam volna azt. De ha megnézed a kérdés kifejtését, hogy mikre gondol például a kérdező, akkor nekem egyértelműen az jön le, hogy olyan apróságokra kíváncsi, amik elsőre nem feltűnőek, de hosszú távon kizáró okok. Míg pl az elég gyorsan kiderül, ha mást vár az élettől, mint én.
2020. aug. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Na született egy újabb kizáró ok: a beképzeltség és mások lenézése.


Kicsit hosszú volt, de röviden ennyi a lényeg.

2020. aug. 10. 22:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!