Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Egy lánynak fél éve meghalt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy lánynak fél éve meghalt a barátja. Hogyan segíthetnék neki, hogy újra a régi legyen?

Figyelt kérdés

22/F vagyok és kb 1.5 éve beleszerettem egy lányba(18). Nem volt könnyű dolgom, mert a környéken mindenki belé szerelmes, szóval nem voltam egyedül. Ekkor szingli volt, s gondoltam bepróbálkozom. Elég félénk lány és hát nem egy ribi, szóval lassan kell hozzá közelíteni. Egyszer egy buliban megcsókoltam, egy darabig hagyta, majd leállított, s azt mondta, hogy nagyon kedvel engem, de másba szerelmes. 1-2 hét múlva össze is jött egy 23 éves pasival. Nagyon rendes fiú, tényleg összeillettek, nagy volt a szerelem. 1 évig jártak mert a srác egy autóbalesetben meghalt. A lány nagyon összeomlott. Én még mindig szeretem, rossz volt nézni, ahogy szenved, ezért elmentem hozzá beszélgetni, hátha kicsit elterelem a gondolatait, de semmi hát szándék nem volt, nem akartam vigasztalóként elcsábítani. Majd a szülei is mondták, hogy jót tett neki, hogy beszéltem vele, s ők kértek meg rá, hogy sokat látogassam. Fél éve halt meg a srác, de a lány még mindig nem jár ki csak suliba.

Szeretem Őt és rossz így látni, szerintetek hogyan segíthetnék neki, hogy újra a régi legyen? Nem az a dő célom, hogy a barátnőm legyen, mert tudom, hogy ahhoz még nagyon sok idő kell neki, csak azt akarom, hogy ne csak a szobájában üljön és bánkódjon.

Mit tanácsoltok?


2010. aug. 7. 10:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*hátsó szándékom

*fő célom

2010. aug. 7. 10:29
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudsz sok mindent csinálni, meghallgatod és együtt érzel vele. Majd az IDŐ begyógyítja a sebet. Szóval Tarts ki mellette 100%-osan Rendes fiú vagy te.
2010. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem folytasd, amit elkezdtél, vagyis járj hozzá sokat beszélgetni. Aztán vedd rá, hogy kimozduljon minél többször (elég egy séta is a parkban), lényeg, hogy ezzel is tereld el a gondolatait. De közben ne tegyél olyan gesztusokat, ami alapján azt hihetné, hogy "vigasztalóként el akarod csábítani".
2010. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
rendes tőled hogy így foglalkozol vel:) azt mondom amit a többiek. + ha szereti az állatokat, és a szülei is megengedik akkor egy kisállattal(legyen akár egy kiscica) meglephetnéd. ezzel elterelnéd a figyelmét egy kis időre hisz egy állatkával szintén törődni kell, és... nem tudom rendesen elmagyarázni, de ha velem történne ilyen és eltelt volna fél év én örülnék neki, nagyon szeretem az állatokat és boldoggá/boldogabbá tene egy kicsivel is a tudat, hogy vki, akiről én gondoskodom örül (az életnek) és ez erőt adna nekem.(bár lehet hogy a fiúról nevezném el, hogy úgy érezzem mellettem van) Ha úgy gondolod, hogy ez a lány is ilyen, akkor megpróbálhatod. Ez csak egy ötlet:) remélem azért segítettem vmit. De mindenképpen beszélgess vele sokat, és hívd ki mondjuk sétálni, hogy ne legyen félreérthető a barátiaval. remélem tudtam segíteni
2010. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha ez a haláleset fél éve történt, akkor nem csoda, hogy a lány még nem nagyon akar eljárni sehova. Ebben nem tudsz neki segíteni, hogy minél előbb újra a régi legyen. A veszteséget meg kell gyászolni, és a gyászt nem lehet kihagyni, vagy megkerülni, mert annak több a kára, mint a haszna. A gyógyuláshoz vezető természetes út a gyász, és a legrövidebb gyász is eltarthat legalább egy évig. Ne erőltessél semmit.


Amit segíteni tudsz. Kérdezd meg a lányt - ha már vagy vele olyan viszonyban - hogy mire van szüksége, és kövesd az igényeit. Egy nagyon mélyen gyászoló ember sokszor kifejezetten kerülni akarja a társasági eseményeket, mert nem érzi jól bennük magát. Ha otthon jobb neki, mert egyedül akar lenni, és gyászolni akar, akkor azt kell tiszteletben tartani. Ha viszont szeretne kimozdulni, de nincs kivel, ajánld fel neki a társaságodat. Ha szeretne beszélni a veszteségről, de nincs kivel, tudasd vele, hogy te bármikor meghallgatod.


Kérdezd meg konkrétan, mire van szüksége, és kövesd az igényeit. Ezzel tudsz egyedül segíteni neki.

2010. aug. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem is hittem a szememnek mikor olvastam, hogy ennyire normális srác vagy. komolyan mondom, örülök, hogy vannak még ilyen emberek ebben a világban. mindent elmondtak már előttem, valóban csak egy társ tudsz lenni, aki mellette van. és ne akarj többet, mert ha arra rájön, és elrontod, akkor visszazuhan újra érzelmileg. sok sikert, és kitartást:)
2010. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 LoveGame ***** válasza:

Szia!

Kár, hogy nincs sok ilyen fiú, mint te! Nagyon rendes vagy! Csináld azt, amit eddig, járj át hozzá és biztosítsd, éreztesd vele, hogy benned megbízhat.

Puszi

2010. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát a halott barátján már nem tudsz mivel segíteni, hogy újra a régi legyen.
2010. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem nagyon segithetsz neki,itt sajnos csak az ido fog majd segiteni
2010. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nagyon rendes tőled, hogy megpróbálsz segíteni neki. A leírásod alapján a gyászreakció egy jellegzetes szakaszában van, ahol (átmenetileg) elhidegülnek az emberi kapcsolatai. Teljesen természetes és érthető, hogy nem jár ki. Hatalmas üresség van még benne, amivel nem tud mit kezdeni. Ezen túl fog jutni, és szerintem sokat számít neki a segítséged. Mindenképpen figyelj rá továbbra is, főleg a haláleset évfordulójának idején, ezt sokan nehezen viselik és újra fájdalmas gyászt élnek át.
2010. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!