Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mit jelent ez a kifejezés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent ez a kifejezés?

Figyelt kérdés

Már sokszor hallottam ezt, illetve egy “exem” is mondta nekem ezt...

“Voltak próbálkozásaim”. “Véget ért az X éves kapcsolat, majd voltak probalkozasaim, az egyik 3 hónapig tartott...”

Az exem halálosan szerelmes volt belém a 7 éves kapcsolata után 10 hónappal, kb feleségének tekintett, majd 1,5-2 hónap után bejelentette, hogy ez mégsem megy és “próbálkozás”-nak hívott.

Hál isten, rajta 1,5 év után (!!) túl jutottam... újra ismerkedem... és a mostani fiú azt mondta:

“3 éve ért véget a hosszabb kapcsolatom, azóta voltak próbálkozások, a leghosszabb 4 hónapig tartott”.


Mit jelent az, hogy “próbálkozás”?

Nekem ez olyan negatívan jön le. Valahogy úgy, hogy már az elején tudta, hogy ennek nem sok esélye lesz komoly kapcsolatra, de azért próbálkozik.

Vagy pont az ellenkezője?


Köszönöm a válaszokat előre is!

25N


2021. ápr. 5. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ezek szerint mindenkinek mást jelent. Én próbálkozás alatt azt értem, amikor maximum randiig jutok egy lánnyal.
2021. ápr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Pont ezért nem értem... nekem tényleg olyan negatív hangzása van... “próbálkozás”. Mintha magunkra kene erőltetni valamit/valakit.... amit megpróbálok. Aztán vagy alakul, vagy nem. = nincs komoly szándék.

2021. ápr. 5. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megprobal vele kapcsolatot aztan vagy megy vagy nem.

Es nem jött be.

Ezt jelenti.

2021. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

De ez igazából azt jelenti, hogy amolyan “próba szerencse” dolog?

Nyilván nem elvakultan kell állni egy randi alatt / alakulás alatt álló kapcsolatnak... de nekem ez olyan, hogy a másik félnek nincs is komoly szándéka az adott személlyel.

2021. ápr. 5. 19:31
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra gondoltak, hogy egy jónak ígérkező kapcsolat, mégis kudarcba fulladt, tehát megmaradt a 'próbálkozás' szintjén. Megpróbálták, de valamiért nem működött. Nem kell mindenben a rosszindulatot feltételezni.
2021. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem! Szóval akkor igazából a “nagy szerelmem” is pozitívan állt hozzám anno az elején, de mivel még a múltba húzott a szíve, így meg maradtam neki próbálkozásnak. Ezért is hangzik nekem negatívnak. Próbált túl lenni az exén, próbálkozott velem, de nem jött össze.
2021. ápr. 5. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a próbálkozás az pár randi, semmi csók, semmi szex.


Amúgy én a "kavarással" vagyok így, 20 éve kérdezgetek mindenkit, aki használja, hogy mit jelent, de még senki nem adott konkrét választ.

2021. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A próbálkozás az azt jelenti , hogy új kapcsolatot próbálsz teremteni, kialakitani valakivel, bízva benne, hogy sikerül. De mint az összes kapcsolatban, ezekben sem tudni előre fog e működni, fog e kelleni mindkettőnek, ezek csak egy idő után derülnek ki. Hisz, hogy másképp tudod meg, hogy működik e ha nem próbálod ki valakivel? Aztán vagy igen, vagy nem. Te, vagy a másik rajön idővel, hogy mégsem ezt keresed amit a másik tud nyújtani.

Vagy van itt valaki aki előre látja, hogy kölcsönös életre szóló szerelem lesz e vagy sem?

Mi nem érthető azon, hogy próbálkozás? És ezek nem negatív dolgok. Az elején mindenki pont mint írod optimistán megy bele, igyekszik beleadni mindent (már aki) aztán ha nem jön össze akkor könyveled el próbálkozásnak.

2021. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a próbálkozás, ami végül nem lett az igazi, nem jött össze. Az sztoriban az első barátodnak valószínűleg meg gyorsan kellett egy gyógykapcsolat, aztán rájött, hogy ez nem így működik.
2021. ápr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismerős a mondás: Csináld, ne próbáld!


Próba a ruhaboltban....


Új étel megkostolása....


Próbálkozás... minden belső elhatározás és meggyőződés, vágy nélküli cselekvés


Az én világomban, aki próbálkozik, az nem igazán komolyan teszi, amit tesz.

2021. ápr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!