Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Milyen jelei vannak, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jelei vannak, ha tetszem valakinek?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, bocsi. Beleestem valakibe, és fogalmam sincs, hogy mit kezdjek a helyzettel, vajon kölcsönös-e. Habár 25 fölött vagyok, nem vagyok valami tapasztalt. Általános iskolában gyakran előfordult, hogy azt hittem, én is bejövök az aktuális kiszemeltemnek, aztán kiderült, hogy neki másik kislányért dobog a szíve, és annak ellenére, hogy azóta felnőttem és sokan össze akartak már velem jönni, örök nyomot hagyott.


Kifejtem, miért vagyok ennyire tanácstalan. Két kapcsolatom volt eddig, az elsőt egy játékban ismertem meg a kocka korszakomban. Beleszerettem, de azt hittem, tuti nem kölcsönös (hiszen nem mutatott semmilyen jelet), aztán legnagyobb meglepetésemre szerelmet vallott, aztán félig-meddig együtt is laktunk. A második páromat, akivel sok évig együtt voltam, egy társkereső csoportban ismertem meg, úgyhogy onnantól kezdve, hogy rám írt a csoportból, viszonylag egyértelmű volt, hogy bejövök neki. Aztán esti képzésen egy osztálytársam szeretett belém, amit nem tudtam viszonozni sajnos (annak ellenére, hogy barátként nagyon megkedveltem), de igazából ennek sem voltak jelei hosszú hónapokig, csak pár nappal a szerelmi vallomása előtt. Sőt, egy időben azt hittem, hogy még barátként sem vagyok neki olyan fontos.


Akiért odavagyok, az alábbi jeleket mutatja:

- Időnként meghív valamire, és mondja is, hogy ha szükségem van valamire, innivalóra vagy egy kis csokira, szóljak

- Néha észreveszem, hogy hosszasan néz

- Megérint

- Viccelődik, néha úgymond szívja a vérem, és látom, ahogy szórakozik a reakciómon (de sosem mond bántó dolgokat)

- Kétszer már elhangzott szexuális utalás, de ezek tényleg csak ilyen poénos, finom utalások voltak, nem az, hogy rögtön vágjunk a közepébe

- Úgy érzem, ő is jól érzi magát a társaságomban, sokat nevetünk

- Mindig figyelmes velem, mindent úgy tud alakítani, hogy nekem jó legyen (de lehet, hogy csak könnyen rá tud hangolódni másokra, magas az empátiája)


Milyen jelei vannak, ha tetszem valakinek? Egyáltalán lehet a jelekre adni? Hiszen az első exemnél, illetve a barátnál, aki belém szeretett nem is voltak ilyenek, teljesen azt gondoltam, hogy haverként tekintenek rám.



2022. júl. 2. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál, azok pl. eléggé "jeleknek" hangzanak.


"de lehet, hogy csak könnyen rá tud hangolódni másokra, magas az empátiája"


A lófszt. Azért nyalizik, hogy plusz pontokat szerezzen.

2022. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jólesik ezt olvasni. Legyen igazad! <3
2022. júl. 2. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek eléggé egyértelmű jelek:)
2022. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ezek azért eléggé jelek.

Van az a nézés egyébként amit szerintem nem lehet félreérteni. Akár ha rád néz, akár ha egymás szemébe néztek. Ahol az ember ösztönösen érzi, hogy ebbe "van valami", ez nem csak egy sima szemkontaktus, hanem több van mögötte.

Persze ha neked is tetszik a másik akkor azért nehéz objektívnek lenni.


Egyébként, az hogy tetszel neki meg akar is valamit, kapcsolatot akar, az nem ugyanaz. Ezzel nem lelombozni akarlak, csak en pl fiatalabb koromban, tapasztalatlanként ebbe sokszor belefutottam, hogy nem értettem, hogy a kettő nem ugyanaz.


De remélem neked összejön!:)

2022. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A normál helyzet az lenne, hogy ez a srác, kezdeményez amire te vissza jelzel.

Mára a 21. századra elmentünk abba az irányba, hogy mindkét nem, olyan jeleket figyel, amelyek nagyrészét akkor tudná látni, ha nem rejtené el azt totálisan, hogy ő mint nő gondol a férfira vagy éppen fordítva.


Én javasolnék egy másik utat. Ha megengeded mutatok hozzá egy saját példát. Egy barát barátnőm, aki tudta rólam, hogy egy jó ideje testbeszéddel foglalkozom. Egy elég ravasz trükköt használt, mert ő sem akart semmilyen jelet adni kockáztatva a barátságot és tudta, hogy én még a testbeszéd zónákra is kínosan figyelek, semmi jelét nem láthatja, ha többet szeretnék és ő sem szerette volna hogy lássam, hogy többet szeretne.


Nos egy nap bár indokolt volt, hogy halkan beszéltünk, mindig annyira halkan beszélt, hogy közelebb kellett hajolnom, de utána még halkabban beszélt. Kieszelhettem volna mást, de ezzel a trükkel közel csalt és annyira jól esett a közelsége, hogy nem tudtam tartani a távolságokat.

Eljött viszont a pillanat, amikor már egyértelmű volt, hogy közelebb vagyok hozzá mint egy barát és az is, hogy ő meg ezt hagyta. Bár ez úgy jött le, mintha én kezdeményeznék mint pasi és ő mint nő ezt hagyta valójában, ő volt az aki a nyulat kiugrasztotta a bokorból, elsőre lehet, hogy nem s így akarta, de aztán látta hogy működik és egyre halkabban beszélt.


Mindketten azért valahol tudjuk, hogy ő kezdeményezett, de megtudtuk őrizni azt a hitet, hogy én voltam a kezdeményező fél.

Miért rögösebb ez a jel figyelgetős út, mint mondjuk a fenti ?

Ha bemész mondjuk egy Lidl-be ahol vannak csinos pénztáros lányok és jóképű eladó srácok.

Akkor gyakorta láthatod, hogy amikor a jó kiállású kisportolt és jóképű srác elmegy a pénztáros lány mellett mondjuk szünetre és váltanak pár szót, a lány nagyon egyértelműen megigazítja a haját, esetleg még el is pirul, stb.

Te mint külső megfigyelő ezt láthatod és egy kamera is ám az esetek 99%-ban szinte biztosan úgy időzít a lány, hogy a fiú perifériás területén kívül legyen ez az amúgy önmanipuláló gesztus. Vagy is a fiú nem láthatja és ezt rengetegszer láthatod. A srácok épp elfordulnak, másfelé néznek és a lányok akkor igazgatják a hajukat.

Oké de hogy jön ez ide ? Nos úgy hogy sok esetben, a 21. században meg főleg, a fiúk nagyjából akkor mernének kezdeményezni (persze nem mindenki) de sokan, ha ez gesztus szinkronban lenne és látnák is és tudnák önmagukhoz kötni. Mindkét nem igazból olyan reakciókat figyel a másikon mint jel, amit a másiknak nincs is oka leadni.

Mert vagy önmanipuláló gesztus és szinkronban elcsúsztatja vagy visszajelzés. Vagy olyan vektor amit egy pár használ ami nem csak egymásnak szól, pont úgy mint a jegygyűrű hanem a külvilágnak is. A pár vektorokat használ, például a barátja felé van a csuklója, hogy az esetleges udvarló lássa, hogy nincs esélye.


Amikor el akarjuk titkolni, hogy tetszik a másik de amúgy olyan jeleket keresünk amiket akkor adna le ha egy pár lennénk vagy éppen akkor adna le, ha a mi jelünkre lenne válasz (amit soha nem adtunk le) akkor van az bizony, hogy tetszünk a másiknak de semmi jelét nem látjuk és sajnos ilyenkor visz félre ez a tudományos testbeszéd.

Ezért járhatóbb út rávenni a másikat, hogy egy olyan helyzetbe kerüljön amiben olyan mintha ő kezdeményezne.

2022. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!