Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hosszútávra lehet tervezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszútávra lehet tervezni egy hedonista emberrel?

Figyelt kérdés

Adott egy 25 éves nő, akinek rengeteg pénze van, kiemelkedő karrierje, és talán pont emiatt, a bulizásról szól az élete nagy része. Szinte minden hétvégén bulizik (mi is buliban ismerkedtünk meg), és nem titkolja a lány, hogy aktív szerhasználó. Szereti a kokaint, az mdma kristályt, a ketamint, egyszóval nem válogat, de azért van egy szint ami alá nem megy (ezt ő maga mondta, gondolván itt a spurira). Azt leszögezném, hogy nem egy lecsúszott, függő személyről beszélünk, ugyanis a lány “csak” bulikban szokott illegális szerekkel élni, valamint baráti összejövetelek alkalmával. Megvannak a prioritásai, úgyhogy őt tipikusan a wall street farkasa drogosaihoz tudnám hasonlítani, nem a lepukkant crackhead drogosokhoz. Ettől függetlenül nem tartom követendő példának ezt az életvitelt, még akkorsem, ha az “elit drogos” kategóriába tartozik. Egy ideje már randizom ezzel a lánnyal, nagyon megfogott a személyisége, de az aktív szerhasználattal nem tudok kibékülni. Próbáltam vele elbeszélgetni, hogy mi miatt csinálja, mit próbál ezzel kompenzálni, vagy inkább elnyomni, de látszólag semmi különösebb ok nincs a háttérben, szimplán ő ilyen, imádja a hedonista életet. Nem csak a drogok terén, hanem amúgy is. Gondolok itt az állandó ruhavásárlásra, nyaralásra, a lehető legkényelmesebb életre minden szempontból. Jellemző még rá a drága holmik halmozása, és persze a szépészeti beavatkozásokat sem veti meg, amelyek a dopamin szintet elég szépen megemelik, csak úgy, mint a drogozás. Úgy vettem észre, valamint a beszélgetések alapján az jött le, hogy neki egyetlen célja az életben az, hogy folyton jól érezze magát, ezért maxon pörgeti azokat a dolgokat, amelyek elégedettséghez/boldogsághoz vezetnek. Megvan hozzá a pénze, gyereke nincs (nem is szeretne), ezek miatt úgy érzem, hogy konkrétan nincs semmi, ami visszafogná őt, vagy legalább két lábbal a földön tartaná.

Mit gondoltok? Volt valakinek hasonló tapasztalata párkapcsolatban? Mi lett a kimenetele?



2023. jan. 17. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Vagy téged is belevisz az életvitelebe, vagy nem lehet rá számolni, mert ő csak szórakozni akar, nincs életcelja így nem tudsz vele tervezni.

Különben hiába csak buliban tolja előbb utóbb máskor is fogja, én nem ismerkednek vele tovább, ennyit tudok.

2023. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
"neki egyetlen célja az életben az, hogy folyton jól érezze magát" - de hogyan? Árt magának vagy másoknak? Ha nem tetszik, nem kell vele lenned. (Szerintem egyébként valami nagy lelki baja lehet, és nem talál más módot a fájdalma enyhítésére.)
2023. jan. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Felégeti saját magát. Általában egy elhanyagolt gyerekkor van a háttérben és menekül a valóságtól, amit üresnek és unalmasnak tart szer nélkül. Tud ez a lány fél órát csendben, mozdulatlanul ülni és nézni a naplementét? Nem hiszem.

Ismertem pár ilyen embert. Gazdag szülők, mindent megkap amit pénzen meg lehet venni. De semmit nem kapott, amit pénz nélkül adunk: figyelem, gondoskodás, törődés, szeretet.

2023. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Az egy dolog, hogy most meg nem lecsuszott drogos, de a fuggoseg termeszetebol adodoan az is eljon majd. Egy ido utan hozzaszokik a szervezete, egyre tobb es tobb kell, kesobb pedig mar azert kell a szer, hogy ne legyen nagyon szarul. Sajnos ebben a harcban altalaban a drog nyer. Lathatoan nagyon adrenalin/dopamin fuggo ,ahogy irtad is. Ha az egyszeru hetkoznapokat nem lehet megelni vele, akkor nagyon nehez lesz vele egyutt lenni, hiszen folytom ezt a porgest keresi majd, ami egy atlagembernek nagyon faraszto.
2023. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Osztálytalin is volt olyan csajszi, aki asszem' Hollandiában él (28 éves volt akkor mindenki), aki nagyot panaszkodott, hogy "Magyarország szar, mert nem lehet normális minőségű kokaint szerezni". Ennek örömére annyit ivott egyedül, mint mindenki más összeadva + 4-5 spangli a füves arccal, aki kb. tízpercenként ment ki drogozni egyet, persze csak a sikátorban, ahol nem látja senki.
2023. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#3 szerintem te nagyon hasznos választ adtál, ráadásul én is ebben az irányban kezdtem el gondolkodni, mint kiváltó ok (rossz gyerekkor).

#5 ez csak azért vicces, mert a kérdésben szereplő lány is Hollandiában élt egy huzamosabb időn keresztül. Úgy látszik Hollandia tesz valamit az emberekkel.:D

2023. jan. 17. 21:19
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Köszi!

#3

2023. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még mindig nem a válasz, mert nem gondol komolyan semmit még az életét sem.
2023. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

"Adott egy 25 éves nő, akinek rengeteg pénze van, kiemelkedő karrierje"

Itt valami sántít. A rengeteg pénz még oké, de milyen kiemelkedő karrierre lehet egy ilyen fiatal embernek, hiszen ha egyetemet végzett, azt éppen csak most végezte el, 1-2 év alatt képtelenség akkora karriert befutni. Ha jogvégzett, akkor még nem lehet ügyvéd, csak bojtár, ha közgázt végzett, még nem lehet vezető sem bankban, sem multinál. Ha valami diplomata szakot végzett, esetleg Brüsszelben dolgozhat, de az mitől lenne kiemelkedő karrier?

Ha ezen a kokainos úton jár, akkor viszont 4-5 év alatt olyan szinten kiég, hogy kalap, kabát. Családja nem lesz, az biztos.

2023. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hosszútávra lehet tervezni egy hedonista emberrel? gyereke nincs (nem is szeretne)"

Szerintem tedd fel magadnak a kérdést, hogy MIT is szeretnél vele pontosan hosszútávon tervezni.

2023. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!