Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért nem képes az átlag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem képes az átlag ember a közömbösségre?

Figyelt kérdés
Az emberek sok mindent szeretnek. Ez rendben van. De sok minden van amit nem szeretnek. Miért kell ezt durván hangoztatni? Miért nem lehet valami mellett közömbösen elmenni. Csak én vagyok rá képes hogy nem szapulom se SP-t se Jusitn Biebert se az Animéseket, se az emósokat se semmit (persze ha megkérdik kénytelen azt mondani az ember, hogy nem szereti, mert ha szereti az ciki.) Nincs velük semmi bajom, ha nem szeretem őket akkor sem mondom másoknak hogy értelmetlen rakat fos az egész még ha így gondolnám sem... sokan előítéletesek mikor egyáltalán nem is értenek a témához. Én úgy tartom hogy az emberi intelligencia fokmérője a közömbösség. Ti hogy vagytok ezzel?
2011. máj. 15. 18:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

az ember alapvetően közömbös, csak amikor már nem lehet úgy élni hogy ne szúrná ki az ember szemét az a dolog ami nem tetszik neki...

magyarországon a civielknek csak az 5% a emós, de a médiában csak ők vannak ez felidegesíti az embert és tenni kell ellene valamit ennyi senkisem tudja annyiban ahgyni hogy egyre többen fertőződnek a kórral

2011. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
46%

Ennyi erővel legyünk közömbösek a cigók iránt, hagyjuk, hogy öljék az embereket... Az ő dolguk, nem?

És áruld el, miért ne szapuljuk sp-t, hogyha egyszer ilyen példát mutat? Örülnél, ha a gyereked biszex lenne, vagy a lányod egy ribanc? Mondjuk a mai fiatalság 4/5-e már az...

2011. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De ez nem így van. Ha valaki "megfertőződik" a kórral az csakis a maga hibája. Egy normális erős jellemet nem lehet csak úgy megfertőzni. És a közömbösségeket úgy értem hogy az olyan dolgok iránt amik tulajdonképpen nem ártalmasak. Tehát nem azt mondom hogy ne érdekeljen a gyilkosság lopás hazudás...
2011. máj. 15. 18:52
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

De hát te sem vagy közömbös, hiszen leírtad a véleményed.

Te közlékeny nem vagy, mert nem hangoztatod. Nagy különbség.

Am. szerintem a közömbösség elég ősi dolog. Igazából szerintem sokféle közömbösség van. Pejoratív értelemben valóban elég emberi, és elfajzott dolog, többek közt a szociopatákra jellemző, akik általában intelligensebbek az átlagnál.

Viszont van egyfajta ösztönös, állati közömbösség, amit pl. természetfilmesek használnak vadállatok közelében. Ez egy nagyon ősi kommunikáció, amiből pl. a buddhizmus, és a hindu vallás is "táplálkozik".

2011. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én sok téma iránt közömbös vagyok. Egyszerű, elég nem érteni hozzá.
2011. máj. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én magamban is mindig lerendezem a dolgokat először. Ezt az embert például miért bántják, rengeteget dolgozik, milliókan szeretik mégis csak azért mert mondjuk nem úgy néz ki mint az átlagember kicikizik... A cigányokkal sem úgy vagyok hogy amint látok egyet jaj ez biztos mocskos büdös nem dolgozik hazudik lop csal. Nincsenek előítéleteim... Van sok olyan de léteznek kivételek. Senkit nem ítélek el elsőre. Ha valami iránt nem vagyok közömbös azt meg nem hangoztatom és még annak is képes vagyok a védelmére állni amit tulajdonképpen nem szeretek.
2011. máj. 15. 18:59
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

18:55 vagyok.

Azt kell mondjam, veled van a baj. Azt nem tudom, jobb lenne e a világ úgy, ha mindenki így gondolkozna, azt viszont pontosan tudom, hogy az emberek tényleg nem így gondolkoznak, és nem véletlenül.

Ez genetikailag kódolva van, és ha pl. nincsenek előítéleteid, akkor 1 a legősibb ösztönöket nyomod el magadban, vagy nyomják el benned mesterségesen.

2 alapból valami baj van a szoftverrel.

3 túl fiatal vagy igen csekély élettapasztalattal.

2011. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs baj velem. Vegyünk egy példát anime. Miért nem lehet azt mondani. Nem tudom nem ismerem közömbös vagyok iránta ahelyett hogy ez egy gyerekes fos csak az értelmi fogyatékosok nézik tányérszemű lények ugrálnak és fröcsög a vér mindenfele. Nem értenek hozzá és így alkotnak véleményt... Meg aki szereti az animét az biztos hülye pedig nem így van. Nekem is van véleményem dolgokról de nem szapulok hanem értelmesen felépített érvelést mondok dolgokról... Nem vagdalózom a szavakkal és nem bántok meg senkit (ez a legfontosabb)
2011. máj. 15. 19:09
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem csak te vagy rá képes, de ez a sznob közönyösség vezette ide a közhangulatot ami kialakulóban van, még ha te most csak egy kisebb részét is ragadtad ki - a külső megjelenést. Persze, értem én, hogy az okos enged, de van amit már nem kéne megengedni, mert az már az erkölcsi etikai határokat feszegeti. Ami hosszú távon már frusztráló.

Engem sem érdekel ki hogy néz ki, ez tényleg az érettség/intelligencia fokmérője. De ha a viselkedést nézzük, én nem várom el senkitől, hogy tolerálja a f*szságaim, visszafogom magam, tehát más se várja el, hogy toleráns legyek iránta, amikor ő épp ki akarja magát fejezni. Úgy, hogy az már feszültségkeltő.

2011. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem világmegváltó dolgokkal szembeni toleranciát várok el... Nem azt akarom hogy közönyösek legyenek az eberek mások problémái iránt. Amíg normális kereteken belül mozognak a dolgok (jó ezt nehéz megérteni mert relatív dolog kinek mi a normális) addig ne hangoztasson az ember háttér-információ nélkül véleményt... Vagy ha ezt teszi legalább normálisan tegye.
2011. máj. 15. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!