Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Harmonikus párkapcsolat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Harmonikus párkapcsolat, avagy gyerekvállalás? Lányok, nálatok melyik áll az első helyen?

Figyelt kérdés

Társkereső fiatal vagyok, és sok lányt megismerve felmerült bennem néhány kérdés, illetve fenntartás. Számomra a boldog család alapja az egymást szerető, megértő, támogató, egymásért élő és aggódó nő és férfi kapcsolata, amely biztos alapot nyújt a leendő gyermek számára, hiszen nem mindegy, hogy környezetben, légkörben nő fel, és milyen mintát lát a mindennapokban. Tehát ahhoz, hogy valaha gyereket vállaljak, mindenekelőtt olyan partnerre van szükségem, akivel lelkiekben, szellemiekben és testiekben is megértjük egymást, kölcsönösen fontosak vagyunk a másiknak, és tökéletes az egymás iránti bizalom.


Úgy érzem, és tapasztalom, hogy vannak nők (30 körül), akik görcsösen, pánikszerűen rohannak a házasságba az egyedüllét elől, és azonnal gyereket is akarnak szülni, hiszen lemaradásban érzik magukat, már férjezett és babázó társaikhoz képest. A férfira csupán a gyereknemzéshez van szükségük, és a férj a gyerek születése után már szinte útban van, illetve egyetlen kötelessége a pénz előteremtése, mindenben alárendelve magát a gyerek érdekeinek. Az ilyen házasságokat persze nyilván a gyerek is megsínyli, hiszen nem boldog, szerető szülőket, hanem két, egymással hidegen viselkedő, folyton vitatkozó, veszekedő, vagy éppen csak egymást csendben kerülgető embert lát, ami biztosan szorongáshoz fog vezetni nála (a gyerekek sokszor okosabbak, mint a felnőttek, és sokkal kifinomultabb ösztönökkel, "antennákkal" rendelkeznek).


Kedves lányok, mi a véleményetek erről? Bevállalnátok egy kapcsolatot, pusztán a gyerek kedvéért, hogy megfeleljetek a társadalom és a természet elvárásainak, vagy ti is úgy gondoljátok, hogy vagy kiegyensúlyozott, boldog, biztonságos fészekbe születik meg a kicsi, vagy inkább lemondanátok róla?


Számomra egyértelmű, hogy inkább választanám az egyedüllétet, mint egy kvázi érdekházasság szenvedő alanyaként éljem le az életemet valakivel, akinek nem önmagamért kellettem.


2011. jún. 8. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elcsépelt, de igaz közhely, hogy a nők két dologért hajlandók mindent megtenni. Az egyik, hogy legyen gyerekük, a másik, hogy ne legyen gyerekük. Bizonyos kor felett, természetes ösztön a gyermek utáni vágy. Az, hogy ez párkapcsolatban vagy a nélkül teljesül, a körülményektől függ. Minden nő vágyik a teljes boldogságra, ami a kiegyensúlyozott, gyermekes családi léttel valósulhat meg. Az ettől eltérő megoldások szükségmegoldások, de érthetőek.
2011. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 napietus ***** válasza:
100%
számomra egyértelmű, hogy először jó párkapcsolat, házasság, majd utána jöhet a gyerek. 29 éves vagyok, férjezett, szeretnénk gyereket. ha nem lennék férjnél, nem mennék bele, egy bizonytalan kapcsolatba nem szülnék, csak azért, hogy legyen...akkor már inkább örökbe fogadnék egyedülállóként, és megvárnám az igazit, akihez hozzámennék, akármeddig kell is várni erre.
2011. jún. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért az élet ennél bonyolultabb. Legtöbbször nem vagy-vagy a kérdés.
2011. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezo.Teljesen egyet értek Veled. Még kiegészíteném hogy azon nem is csodálkozok ha a 30 koruli nok így viselkednek de sokszor már a 20-22éves lányokat is csak az élteti hogy férjez menjenek és gyereket szuljenek(mindegy kihez csak megteremtse az anyagiakat a gondtalan babázáshoz)Múltkor egy hasonlo témájú kérdésben kifejtettem a véleményemet hogy én 27éves vagyok, komoly kapcsolatban, házasság elott de még nem szeretnék gyereket.Talán 30 korul.Erre majdnem meglincseltek a 20 év koruli anyák hogy micsoda egy onzo karrierista dog vagyok meg milyen szomorú lehet az életem.Egyszeruen nem érzem úgy hogy gyereket szeretnék, nem dúl bennem a csillapíthatatlan anyai oszton.Még annyi mindent meg kell csinálni, el kell intézni addig.Rengeteg tervunk van.Nem unatkozunk.Ettol még nem vagyok rosszabb ember mint más és nem leszek rosszabb anya se csak nekem késobb jon el az idom.De ha véletlenul nem lehetne gyerekunk(szomoru lennék) de az se vágna foldhoz.A gyermek nem minden nonek az egyetlen és legfontosabb cél az életben
2012. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!