Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Nagyon tetszik egy lány, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon tetszik egy lány, de sajnos depressziós. Hogyan "kezeljem" Őt? Hogyan lehet ismerkedni ebben a betegségben szenvedőkkel?

Figyelt kérdés
Szóval, a húszas évei közepén jár, én pár évvel idősebb vagyok nála. Nagyon szép és okos, nekem nagyon tetszik. Jó vele beszélgetni is stb. De mivel depressziós (gyógyszereket is szed rá), ez szerintem gond lehet a párkapcsolatban és talán éppen ezért most még nem igazán akar közel engedni magához, bár nagyon kedves (igaz, nem csak velem). Otthon, szüleivel zűrök vannak: konfliktusai vannak; de én nagyon jól megtaláltam vele a hangot, bár ismerkedni sajnos nem akar. Mit tehetnék szerintetek??? Olyan rossz érzés. Én szinte már szerelmes vagyok belé, de ő mintha nagyon ügyelne rá, hogy egyszerű barátságnál több ne alakuljon ki. Nem tudom, meddig lesz ilyen? Ígértem neki, hogy türelmes leszek, de azért egyre nehezebb nekem várni. Na persze nem túl intim dolgot kértem tőle, csupán azt, hogy ismerkedjünk, "járjunk", ha úgy tetszik. Van remény? Depressziósokkal tapasztalat? Nem szeretnek / nem mernek ismerkedni? Nem vágynak társra? Vagy mi a gond? Mert szerintem neki is és nekem is nagyon sokat jelentene ez a kapcsolat. (Úgy érzem, türelmes tudnék lenni Vele a betegségére tekintettel. Amúgy is az vagyok.)
2011. júl. 10. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Én nem kezdenék egy ien kapcsolatba mert ha valami pont nem úgy alakul valamit csinálsz és akkor te leszel a hibás nekem is volt ilyen nagyon gáz az enyém begyógyszerezet azt rend9rségre kellett mennem!
2011. júl. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Én a helyedben nem mennék bele, nekem volt már olyan barátom, aki ezzel küzdött, és az elején én is ugyanígy éreztem, mint te. Jól el tudtunk beszélgetni, fantasztikus srácnak tartottam, ezért türelmes voltam vele... De egy idő után nem voltam képes tolerálni. Sokszor volt ingerült, ha olyanja volt, sz.rt az egész kapcsolatra, felőle szerintem bőgve leordíthattam volna a fejét, az sem érdekelte volna.

Persze attól, hogy két ember depressziós, még nem feltétlenül ugyanolyan, de nekem nem volt pozitív a tapasztalatom ezzel kapcsolatban. De nektek hátha összejön.

2011. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%
"gyógyszereket is szed rá" ! eleve nem kezdenék egy ilyen csajjal !
2011. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2%
majd egyszer jól elgurul neki
2011. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha igazán szereted akkor ne add fel! zökkensd ki a depresszióból, persze csak fokozatossan. legyél sokat vele, beszélgesssetek,kérdezd meg mi a bánata,törödj vele nagyon sokat, probáld meg felvidítani, uj dolgokat megmutatni neki, szórakozzatok. hidd el ha ezt mind megteszed neki nemlessz depressziós, csak türelmesnek kell lenni és nem egyszerre letámadni azzal hogy ' szia , járunK?' -.-'

soksikert!;)

2011. júl. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 avieholic ***** válasza:
100%

Gyógyszereket is szed? Jézusom, ez nem is ember, köpd le, rugdald jól meg, aztán röhögd ki.


Vagy inkább ne hallgass azokra, akik gyökerek. A depressziósokkal nem egyszerű bánni, de ha úgy gondolod megéri -ezt csak te tudhatod-, akkor nem lesz probléma. Csak óvatosabbnak kell lenni, milyen stílusban bánsz vele, vagy ilyesmi. Megértőnek és nagyon türelmesnek kell lenni vele. Ha nincs hozzá türelmed, akkor hagyd, de ha depressziós, akkor annak oka van. Aminek eredménye, hogy nehezen enged közel másokat. Ez nem jelenti, hogy nem szeretne, csak fél a csalódástól, és fél annak következményeitől.

Ha úgy döntesz, hogy kitartasz mellette, és vársz, akkor előbb-utóbb valószínű meglesz az eredménye, de nem szabad kihasználnod és átverned. Nem feltétlenül lesz ez gond a jövőben, sok depressziósnak nagyon sokat segít egy kapcsolat. Tapasztalatból beszélek, csak éretten, komolyan kell hozzáállni és bánni vele. Nem sajnálnod kell, hanem megértened. Ez nagyon fontos.

2011. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévővel egyet értek.

Aki depressziós,nem ufó,csak épp nincs toppon.

És ez lehet egy ördögi kör,ha mindenki így állna hozzájuk,hogy most azért hagyom,mert...depressziós.

Ugyanis pont hogy nagyon jól tud esni,ha valaki törődik vele. És igen,ez javíthat az állapoton,és egyre több mindent fog "merni". Igazából szerintem erre nem is mindig gyógyszer kéne...csak odafigyelés,és megértés,ami megspórolná a pszichiátert...

2011. júl. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanebben a helyzetben vagyok. Nagyon tetszik a lány, olyan dolgokról el tudunk beszélgetni, amiről nem is hittem volna, és mivel depressziós, nem tudom, hogyan közeledhetnék felé.

Én is azt javaslom, hogy ne add fel! Ha belegondolsz, minden kapcsolatért meg kell küzdeni, és minél tovább küzdesz, annál többre fogod értékelni őt! Kitartást kívánok! 28F

2011. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egy érzelmi betegség komoly dolog. Azt is tudom, hogy elég türelmes ember vagyok és van esély arra, hogy továbbra is erősítsem, tápláljam ezt a kapcsolatot. Kérdés, hogy részéről is így lesz-e. Nyilván 1-2 év ismerkedés beleférhet, de ha utána sem akarja, hogy több legyen köztünk? Ezt még nem tudom. De neki szerintem idő és türelem kell.

Amúgy, ahhoz képest, hogy depressziós, néha elég vidámnak tűnik és jókat tud nevetni. Bár néha kicsit furcsa (pl. egyszerűnek tűnő dolgokon is képes elcsodálkozni), szétszórt, de ez a betegsége miatt lehet...

2011. júl. 10. 20:24
 10/12 avieholic ***** válasza:
100%

A depresszió pl. lehetőséget ad arra, hogy lényegtelen dolgokon is elcsodálkozz :) Egyébként a depressziós sem élete minden másodpercében depressziós. És általában ez idővel javul. Akkor főleg, ha van neki valaki, aki megmutatja, hogy lehet jó is a dolog :) Ha tényleg úgy érzed, hogy szereted, semmiképp ne add fel :)


Egyébként a depresszióból is van ám több féle. Vannak változatai, van olyan amivel simán el lehet élni, mert nem "bomlasztja az elmét", viszont van pl. a mániás depresszió, ami már jóval komolyabb dolog, és az igényel végtelen türelmet, és hozzáértést, hogy mikor hogyan kell viselkedni. Tehát fontos tudnod, hogy a depressziója miféle. Ha sima, általános depresszió, akkor semmi aggódni valód nincs igazából :) Meg az azért sem mindegy, mert a sima depresszióból idővel kijön az ember. A gyógyszeres kezelés meg nem feltétlen rossz előjel, mert ha nem speciális betegsége van, akkor nem fogja élete végéig szedni, csak amig stabilizálja magát.


Hajrá :)

2011. júl. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!