Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lehet-e egyszerre két lányt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e egyszerre két lányt szeretni? Csapdába estem, adjon valaki tanácsot! A hülyeség most nem jön be, komoly válaszokat, légyszi!

Figyelt kérdés

Nem hiszek (hittem a netes ismerkedésben, unalomból kezdtem el ismerkedni, egyszerre több lánnyal is, viszont gyakorlatilag egyszerre kettövel is kialakult egy elég komoly, bár még csak netes kapcsolat. Lehet hogy az elsö találkozás mindent meg fog változtatni, bár chaten már láttuk egymást "élöben" is, de ugy érzem, hogy ha tényleg olyanok lekileg is mint amiennek mutatják magukat, akkor mindkettövel lehetne komoly a kapcsolat, és ráadásul mindkettö velem kapcsolatban is igy érez.Pontosan amiatt, hogy nem hiszek a netismeretségben, a személyes találkozásig nem akartam elkötelezni magam , de kezd tulmenni a dolog mind a két lánnyal azon a határon, amit még el lehetne intézni egy "bocs tévedtem"-mel.

Elég fura helyzet, amibe belesodródtam, és nem tudom hogy oldjam meg, személyes ismerkedésnél soha nem voltam ilyen helyzetben, mert ha valaki érdekelt, akkor soha nem foglakoztam mással.

Tényleg mind a ketöt szeretem,mit csináljak ?


2011. dec. 16. 02:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, csak nem korrekt. Előbb-utóbb kiderülne, és 1-2 nagyon valószínűtlen kimenetelt leszámítva nem jönnél ki jól belőle.


Abban igazad van, hogy a személyes találkozás *nagyon* sokat fog számítani, addig teljesen biztosan nem hiszem, hogy lehetne mondani. De míg nem jutsz oda - hm, rangsorolás?


Pro-Contra mind2 leányzóról. Mindent sorolj fel magadnak, és az alapján találkozz először azzal, amelyiket első helyre rakod. Ha vele minden tényleg klappol, akkor lehet már a második találkára nem is lesz szükség, a korrektség jegyében.


Ha nem tudsz így rangsorolni, akkor találkozz mind2-vel, de azt neked kell majd kibogozni onnan, hogy hogyan mondod meg a "vesztesnek", hogy bocs, és hogyan térsz napirendre magaddal ezek után :)

2011. dec. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy pontosan azt mondod, amit én is gondolok magamról, meg a szituról is. A baj csak az , hogy ahogy mondtam is, amig nem találkozunk személyesen, addig nem tudom, hogy mi lesz belöle egyikkel sem, tudom hogy melyikkel szeretnék inkább komoly kapcsolatot, de pontosan vele fogok másodjára találkozni. Nem vagyok tini, a találkozás több együtt töltött napot fog jelenteni, mind a kettövel. Nem "ha ló nincs a szamár is jó" szituációról van szó, lehet hogy a személyes találkozás után tényleg nem fog érdekelni a második, de mit tegyek, ha mégis, viszont az elsönek én lennék az igazi , de ö nekem nem ? Az a baj, hogy minden téren sokesélyes a dolog, a végén vagy szemétnek fogom érezni magam, vagy azt fogom érezni, hogy tévedtem.
2011. dec. 16. 02:54
 3/15 anonim ***** válasza:

Azt azért vedd hozzá, hogy (gondolom) nem csak te tépődsz ezen ennyire. Egyfelől te sem tudhatod, a másik oldal mennyire hozott létre hasonló helyzetet, lehet valamelyik lány úgyszintén 2 fiúval beszélget, és most aztán hasonló agyalás miatt nem jön álom a szemére, másfelől pedig azzal szerintem a lányok is tisztában vannak, hogy egy személyes találkozás előtt nem várhatják el tőled (de maguktól sem), hogy elköteleződj.


Ha valami hiányzik (ha nagyon romantikusan fogalmaznék, a "varázs"), akkor az nem lesz ott, és pont. És ezt még akkor se lehet pótolni, ha történetesen valamelyik lány elvakultan belédhabarodna így neten keresztül, és nem venné észre azonnal.


Viszont a dolog bonyolultsága miatt agyalni nemigen érdemes, míg nem találkozol legalább az egyikkel. Majd akkor, vagy pláne, ha már mind2-t megismerted. És bunkónak érezni magad - ne tedd, ha utóbb nem használod ki a helyzetet. Ha nem ígéred már most oda a világot nekik, akkor nem élsz vissza a bizalmukkal.


De ezen rágódni tényleg ráérsz akkor, ha már ott tartasz.


És hogy mit tegyél az általad vázolt helyzetekben? Légy őszinte. Magaddal, velük - becsületed megmarad, mmint önbecsülésed is. Az sokat számít.


És hogy tévedtél-e? Ezzel már tényleg nagyon előreszaladsz, de így elöljáróban is: Ha ez felmerülne, akkor az is jusson eszedbe, hogy valamiért akkor az X leányzót választottad az Y helyett. És ha mittomén pár hónappal később derül ki csak, hogy ez rossz döntés, az új info akkor úgy se tudott volna befolyásolni semmit.

2011. dec. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 evik válasza:
100%

1. találkozz mind 2-vel

2. erre van egy idézetem " ha egyszerre két emberbe vagy szerelmes válaszd a másodikat, mivel ha az első olyan jó lenne nem szerettél volna bele másodikba"

2011. dec. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, tényleg komolyan veszel.


"lehet valamelyik lány úgyszintén 2 fiúval beszélget, és most aztán hasonló agyalás miatt nem jön álom a szemére, másfelől pedig azzal szerintem a lányok is tisztában vannak, hogy egy személyes találkozás előtt nem várhatják el tőled (de maguktól sem), hogy elköteleződj."


Teljesen igazad van, pont ez a dilemmám.



"Ha valami hiányzik (ha nagyon romantikusan fogalmaznék, a "varázs"), akkor az nem lesz ott, és pont

Majd akkor, vagy pláne, ha már mind2-t megismerted. És bunkónak érezni magad - ne tedd, ha utóbb nem használod ki a helyzetet. "


Pont ez a bajom, hogy ha már találkozunk ( mondtam mind a kettö több együttöltött napra (és éjszakára) van tervezve, akkor ugy érezném, hogy kihasználtam, ha utána mondom azt hogy mégse...


"Légy őszinte. Magaddal, velük - becsületed megmarad, mmint önbecsülésed is. Az sokat számít."


Jól hangzik, és talán ezt kéne tennem, de ezzel valószinüleg véget is vetnék mindkét kapcsolatnak, ha megmondanám, hogy más is van a képben



"És hogy tévedtél-e? Ezzel már tényleg nagyon előreszaladsz, de így elöljáróban is: Ha ez felmerülne, akkor az is jusson eszedbe, hogy valamiért akkor az X leányzót választottad az Y helyett."


Nem szaladtam elöre.

Ahhoz hogy választani tudjak, mind a kettöt ismernem kell személyesen, de ha már megismertem ( pár együttöltött nap), és látom, hogy tévedtem ? Gusztustalan féreg leszek.

2011. dec. 16. 03:59
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez csak természetes :) (Mondjuk azt hozzáteszem, ha valamit ismétlek, vagy azt írom le, amit már te egyszer előttem, az fáradtság miatt lesz, és nem azért, mert hülyének nézlek, vagy ilyesmi :) )


Amúgy, hm... nem pont ez a dilemmád kulcsa is valahol? Mármint, amiket most írtál le (ok, tudom, könnyen beszélek, mint kívülálló, de...)


Adva van az egyik lány, nevezzük mondjuk ismét X-nek. Találkoztok, több nap/éjszaka is. Valahol mindkettőtök számára vakrandi, hiszen a személyiséget megismerni neten nem lehet. Így már ott helyben meglesz az, hogy egyáltalán szeretnél-e vele éjszaka is együtt lenni? Ha igen, és nem csak ösztöneid miatt, az számodra is világos lesz, de ekkor sem kell még feltétlen ágyba vinned (most csak feltételezés, hogy erre is gondoltál az éjszaka alatt, nemtom, mennyire vagy ilyen téren a gyorsan a lovak közé csapni típus). És ezt aztán össze tudod hasonlítani a másik lánnyal, hogy nála mennyire érzed a vágyat.


Az őszinteséget amúgy nem úgy értettem, hogy "Szia, veled és Y-al is vakrandira megyek", hanem hogy (ha nem is ilyen tényszerűen, de most kreatív megfogalmazást már nem fogok tudni adni) megbeszélitek, hogy igen, ez most egy ismerkedős-próba találkozó. Mivel valszeg a lány is így fog odajönni, megegyezhettek, hogy ha valami mégse lenne oké, akkor maradhattok, amik - barátok, netes ismerősök, emlékek a múltban, ez rátok tartozik. És ha ezeket, mint alapszabályokat akár még a személyes találkozás előtt megbeszélitek, akkor ... érted, nah.


Kissé (nagyon) sántítva még az éjszakát is bele lehet ebbe magyarázni,... de az necces, valóban.


De ha ilyen alapszabályok megvannak, és be is tartjátok őket, akkor nem adódhat lehetőség olyasmire, ami utóbb nagyon mardosna belülről.


"tudom hogy melyikkel szeretnék inkább komoly kapcsolatot, de pontosan vele fogok másodjára találkozni." --> Ez már önmagában is befolyásol, úgy gondolom. Ha tehát a második helyezettel futsz össze először, és nem üt be a "jujj" köd, akkor mindenképp találkozol az elsővel is, és ha nála se üt be, akkor ennyi, ők ketten nem lesznek barátnőid.


Mármint, ilyen módon, ha a megismerést nem viszed minden síkon végig, akkor a morális buktatók egy részét ki lehet küszöbölni.


...őmm, ennek így össz volt értelme? :)

2011. dec. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Általános válasz: nem, mert a szerelem monogám dolog.

Konkrét válasz: nem, mert amit érzel, az nem szerelem. Vonzódhatsz, vágyakozhatsz, ideákat kergethetsz, de amíg nincs személyes benyomásod, addig nem lehetsz szerelmes a konkrét személybe.


Picit vedd lazábbra a dolgokat. Ne ígérj senkinek semmit, flörtölj, ismerkedj, beszélgessetek sokat, aztán a randin majd eldől. Addig ugyanis kár aggódni, a személyes tali dönt el mindent. És még utána is érvényes a "bocs, tévedtem", elvégre a randi előtti időszak az _ismerkedésről_ szól, nem pedig arról, hogy eldöntsd, ki álmaid asszonya. A te felelősséged most abban van, hogy nagy nekibuzdulásodban ne ígérgess senkinek semmit. Érezd jól magad velük, és ha megismerted őket, dönts.

2011. dec. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

mivel a ,mai európai kultúrában se a világ, se egyenként az emberek döntő többsége nem a poliganizmus híve, ezért elítélendő, ha valaki egyszerre kettőt szeret. A nők pláne nem, mert az ősi ösztön azt diktálja, hogy legyen mellettem valaki, aki az én kicsinyemre figyel és őt védi meg legelőszőr+engem. tehát számukra mindenképp elfogadhatatlan, hogy legyen még valaki.

(egyébként néhány kis közösségben létezik a többnejúség, /pl amerikában a mormonok-patriarchális/ illetve -főleg régebben - afrika egyes területin a többférjűség -matriarchális társadalom./


sajnos végül is ha sokkal továbbmész, és kiderül, /mert általában ki szokott.../ akkor hiába próbálsz azzal védekezni, hogy nem akartál fájdalmat okozni, és mindkettejüket szereted, mindketten otthagynak, mert az az igazság, hogy mindig lehet két ellentétes vágy, és nem lehetsz egyszerre hűséges mindkettőhöz teljes szíveddel

2011. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

A szerelem NEM monogám, csak az emberek agya ki van mosva a keresztény erkölcsökkel, még annak is, aki nem keresztény.

Tehát:

1, Normális, ha mindkettőbe szerelmes vagy. Sőt azt fogod érezni, ha tényleg mindkettőbe szerelmes vagy, hogy a két érzés egymást erősíti, azaz minél szerelmesebb vagy az egyikbe, annál szerelmesebb leszel a másikba is.

2, Mivel ez a tény "normális" nőknél Európában nem tolerálható sajnos, ezért kénytelen leszel választani, és a fél szívedet ki kell majd tépned. A megmaradt kapcsolatod is csak fele olyan szép lesz. Ez van.

3, Egy ember életében nagyon ritka ez az érzés, és nagyon különleges. Becsüld meg. És no para!

2011. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De, a szerelem monogám. A vágy az, ami poligám. És nem a keresztyén erkölcsök miatt, ennek ehhez semmi köze. Egész egyszerűen arról van szó, hogy a szerelem egy sokkal mélyebb dolog mint a d.ghatnék, egyfajta elköteleződés a másik felé, összetartozás, ilyesmik. Na ezt nem lehet párhuzamosan két emberrel csinálni, ezért monogám dolog a szerelem.
2011. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!