Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért tartják fiúsnak, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartják fiúsnak, vagy férfiasnak azokat a lányokat, vagy nőket, akik nagy és erős kocsival közlekednek?

Figyelt kérdés
Ez a legújabb sztereotípia? Nem érzem magam fiúsnak, leszámítva talán azt, hogy rövid a hajam. Több embertől is hallottam már, hogy egy nagy és erős autó nem éppen nőknek való. Mi köze van egy autónak a nemhez?

2013. jan. 23. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mert ez olyan dolog, amit 90%-ban férfiak csinálnak A rövid haj is fiús

Ha állva pisilnél a női wc-ben az is fiús lenne, mivel az egy férfiakra jellemző viselkedésminta.

2013. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora egy hülyeséget már ne is haragudj.Akkor én most meg lányos vagyok mert van egy VW Golfom?
2013. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem egy Golf nem lányos. :) Meg különben sem teszek ilyen szinten különbséget a kocsik között, csak kíváncsi vagyok, hogy más hogyan vélekedik erről. Rövid hajam van, de nem fiúsan rövid, nőies, majdnem a vállamig ér. Nem állva pisilek. :D
2013. jan. 23. 14:04
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A pasik a kocsit mindig is a státuszuk, nemük és erejük kifejezőjének tekintették. Ezzel mutatták, hogy ők mekkora nagyok. A kocsijuk az életük, önmutogatás, mint a nőnek pl a divat. Egy nőnek a kocsi viszont egy eszköz, ami elviszi A-ból B-ébe. Ugyanakkor társadalmilag általánosan elfogadott sztereotípia az, hogy a nő legyen nőies, vagyis házimunkázzon, legyen hosszú haja, fogja be a száját, és véletlenül se csináljon olyan dolgokat, amik úgymond "fiúsak", mert akkor veszít a nőiességéből. Ez is baromság, persze, de egy nagy autót általában az ember, a kialakult sztereotípiának és a társadalomnak hála egy alfahímmel, vezérkannal, macsópasival azonosít. Egy nő egyszerűen csak nem illik be a képbe. Ne foglalkozz ezzel, hülye szexista sztereotípia az egész. Vezesd azt a vagány járgányt! :)
2013. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Azt teszem. :) Jókat szoktam mosolyogni, mikor észreveszik, hogy egy nő ül a volán mögött, megbámulnak, de már elfogadtam ezt is. :)
2013. jan. 23. 14:08
 6/17 anonim ***** válasza:

"véletlenül se csináljon olyan dolgokat, amik úgymond "fiúsak", mert akkor veszít a nőiességéből."


akkor én kivétel vagyok, mert tuning verdám van és szeretem a motorokat, kocsikat, küzdősportokat stb. Nem szarok be ha ki kell mennem havat lapátolni vagy füvet nyírni (utóbbit most nem kel panelban lakunk). De kinézetre nem vagyok fiús... Szerintem egy lány vagy nő nem attól lesz fiús hogy milyen kocsija van vagy mi a hobbyja...

2013. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
utolsó voltam-a női buszsofőröket is megszokták nézni, mert nem olyan gyakori-tehát veheted magad különlegesnek is...
2013. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem attól lesz fiús, én sem ezt mondtam, viszont a kérdező példájából kiindulva sokan bizony így gondolják. Mondom ,ez csak egy hülye sztereotípia szexistáknak.
2013. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Az amerikai háziasszonyok többsége SUV-vel közlekedik, mégsem tartja őket senki férfiasnak, törékeny alkatok amúgy is.
2013. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Pretty_Fighter ***** válasza:
Milyen kocsid van?:D
2013. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!