Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A srác apját tegezem, anyját...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A srác apját tegezem, anyját meg magázom. Ez így okés?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akit már régóta ismerek, de eddig nem voltam vele ilyen jóban, és most kezdtünk el egymáshoz közeledni. Az én szüleim ismerik az apját, és néha szoktam találkozni az apával, és mivel olyan fiatalos, ezért "hellót" szoktam köszönni neki. Ez nem hiszem,hogy zavarja,mert a többi velem egykorú is tegezi. Az anyukájával viszont eddig egyszer találkoztam, még nagyon régen, mert egy összejövetel volt náluk, és hát az anyuja már nem olyan fiatalos, sőt... nem tudom elképzelni, hogy neki hellót köszönjek. Szóval. Most nemsokára haza fog vinni (remélhetőleg) a srác, és én azon gondolkodok, hogy mit köszönjek a szüleinek. Szerintetek? Mert az kicsit hülyén nézne ki, ha belépek a házba,és az anyujának csókolomot,az apjának meg hellót köszönök.

20/L


2013. márc. 18. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát hogyha neked okés akkor nekem is:D

ezen változtatni nem tudsz ha már elkezdted

vagy próbálj úgy köszönni h: Szép napot mindenkinek

így nincs félreértés

2013. márc. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem ártana utánanézni az illemnek, ha már családlátogatóba mész.

Ha jól emlékszem még ha fiatalabb is a nő, neki kell szóba hozni a tegeződést az idősebb férfivel valahogy így:

Ha nem bánná, örülnék neki ha tegeződnénk a továbbiakban.

A férfi illem szerint nem ajánlhatná fel a tegeződést a nőnek, még ha fiatalabb is.


Idősebb nő és fiatal nő között addig magáznod kell, amíg ő azt nem mondja, hogy tegeződjetek.


Ez az illem, de ne ragaszkodj hozzá mindenáron, mert tudálékosnak tűnnél. Ha ők ezt nem ismerik vagy nem érdekli őket, akkor maradj a magyar "szokásnál" és az idősebb (nő vagy férfi) ajánlja fel a tegeződést a fiatalnak.

Ismerkedéskor ne köszönj hellot az apának sem azért, mert más is így szokta. Rossz színben tűnnél fel előttük.

28F

2013. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenféle felajánlás nélkül letegezted a pasit, tudván hogy van egy veled egykorú fia?! Gratulálok.


Mész bemutatkozós találkozóra és te azon gondolkozol, hogy letegezed az anyját is?! Gratulálok.


Teljesen mindegy, hogy mennyire fiatalos valaki vagy sem, addig egy nálam 20(vagy több) évvel idősebb pasit eszembe nem jutna letegezni, míg fel nem ajánlja.

-neked se ártana egy kis illemtan.


Egyébként meg állíts be hozzájuk nyugodtan úgy, hogy kapásból hellósziaszevasz és garantáltam leírod magad előttük. Egy életre.


22N

2013. márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az apja nagyon laza. Akkor haragudna meg,ha nem tegezném:D Az eszembe sem jutott, hogy rögtön letegezzem az anyját, írtam is h el sem tudom képzelni.

Lehet, inkább megkérdezem a sráctól...

2013. márc. 18. 09:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól még úgy illik, hogy "jó napot", aztán ha mondja, hogy jajj hagyjál már ezzel, nem vagyok én olyan öreg, akkor onnantól tegezed. Ettől még nem illik egyből ezt tenni.


Ha meg nem tegezed le az anyját, akkor nem értem mi a kérdés? Lemagázod az anyját egy jó napottal, az apját meg egy sziával és valószínűleg azon nyomban felajánlja a tegeződést az anyja. Kérdés megoldva.

2013. márc. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de én is mindenkit tegezek, aki fiatalos.

Miért ne????

Tudjátok nem mindenki gondolkozik úgy, mint ti. Mi nagyon is kulturált, illedelmes társaságba járunk, mégsem fordult meg soha senki fejében, hogy magázzunk valakit, aki idősebb, csak mert elért egy bizonyos kort. És érdekes módon ők sem várják el.

Én sem vártam el soha senkitől.

2013. márc. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, vannak olyan helyek. Mint ahogy az egyetem ahova járok, az is ilyen. Ha egy tanár vagy egy öregdiák, aki akár az apám is lehetne letegez, akkor az a "szabály", hogy onnantól én is tegezem. Ez egy automatikus felajánlás.


Mint ahogy sok cégnél is megy a tegezés, kivéve ha nagyon nagy a korkülönbség(20-60), vagy a beosztásbeli különbség.


Mondjuk a MOLnál Hernádit lehet nem tegezném le egyből....


Viszont ha megyek bemutatkozni a párom családjához, akkor nem tudhatom, hogy ők milyen neveletetésben nőttek fel, hogy kezelik ezeket a szituációkat és udvarias vagy velük, megadom nekik a tiszteletet azzal, hogy magázom őket.


Aztán ha felajánlják a tegeződést, akkor ugyanúgy tisztelettel tegezem őket.


Ez pusztán illem, udvariasság. Hiába vagyunk a 21.században, jó lenne megtartani az alapszabályokat és nem egyből lehellózok egy teljesen ismeretlen 60 évest, aki más társaságból való mint én.

2013. márc. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

40 éves az apja, én meg 20 :D én nem bemutatkozni megyek hozzájuk, mert az apját már ismerem... ha tök új lenne a helyzet, akkor persze hogy magázom. De így,hogy eddig tegeztem,most meg magázom... hát lehet kicsit hülyének nézne.

amúgy így belegondolva,engem tökre nem érdekelne,h a szüleimet letegezi, ahogy a szüleimet sem érdekelné:)

2013. márc. 18. 09:43
 9/11 ivilicious ***** válasza:
én jónapot kívánokkal köszönnék, tudni kell, ha már protokoll meg illem, nincs jónapot, csak jónapot kívánok !
2013. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én simán letegezem, aztán ha felháborodik, az az ő baja. Bár én sosem ismertem olyan embert, aki ezen kiakadt volna, inkább örült mindenki,hogy velem egy szinten kezelem.
2013. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!