Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Vallásos lányok! Fontos-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallásos lányok! Fontos-e számotokra, hogy a leendő partneretek szintén vallásos legyen? És ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Társkereső oldalakat böngészve többször találkoztam azzal, hogy az illető vallásos hölgy fontosnak tartotta, hogy a jövendőbeli párja szintén vallásos (pl. római katolikus) legyen. Mekkora szerepet játszhat ez a mindennapok során? Ha én egyébként istenhívő vagyok, (de nem járok templomba), és tisztességes, becsületes életet élek, valamint nem állom útját a partnerem hitbeli meggyőződésének, vallásos életének, jelenthet-e az egyházon kívüliség konfliktusokat egy párkapcsolatban? Egy boldog, szerető, amúgy szintén kevéssé vallásos családban nőttem fel, és el nem tudnám képzelni, hogy valaha bárkivel ezen vitatkozzak. Ha csak azon nem, hogy én nem járnék templomba, illetve ha lehet, nem szeretnék templomi esküvőt. De kérdem, ez a pont lehet-e vízválasztó egy kapcsolatban? Az élet kérdéseihez, problémáihoz képest ez annyira jelentéktelennek tűnik - legalábbis számomra...


Ti hogyan látjátok ezt?


2009. nov. 17. 05:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már idősebb vagyok.Tapasztalatom szerint lehet ebből konfliktus.Egy házasságban sok proléma merül fel,ha nem elég toleránsak,hogy ezeket megoldják,már az is baj,Ha még a Van Isten-nincs Isten kérdés is felmerül,akkor az csak ront a helyzeten.

Az ateisták legtöbbje nem tudja hosszú távon tolerálni a vallásosságot,de akad olyan vallásos is aki,téríteni akarja a másikat.Ezért jobb,ha erről a kérdésről is egyformán gondolkodnak.

2009. nov. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

csak vita van ebből sztem

aki vallásos,akar templomi esküvőt,rosszabb esetben még szüz is akar maradni az esküvőig...

és hogy néz az ki,hogy az egyik fél jár templomba,a másik nem...

ugyis hallgathatnád,hogy miért nem kiséred el

2009. nov. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én vallásos családba élek,járok is néha-néha templomba. Illetve egyházi iskolában tanulok.

A barátom pedig nem hisz Istenben,szerinte nincs Isten stb...


Nem szokott ez nálunk szóba kerülni túl gyakran,de ha mégis,akkor azért engem zavar,hogy ennyire különbözünk.

Természetesen nem erőltetem rá a dolgokat,és ő sem beszél le arról,hogy ne menjek...


De egyébként zavaró,mert az én sulim ballagásán van mise(a templomba mennek a ballagók,és ott vannak a beszédek stb..) és hát a barátom húzta a száját,amikor ezt megtudta.Kicsit rosszul esett,hogy azt kérdezte,hogy nem lehetne-e ezt valahol kint megvárni :-S


Meghát nem tudom,hogy ha majd egyszer esküvőre kerülne-e a sor,akkor ő szeretne-e templomban is.Én mindenképpen,mert ezt fontosnak tartom...No de a barátom még megkeresztelve sincs :-S Úgy pedig esküdni nem hiszem,hogy lehetne templomban...Max. azért szeretne templomi esküvőt,mert az szép :-S

Nekem viszont többet jelentene mint egy kívülről szépen mutató esemény.Nem azért akarom,mert ez a szokás...Hanem mert nekem ez fontos.


Tehát igen,zavaró hogy ebben eltér a véleményünk...Akár későbbiekben gyerek-nevelés szempontjából.


Egyébként azért egyre kevesebb családban tartják ezt a "maradjunk szüzek a házasságig" dolgot.Én SEM tartozom ezek közé :-)


Na,mindegy..

2009. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat minden kedves hozzászólónak!


A dilemma, illetve a további kérdés az az, hogy ha mindezt egy mérleg két serpenyőjébe helyezzük, lehet-e akkora súlya az aktív vallásosságnak, hogy az a kevésbé aktív (hangsúlyozom: nem okvetlenül ateista!!) szemlélettel komoly, a kapcsolatot veszélyeztető konfliktusba kerüljön.


Jó példa erre a harmadik hozzászóló esete, illetve az én -elképzelt- kapcsolatom egy következetesen vallásos, templomba járó lánnyal. Ha egyébként mindketten művelt, jó lelkű, és hasonló gondolkodású, temperamentumú fiatalok vagyunk (ami véleményem ritka szerencsés és megbecsülendő konstelláció egy párkapcsolatban), verhet-e közénk éket pusztán az esküvő egyetlen alkalma, és a templomba nem járás. Megjegyzem hozzá, hogy én tiszteletben tartom a másik vallásosságát, és soha nem beszélném le sem a templomba járásról, sem arról, hogy majdani gyerekünket a keresztényi hit szellemében nevelje. Bár lehet, hogy magam némileg más szemszögből közelíteném meg a dolgokat - amikor elég érett lesz a gyerek, próbálnám arra nevelni, hogy racionálisan gondolkodva találja meg a helyét a világban. Vannak dolgok, amikben mi hiszünk, de a világ 2/3-a teljesen másban hisz, és nem biztos, hogy ők ettől rosszak vagy tudatlanok. Tehát hinni és hinni hagyni...

2009. nov. 17. 15:34
 5/8 anonim válasza:
Az egyik legjobb bnőm pl. nagyon vallásos, de mégse az számít neki, h a párja is az legyen, sokkal inkább, h hasonló legyen az életfelfogásuk, hasonló céljaik legyenek. Én is ezzel értenék egyet!=)
2009. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok!


Utolsót nem értem: Az,aki vallásos sokban másképp gondolkodik,mint aki tagadja Istent.Ebből kifolyólag már nem lehet hasonló az életfelfogásuk...


Kérdezőnek: Szerintem sokáig lehet bírni így egy kapcsolatban,hogy egyik fél vallásos a másik nem.

De: - Nem szabad egymásra erőltetni a felfogásunkat.

- Akkor kezdődnek a "bajok",ha esküvő,gyerek stb jön...

Pl: Meglegyen-e keresztelve a gyerek? Valószínű,hogy a vallásosnak ez igen fontos lenne.Ha korrekt a másik fél,akkor ráhagyja (hiszen azért még ebből baja nem származik a gyereknek) vagy más esetben a másik fél tiltakozhat.


Nehéz dolgok ezek,de a kérdés jó :-)


Természetesen én még a barátomnak nem szegezem oda a kérdést az esküvővel kapcsolatban,mivel még csak 1 éve vagyunk együtt :-)


Kérdező: Van egy kiválasztott lány,akit szeretnél megismerni..De ez a vallásos dolog közbeszól?

2009. nov. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Kérdező: Van egy kiválasztott lány,akit szeretnél megismerni..De ez a vallásos dolog közbeszól?"


Még nincsen. Nézegetem a kedvesebbnél kedvesebb fotókat a társkeresőkön, és sokakon látszik is, hogy egyébként rendes emberkék. Csak időnként megakadok a kritériumokon, és elkezdek tűnődni...

2009. nov. 18. 19:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
problémát okozhat, ugyanis Neked ő lesz a legfontosabb, neki viszont Isten a legfontosabb, és csak utána következel Te. És ez bizony tud idegesítő lenni, hidd el.
2010. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!