Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lelkileg mennyire káros az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lelkileg mennyire káros az, ha a kamasz korból teljesen kimarad a szerelem meg az első szex?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 21 évesen és még sosem találkoztam olyannal, akit szeretni tudtam volna és olyan sem volt még hogy valaki engem szeretett volna. A barátaim nagy többsége már kora kamasz koruk óta egyik kapcsolatból a másikba esnek és egyszerűen már kezdenek rám is egyfajta fura lényként nézni. Egyszerűen nem tudom hol ronthattam el. Talán a kevés önbizalom, de nem tudom...külsőre nem vagyok valami ígéretes a suliban sok fiú viccelődött velem, sokan csúfoltak.

Az utóbbi időben volt egy-két siker élményem, de már azoknak is vége...

Mennyire káros ha az embernek az ilyenek a kamasz korából kimaradnak?



2013. dec. 22. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi sem törvényszerű. Nem hajt a tatár.
2013. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez rajtad múlik.


Nekem kicsit rosszul esik, hogy 20 évesen kezdtem a kapcsolatosdit, mármint úgy érzem rengeteg szép évem lehetett volna még, csak félénk voltam... De szerintem ez teljesen rajtad múlik, hogy te miként éled meg. De amint látom már pánikolsz ezerrel. Nem lesz ez így jó.

2013. dec. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lelkileg nagyon káros és megvisel.Vagyis ezt saját magamon tapasztalom és tudom,mert velem is ez van.Én már belepusztulok ebbe úgy érzem,de ez van.Úgy érzem,teljes mértékben feladtam ezt a keresést,mert nincs értelme már úgy érzem.0 pozitívummal elég nehéz is lenne folytatni,de úgy látszik nekem ez jutott.Lassan beletörődöm.

22/F

2013. dec. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nehéz nem pánikolni, mikor a környezetedben mindenki de szó szerint mindenki azt sugallja, hogy baj van veled, csakmert nem voltál még szerelmes...szóval igen, azt hiszem valóban van bennem pánik.
2013. dec. 22. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne kàros?

Okè kimaradt a tiniszerelem, de ez van. Nem lesz ebből semmi bajod, majd találkozol azzal akivel boldog leszel.

2013. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, szerintem nem káros. Én sem voltam tinikoromban szerelmes, sőt, abszolút nem értettem minek jár minden oszt. társamnak pasikon a feje. 19 évesen lettem plátói szerelmes, kb. 2-2,5 évbe tellett, míg elengedtem, és talán most, 22 évesen vagyok igazán szerelmes, de még mindig türelmetlenül várom a fejleményeket. Szerintem érdekesebb így, felnőtt fejjel lenni először szerelmes. (ja, eléggé koraérett a gondolkodásom, természetem)
2013. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Káros. De nem maga a kapcsolat hiánya az, hanem az, hogy akiknek kimarad a kapcsolat, jellemzően súlyos önértékelési zavarokkal küzdenek. És az önértékelési zavar káros, az élet minden területére (nem csak a párkapcsolatokra) kihat.
2013. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok... Nem mondom, hogy nincsenek önértékelési problémáim, de a szerelem érzése nem feltétlenül köthető össze ezzel. Attól, hogy valaki önbizalomhiányos, elvileg még lehetne szerelmes tinikorában, nem? Mondom, én a fiúkra rá sem néztem 19-20 éves koromig, vagy egyszerűen barátoknak tekintettem őket. A változás az önmegismeréssel kezdődött elsősorban, nem a hormonok tombolásával. Egyszerűen csak úgy tűnik későre értem érzelmi/nemi szempontból.
2013. dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak az a lényeg, hogy azt csináljuk amit akarunk. Ha eddig nem volt igényed ilyesmire, akkor nem volt. Ha most már van, akkor meg hajrá. A káros az, ha valamit szeretnél, de nem azt csinálod. Amúgy meg ismerd meg önmagadat és előbb utóbb lesz önbizalmad is.
2013. dec. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!