Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Erről mit gondoltok (fizetés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erről mit gondoltok (fizetés első randin. Elsősorban 18 fölötti férfiak és nők)?

Figyelt kérdés

Ha randira kerül a sor, és valahol valamit iszunk (általában kávét), akkor fizetésnél első alkalommal általában (kivéve ha a másik foggal-körömmel ragaszkodik hozzá, vagy ha nagyon tetszik az illető és biztos vagyok egy második randiban) nem szoktam engedni, hogy a férfi fizessen.

Az oka egyszerű: első randi, és ki tudja, lesz-e belőle második. És így megvan a lehetőség, hogy több időt töltsek el vele, mint szeretnék, mert mondhatni nem használtam ki még egy ingyen kávé erejéig sem.

Néha vannak hülye helyzetek, hogy előre kell fizetni, na ilyen csak egyszer fordult elő, de szegény srác annyira nem volt az esetem, hogy tudtam, hogy biztosan nem lesz belőle második találkozó. Odaadtam neki utólag a pénzt, nem tudom, hogy ezzel megsértettem-e...

igazából erre vonatkozik a kérdés...

Tud az sértő lenni, ha a nő ragaszkodik, hogy első alkalommal fizessen?

Vagy ha utólag kifizeti nektek?

Meg úgy általában mi a véleményetek erről a helyzetről?

Természetesen nők is írhatnak, az életkori határt csak azért gondoltam nagyjából meghúzni, mert ahol nincs saját kereset vagy ösztöndíj, nyilván máshogy alakul a fizetés

23/N



2015. ápr. 14. 20:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, tehát:

"hogy NE töltsek vele több időt, mint szeretnék"

2015. ápr. 14. 20:08
 2/11 anonim ***** válasza:
én régi módú vagyok a férfinek kell fizetni a randin
2015. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Az nem serto ha a no fizet de az igen ha utolag kifizeti
2015. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Első randin márpedig fizessen a srác. Később lehet felezni.

18l

2015. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na várj, itt a csapdás helyzet, ha meg szimplán hagyom, nem mondja azt a gyk kérdés közönsége, hogy de "nesze nektek emancipáció" meg "te is tudsz dolgozni" vagy "nem fogok ennyit feleslegesen befektetni" ? :) :)
2015. ápr. 14. 20:25
 6/11 opened paradise ***** válasza:

Nem baj,ha nem lesz második alkalom,de akkor is inkább én szeretnék fizetni.

20/F

2015. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de rohadt nagy bunkóság volt utólag kifizetni neki. :(

Vagy ott helyben álld a saját számládat, vagy ne álld, de azért ne már utólag lökd neki oda a pénzt!


Amúgy meg az illendőség, ha aszerint akarunk eljárni, azt diktálja, hogy a meghívó fél fizet.

2015. ápr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kellemetlenül jött ki, igen. De olyan bénácska volt a srác, hogy azért jobban sajnáltam volna, ha ezzel lehúzom. És őszintén szólva már 20 perc múlva rohantam volna :( Maradtam végül, de főként az illendőség kedvéért.
2015. ápr. 14. 21:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Első randin mindig én szoktam fizetni, de szeretem, ha a lányban legalább a szándék megvan arra, hogy esetleg ő is beszálljon (nem úgy, hogy pénzt dugdos elém, hanem mondjuk megkérdezi, hogy megfelezzük e, a válasz természetesen nem, de akkor is szimpatikus a kérdés).

Szerintem ha a nő foggal körömmel ragaszkodik, hogy felezni akar első randin, vagy ő fizessen az azt jelenti, hogy nem akar semmivel tartozni, mert nem nagyon lesz folytatás, tehát annyira nem szerencsés. Ha úgy gondolod első randin, hogy nem lesz folytatás, de nem nagy összegű a fogyasztás, akkor is hagyd nyugodtan, hogy a srác kifizesse, persze ebben segít, hogy elsőre nem kell rögtön a gundelbe menni vacsorázni :)


Utóleg meg semmiképpen ne próbáljon meg pénzt adni, helyben kérdezze meg, és ha nemet mondok, akkor fogadja el.


Később sok mindentől függ, hogy hogyan alakul, ha a lány mondjuk még tanul, akkor jól esik ha egy sütire vagy hasonlóra meghív, de alapjában véve továbbra is én fizetek nagyobb részt, ha két dolgozó emberről van szó, akkor már jól szerintem ha az arányok nem tolódnak teljesen el. Ezzel nem arra gondolok, hogy 50:50%, de mondjuk nem is 90:10.



F

2015. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utólag fizetni gáz. Ha nem nagy összegről van szó, akkor nem kellene erősködni azon, hogy fizesd a felét. Az bőven elég, ha megkérdezed, hogy fizesd-e a felét. Ha nem engedi, hogy fizess és nem lesz második randi, az ne zavarjon. Végül is ő nem engedte, hogy fizesd a felét. Ha meg bejön a srác, akkor meg végképp ne erőltesd túl a témát egy kérdésen túl. Inkább akkor beszéld meg vele azt, hogy legközelebb te fizetsz.
2015. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!