Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogy mondjam el neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el neki, hogy már nem akarok vele lenni?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon nagyon jó barátom a csoportból, akivel sok mindent megosztottunk egymással és mindig számíthattunk a másikra. Egy hónapja szakított a barátnőjével és az utóbbi pár hétben velem kifejezetten kedves volt, sokat bókolt, többször is rámírt, figyelmes volt stb. Elmentünk bulizni, ott még semmi nem történt, csak utána ő kísért haza, és útközben megálltunk beszélgetni. Óra hosszakig elvoltunk, utána smárolunk és nagyon jó volt. Mondtuk, hogy tetszünk egymásnak és igazán kedveljük egymást, de én nem tudtam neki megmondani h van-e szikra vagy sem...Meg elég sok csalódáson vagyok túl, így nem is merek szerelmes lenni.


Hazakísért, rendes volt nagyon, megpusziltuk egymást, és aznap ennyi volt. Másnap nem volt közös óránk, és nem írt rám, nagyon izgultam, hogy velem akar-e lenni. Nagyon hiányozott...Aztán írtam én, és úgy tűnik, csak a megerősítésre várt, mert ezután már 3x is rámírt csak aznap és megígértette velem, hogy ma is ráírok... És...minden megfordult bennem! Nem hiszem el...Valamikor még azért izgultam, vajon kelleni fogok-e neki és szerelmet vallok hétfőn, utána meg, amikor ír, már menekülnék a másik irányba. És mindig ez volt egész életemben. Reménykedtem, hogy csak azért voltam ilyen korábban, mert éretlen voltam, de úgy tűnik más áll a háttérben.


Utána néztem, és ezt ambivalens kötődésnek hívják: a lényeg, hogy az ilyen emberek szüleivel való kapcsolata sérült, megtört a bizalom, és ez kihat a felnőtt párkapcsolatokra is. Annak ellenére, hogy nem akarnak egyedül lenni, és hihetetlenül vágynak az emberi közelségre és intimitásra, mégis ha ez beteljesül és egy valódi emberi lény (nem csak egy elérhetetlen álom) akarja őket szeretni, menekülnek. Pánik, az ellenkező irányba rohanás. A partner jelenléte nélkül pedig gyötrő hiány lép fel megint. Állandó fellángolások jellemzik, és könnyen bonyolódnak szexuális kapcsolatba.


Arra is gondoltam, elmegyek pszichológushoz, sőt, elhatároztam. Csak azt nem tudom, a srácnak mit mondjak...Nem akarok rosszba lenni vele, tényleg! És emberileg szeret, én is őt. De nem akarom becsapni, eddig sem akartam. Én komolyan nem értem, miért van ez így :( Eddig vele akartam lenni és alig vártam, hogy szakítson a barátnőjével, mégsem tudok vele menni, nem megy! És...én sem értem magam. Nem akarok én lenni a "rosszfiú", én nem csapom be az embereket. Tudom, sokan vannak, akik mindeninek teszik a szépet és több vasat tartanak egyszerre a tűzben, ami tönkreteszi az embereket, de én nem vagyok ilyen..Mit mondjak neki?! Végülis...ha tényleg barátjának tekint, meg kell hogy értse, nem igaz? És gondolom élőben beszéljek vele...


21/L



2015. okt. 11. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod neki ezt amit leírtál, aztán rábízod a döntést (így is kellesz; támogat a pszichológushoz járásban; vagy inkább nem "vesződik" veled, hiszen semmi garancia nincs rá, hogy jobban leszel, és csak pazarolja az idejét), mást nem tudsz tenni.
2015. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ezt az egészet így mondd el neki ahogy leìrtad.Lehet hogy csalódott lesz,de nem igazán van más választása, mint hogy elfogadja a döntésedet.
2015. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ő mindig meghallgatott...tudja, hogy anorexiás voltam 13 évesen, hogy nem engedtek a szüleim arra az egyetemre, ahova szerettem volna menni; még arról is beszéltem neki, hogy mennyire futottam egy másik srác után és teljesen feladtam magam érte, hiába...És támogatott, akkor is, amikor volt barátnője, és utána is. Ő is rengeteg dolgot elmond magáról, és én sokat segítettem neki korábban is. Küldtem neki jegyzeteket, szereztem neki anyagot a sulihoz....Ez nem csak egy sima pasi-csaj kapcsolat. Olyan jó lenne, ha megértené! Őt nem akarom elveszíteni, komolyan!
2015. okt. 11. 13:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Akármennyire nem akarod elveszíteni, nem dönthetsz helyette.

Elmondod, megbeszélitek, és szerencsés esetben konszenzusra juttok, szerencsétlenben pedig a srácnak elege lesz az egészből, és nem beszéltek többet. Bizony ez is benne van a pakliban.

Mert nézd az ő szemszögéből!

Ott volt melletted mindig, biztosan régóta tetszel már neki, érzelmeket is érez már. Mindent megtesz érted, stb. Aztán teljesül legmerészebb álma is: megcsókol, és te nem ellenkezel, tehát végre nem csak barátnak érzi magát, hanem ami mindig is szeretett volna lenni számodra.

Erre ezek után megkapni, hogy inkább mégsem, mert bolond vagy...nos ez még nálam is kiverné a biztosítékot, pedig igen türelmes és megértő ember vagyok.

Ez BORZALMAS érzés. Felhőkben járni a boldogságtól csak azért, hogy nagyobbat zuhanhasson...

2015. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha dönthetnék arról, hogy hogy érezzek, már megtettem volna! De nem tehetek erről...Olyan szörnyen érzem magam...
2015. okt. 11. 14:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Barátság extrákkal lett a dologból. Imádom a srácot :D
2015. okt. 11. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!