Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Most komolyan még mindig az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most komolyan még mindig az a kőkori gondolkodás áll, hogy a fiúnak/férfinek kell fizetni mindent egy randin?

Figyelt kérdés

A kérdésemet egy 17 éves fiú kérdése ihlette,aki 200 km-re szeretne leutazni egy "hölgyeményhez"(ő így nevezte,ezért írom így).Az utazás költségeit közös megegyezéssel felezik.

Viszont nekiálltak a kérdezőnek,hogy milyen ciki,hogy nem ő fizeti a jegyet.


Miféle gondolkodás ez?Ha a lány felajánlotta,akkor talán pont azért tette,mert minden áron szeretne találkozni a fiúval.Tehát jó eséllyel nem egy kis pénzéhes kis p-csa lesz belőle,aki elvárja,hogy mindent a pasi fizessen.


Direkt írtam a "felnőtt párkapcsolat" kategóriába a kérdést,mert kíváncsi vagyok a véleményekre.


Szerintem nagyon gáz ez a gondolkodás úgy eleve,hogy a fiú fizet mindent,de kifejezetten egy 17 évestől elvárni,hogy ő robotoljon,vagy pitizzen a szüleinek a pénzért,még a lányka csak a nunust szolgáltatja,már ha ugyan lesz is belőle valami.


Ilyen nővel nem is érdemes kezdeni szerintem....

Szörnyű,hogy generációk erre nevelik a következőket,hogy a "lánynak minden ingyen van".Azt hittem már a 21.században kiléptünk ebből a gondolkodásból.


2016. márc. 3. 02:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

"csak a nunust szolgáltatja"


Kicsit undorító vagy.


Ott is leírtam, hogy ha a lány menne, akkor neki kellene fizetni. Teljes egészében.


Az ugyanúgy gáz lenne, ha a srác fizetné a "nunust", aki házhoz megy, mint egy prosti. Aki menni akar, az fizesse magának az utat.

2016. márc. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem olvastam el töviről hegyire az összes kommentet,a többség viszont ezt írta,hogy MIVEL Ő A PASI,ezt így kell.


Ha a lány utazna,akkor nem írtak volna ilyesmit és feleznének nem írták volna,hogy "gáz".


De eleve mi ebben a "gáz"?

Szerintem aranyos,kedves,hogy ennyire szeretnének találkozni,és nem azt nézik,hogy mi gáz és mi nem.


Lehet egyesek csak úgy kipengetnek egy randira 5-10 ezer Ft-ot,de van akinek igenis ez nagy kiadás egyszerre!


Ha egy hölgyike pénzes pasit akar fogni,az jelentse be előre,és tisztázva vannak a dolgok.

2016. márc. 3. 03:33
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Nincs baj azzal ha felesben fizetnek, de vajon ha a lány menne a fiú is beleadná a felét? Mert momentán én csak olyan pasikat ismerek, akik még egy telefonhívásra is sajnálják a pénzt, nemhogy utazási költségre.
2016. márc. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Aki nem tud kiadni 5-10 ezret egy ilyen tavkapcsolatos randira az egyaltalan minek megy bele ilyenbe?
2016. márc. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Elobb olvastam a kerdest...

A gyerek egy vilagi nyomorek, nem hiszem, hogy lesz "mersze" a szuleivel szembe szallni, nem lesz itt semmi vonatozas.

Masreszt meg jogos, fizessen a fiu az utert, a lany meg hivja meg ide-oda(mozi stb) , igy kvittek lesznek.

Eleg szomoru amugy, hogy manapsag sok pasi csak ugy veri a fogahoz a garast es egy rohadt gyumolcslevet sajnal a csajtol a randin. Ez milyen mar? Nem hiaba mondta az oreg komuvesunk, hogy aki nem nyalja fenyesre a sggemet azzal ne is torodjek(ez oda-vissza termeszetesen).

2016. márc. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én távkapcsolatban élek, és mindig magamnak fizetem a jegyem, ahogy a barátom is. egyik héten itt vagyunk, a másik héten ott. fel se merült, hogy felesben fizessük a jegyeket. ezen kívül minden mást felezünk szóval szó sincs róla, hogy mindent a fiú fizessen. ha valamelyikünknek több pénze van, akkor meghívja a másikat.

abba szerintem is röhejes belekötni, hogy miért nem a fiú fizet, ha már egyszer előre megegyeztek hogy felezik. de azért az túlzás, hogy a nők elvárnák, hogy mindent a férfi fizessen. a legtöbbször inkább az van, hogy ne legyen sóher a másik. nem nagyon mondják azt, hogy akárhova mennek szórakozni, étterembe, programokra, ott mindent fizessen a férfi kettejüknek is...

2016. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szükséges, hogy a lány is fizesse a jegyet, de ha így mindkettőjüknek jó, akkor kár ezen károgni.

Én amikor randizgattam a barátommal, aki szintén akkor 200km-re lakott, felváltva jöttünk mentünk egymáshoz, de a pénzt nem feleztük, az ment, akinek épp több volt. Nem a pénzéért akartam vele lenni. Tény, hogy mi felnőttek voltunk, a szóban forgó fiú pedig még kamasz, talán rosszabb anyagi helyzetben is vannak.

2016. márc. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hat, altalaban ugy szokott lenni hogy az elso randira nagyon alap esetben a ferfi hivja meg a not. Es ha valahova, valamire engem meghivnak akkor ott nem en fizetek. Ez teljesen szimpla dolog szerintem. A kesobbiekben persze elofordulhat neha hogy veszek en is aprosagokat a paromnak, de speciel engem mindig olyan ferfiakkal hozott ossze a sors akiknek lesulne a bor a keperol ha en vennem a vacsorajat akar a 10.randin is. Bar, tudom hogy gyakorin itt inkabb az a trend hogy beulunk a mekibe es utana fillere pontosan felezzuk a mekcsikent :'D. Szerintem inkabb ez a szanalmas. A kerdest egyebkent linkelne valaki?
2016. márc. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nekem a kérdésből nem úgy tűnt,hogy távkapcsolatban vannak,egyelőre csak szeretnék egymást személyesen megismerni.

Aztán,hogy lesz e belőle valami,az más kérdés.

Az is lehet,hogy egy helyen szeretnének majd továbbtanulni.


Két tiniről van szó,akiknek nincs önálló keresete.


De volt válaszoló,aki azt írta,hogy azért mert fiú neki kell ezt fizetnie.

2016. márc. 3. 19:15
 10/13 A kérdező kommentje:
És aki ezt a választ írta," a válasz 100%-ban hasznos".Ezért lepődtem meg,hogy ez ennyire alapvető még a közgondolkodásban.
2016. márc. 3. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!