Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Valóban nem jogosan kértem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nem jogosan kértem, hogy felezzük a számlát?

Figyelt kérdés

Ma délután végre randira mentem egy régi kiszemeltemmel, aki egy 22 éves lány. Én 24 éves vagyok és egyetemi diák. Neki egy szakmája van és már évek óta dolgozik, tehát keres. Egy viszonylag jó étterembe vittem mert gondoltam, hogy az hangulatos és jó randihely. Én előételnek gulyáslevest ettem ami 1600 ft, főételnek baconos csirkemellet steak burgonyával ami 2800ft, desszertnek pedig 1000 ft-ért ettem somlói galuskát. Mindezek mellett rendeltem egy italt is 900 ft-ért. Így nekem a végösszeg 6300 ft-ra jött ki. Na most, ő nem rendelt se italt, se előételt, se desszertet, csakis egy főételt ami 2200 ft-ba került. Az evés alatt jól elvoltunk és minden tök jól ment, de aztán kértem a számlát. A végösszeg 8500ft + borravalóra jött ki amit én 500 ft-nak gondoltam szóval 9000 Ft a teljes összeg. Ezt kártyával ki is fizettem és mondtam a lánynak, hogy jó lesz ha készpénzben indeadja a felét. Ekkor teljesn megőrült, kiakadt és szinte ordított, hogy miért kéne felezni. Mondtam neki, hogy azért mert egyenjogúság van és már nem "muszáj" a férfinak állni mindent, és nem is akarom őt mint nőt elnyomni azzal, hogy én fizetek mindent mert nem vagyok szexista. Erre felállt és kiviharzott az étteremből. Mondanom sem kell, hogy a pénzem felét azóta se kaptam meg, a telefont nem veszi fel, facebookon nem reagál.


Én végig abban a tudtaban voltam, hogy mivel már ilyen fejlett a társadalom és a feminizmus, már teljesen természetes ha felezzük a számlát, nemde?



2016. aug. 2. 21:56
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
+ Mivel ő már dolgozik, nem lett volna nagy teher neki a felét állnia, mikor nekem meg alig van pénzem.
2016. aug. 2. 21:58
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az egyenjogúságban mindenki a saját fogyasztását fizeti ki, legalábbis itt New Yorkban ez a szokás.

Itt külön sértésnek veszik a nők, hogyha meg akarják őket hívni.

2016. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
98%

Minek neked barátnő....

Én hozzád vágtam volna a 9 ezer Ft-ot és soha nem találkoznék veled. Ha valaki meghívsz valahova, te fizetsz, így illik. Ha lányt hívok meg, azaz én kezdeményezem a meghívást, én fizetem< ha pasit hívok meg, szintén én kezdeményeztem, én fizetek. Ha pasi hív meg, ő kezdeményez, egyértelmű, hogy ő fizet.

Az meg pláne plusz pofátlan, hogy lezabálod az étlapot, amíg ő eszik egy tál ételt és felezni akarod.

2016. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 kíváncsicska ***** válasza:
97%

Most komolyan gondoltad?A 9000 Ft végösszegböl ő 2200 Ft-ot fogyasztott.Te 4500 Ft-ot akartál kifizettetni vele?Ehhez kell ám pofa.Randira hívtad.Azért az elején illik a pasinak fizetni.Meg akartad hódítani nem de?Hát nem így kell imponálni egy nőnek.Ha nem engedhetsz meg magadnak egy ilyen éttermet,ne úgy akarj villaogni,hogy kifizetteted a te fogyasztásod jó részét is.Hívd el el cukrászdába, kávézóba és az első randin álld az egész számlát.

Ui:Valóban csodálkozol hogy nem reagál ha keresed?Azon csodálkozz ha még nem lürtölte tele a nagyvilágot milyen "udvarias" vagy.

2016. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%

Ajj, de gyönyörű sztori ez. :DD Nagy mókamiki vagy, tudod?

Ez a kedvenc részem:


"nem is akarom őt mint nőt elnyomni azzal, hogy én fizetek mindent mert nem vagyok szexista"


:DD


Elmentem magamnak, ha nagyon szomorú leszek, előveszem, hogy nevethessek.

2016. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Jót nevettem én is.

Emberek! ne vegyetek már be mindent.

Elég, ha a tv-ben veszitek be a kamut

2016. aug. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%
Ez ugye kamu. Mégsem, akkor remélem, ha meg lesz a diplomád, húzol innen.
2016. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%
Ez ugye valami vicc? Gondolom, te hivtad randira, te vitted viszonylag dragabb etterembe, te etted le a fogyasztas 3/4-et, es ezek utan meg nem egett le apro cafatokban a pofadrol a bor elkerni tole 4500 forintot? Jezusom. En tiltanalak mindenhonnan, es meg baratnoim is hetekig rajtad rohognenek meg a somloi lattan is. Ekkora egy soher olcso janost reg lattam. Undorito. Anyukad valami illemszerut nem tanitott neked? Ami mellesleg meg akkor is szamodra diktalva volna a szamla teljes kiegyenliteset, ha egy mondjuk egy ferfinemuvel vagy ott (barat, uzlettars stb.), nemhogy meg egy meghivasos randi eseten... mar csak ezert se erne meg veled kezdeni mert ezek utan kizart hogy meg lehet veled jelenni. Alapveto udvariassagi formakkal sem vagy tisztaban...
2016. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Miért is kellene 4500 ft-ot fizessen, ha 2200 ft értékben fogyasztott? Én férfi vagyok, és nem mondom, hogy a férfinak kell mindig fizetnie, de egyrészt ha a mindenki a saját részét fizeti elv alapján gondolkodsz, akkor is csak 2200 ft-ot kellene fizessen, másrészt pedig aki meghívta a másikat, az fel kellene ajánlja szerintem, hogy fizet, a nemétől függetlenül.
2016. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Én a randira hívást nem úgy fogom fel, hogy én "meghívom", hanem közös érdekek miatt elmegyünk enni, hogy megismerkedjünk. Tehát senkinek sem kell meghívni a másikat, hanem fele-fele arányban fizetjük a közösen elfogyasztott ételt. Attól, hogy én többet ettem még az nem jelenti azt, hogy nem kell felezni...


Az meg, hogy én "meghívtam" ergo nekem kéne fizetni mindent csak egy társadalmi elvárás amit a feminizmus már egyre jobban kiírt. Ha ezt akarják a nők akkor miért sértődnek meg rajta ha alkalmazom?

2016. aug. 2. 22:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!