Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mikortól fizessünk felesbe a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól fizessünk felesbe a dolgok után a párommal?

Figyelt kérdés
2 honapja vagyok egy kapcsolatban fiu vagyok,most mar felesbe fizessuk az ettermet?mozit?kozos programokat? Vagy meg nekem kene mindenre meghivnom es vagy mindent nekem àllnom vagy csak felesbe?

2017. jan. 10. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

2 hónapja együtt vagytok és még eszébe sem jutott neki fizetni? Egyszer sem?


Ezt nő létemre írom... szerintem ez hülyeség, hogy ha közösen mentek valahová mindig csak a fiú/férfi fizessen. Én ezt sosem csináltam/engedtem.

2017. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Soha nem felezném semmi árát, az olyan fura nekem.... De még eszébe se jutott, hogy néha ő hívjon meg? Azért annak alapnak kéne lennie, nekem legalábbis lesülne a bőr a képemről, ha mindig mindent a barátom fizetne. Őszintén, nem tudom, mit kéne csinálnod vele, ha magától nem érzi gáznak..
2017. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Mi az elejétől kezdve felesben fizetünk, vagy úgy, hogy egy programot a barátom áll, a következőt én. Szerintem nem várható el, hogy te fizess mindent, hacsak nem annyival jobban állsz anyagilag.
2017. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt mondja hogy az udvarlàs miatt én hivjam meg fizessem az ő részét is, igaz néha felesbe is elmegyünk felesbe is fizetünk
2017. jan. 10. 13:58
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Soha semmit nem fizetünk felesbe, de mindig kijön a megközelítőleg 1-1 arány.

Pl elviszem moziba, ő meghív legközelebb egy pizzára. Van, hogy egymás után én hívom meg többször, van hogy ő, nem számoljuk vérre menően, és azt se nézzük, hogy ez kinek mennyibe kerül, lényeg az, hogy nagyjából kölcsönös legyen :)


Abszolút nem vagy köteles mindig mindent te fizetni, ráadásul ugye anyagi helyzetedről se tudunk.

2017. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem akarlak elkeseríteni, de ezzel a nővel te sose jutsz el odáig, hogy felesbe fizettek.

Nálam is úgy szokott lenni, hogy pl. ha a férfi meghív moziba, akkor én veszem a kukoricát és a kólát, vagy egyszer ő hív meg, egyszer én őt. Vagy ma mást nem is, akkor meghívom hozzám, és főzök neki valami finomat, ő pedig hoz egy üveg bort mellé.

Amikor két hónap alatt a nőnek eszébe nem jutna, hogy ő hívjon meg valamire, vagy önként fizesse a felét bárminek, akkor azt megette a fene.

És aztán azt írod, hogy ő úgy gondolja, hogy az udvarlás miatt neked kell fizetni. Ennél konkrétabb már nem is lehetne.


Esetleg teheted azt, utolsó próbaként, hogy sétálni mentek, meg otthon néztek filmet, és az lesz a randi. Ha rákérdez, akkor nyugodtan mondhatod, hogy most eléggé le vagy égve, erre telik. (A túl sokba vagy nekem, cicám, kicsit erős lenne :P )

És ha szépen megritkulnak a találkák, akkor jobb is ha megszabadultál a csajtól, mert csak meghívatni akarja magát, de te nem érdekled.

2017. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
szóval a kommentek alapján úgy értelmezem, hogy most már mivel túl vagyunk a randizgatáson ilyenkor felesben kellene megoldanunk a dolgokat úgy ahogy leírtátok és nem azt várja már el hogy "udvarlás" miatt én álljak mindent?
2017. jan. 10. 14:24
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
A legelejétől. Normális nő/lány a második randin felajánlja a fizetést (ugye az elsőn mindig a férfi/fiú fizet), amit egy férfi nem utasít vissza és ez nem az anyagiasságról szól, hanem arról, hogy már az elejétől kezdve partnerek vagytok.
2017. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Rosszul értelmezed, normális nő már az "udvarlás" alatt sem várja el, hogy mindent te fizess!

Emlékszem, az első randinkon a párommal, ami még nem is volt randi, csak amolyan baráti-puhatolózós közös sörözés, nagyon jólesett, amikor rögtön a találkozáskor közölte, hogy meghív. Fejben ki is osztottam neki az ezért járó piros pontot, de olyan jól sikerült a beszélgetés, hogy úgy döntöttünk, iszunk még egy kört, és akkor már automatikusan jeleztem, hogy ezt most én állom! (És attól még nem vontam vissza a piros pontot!)

Utána egyszer-kétszer meghívott, jól is esett, de onnantól én már rendszeresen úgy mentem a találkozókra, hogy vittem valamit kettőnknek: sütit, piát, vagy valamit.

Ha moziba mentünk, megvette a jegyet, aztán amíg elment vécére, én gyorsan vettem üdítőt meg popcornt - neki is!

Amikor séta közben megéheztem és felvetődött, hogy beülhetnénk valahova, akkor mondta, hogy most nincs nála elég pénz - automatikusan ajánlottam fel, hogy akkor most én hívom meg.

Nálunk a KEZDETEKTŐL így működik, nem számolgattuk, hogy most udvarlási időszak van-e, vagy sem: az elejétől kölcsönösen "udvaroltunk egymásnak". És ez most is így van, pedig egy ideje már együtt élünk.

2017. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

#9-es ott a pont.


Mindent elmondott!


A barátnőd elég rosszul gondolkodik az anyagiakat illetően, szerintem az értékrendjével is baj lehet, ha ilyen elvárásai vannak.


Nálunk is minden felesben volt vagy felváltva fizettük a dolgokat már az elejétől.


Ma már házasok vagyunk és közös kassza és saját pénz is van. De most is van, hogy néha meglepjük a másikat egy-egy aprósággal, még a közös bevásárlások alkalmával is becsempészünk valami kis kedvességet a másiknak a kosárba :)

2017. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!