Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogyan érhetném el, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érhetném el, hogy ne fizessenek helyettem mindent?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és mindig nagyon zavart, ha valaki helyettem akart fizetni valamit.

Sokszor negatív pillantásokat kapok, amikor kapcsolat alakulásakor/randin/bulikban javaslom, hogy fizessünk külön, vagy ne adj' Isten felejánlom, hogy aznap én fizetek.

Van valakinek az ilyen helyzetekre jól bevált praktikája?

Kérlek ne javasoljátok, hogy 'csak fogadd el' vagy 'örülj neki'.


2017. júl. 27. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
"Jó, ezt a kört te fizeted, de a következőt én, ehhez ragaszkodom."
2017. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a világos, őszinte beszéd híve vagyok. Azaz, mond el a randi kezdetén, hogy te ragaszkodsz ehhez, nem szeretnéd megsérteni, de kellemetlenül éreznéd magad, ha ő fizetne. Te így szoktad meg, neked így természetes, fogadja el. Értelmes ember ilyenkor, még ha furcsállja is, megérti, és nem problémázik rajta. Aki meg igen, az nem a te embered :)
2017. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Fejleszd a kézügyességed, és üdvözlésnél mikor puszit adsz, lopd el a csávó tárcáját. Miután rendezted a számlát, add/tedd neki vissza :D

31/f

2017. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én arra esküszöm, hogy ha egyszer meghívott a pasi, akkor legközelebb te hívd meg őt kb. ugyanolyan értékben. Így mindig egálban tudtok maradni.


21/L

2017. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pl mozinál az egyik fizeti a jegyet a másik pedig a popcornt, üdítőt...
2017. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Egy lány a meghívásom nem fogadja el, akkor engem sem. Onnantól nem kérdés, ki fizet, többé nem lesz rá alkalom.
2017. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kényelmetlen, hogy a fiú fizet, engem se engedtek sokszor fizetni. Aztán idővel úgy döntöttem, hogy amíg párszázforintos kávé, fagyi ilyesmi, akkor azt hagyom nekik, de ha mondjuk elmentünk bowlingozni, akkor a pályabérlésbe már mindenképp beszálltam. Ezt így elfogadta a srác is, és így már nem volt nekem se annyira kényelmetlen, inkább tetszett a gesztus. Szintén a mozinál az egyik a jegyet másik a kaját.


Ebből kifolyólag volt egy randim, ahol kint ültünk a teraszon, csak egy kávét ittam, és indulni készültünk, a srác mondta, hogy bemegy fizetni, én meg hogy akkor megvárom itt kint. Ő pedig mondta, hogy hát... a sajátját megy be fizetni :D Nem volt gond belőle, de ez volt az első, hogy nekem kellett kifizetni a randin valamit. Vicces volt utána picit, mindkettőnknek. Nekem jól esett egy picit, hogy visszahúztak a földre:)

2017. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Jókat írtak feljebb. Szerintem a legjobb a nagyvonalúság és a lazaság: nem kell az elején litániákat zengeni arról, hogy te pontosan hogyan szeretnél vagy nem szeretnél fizetni, hanem egyszerűen hagyod, hogy meghívjon (ha felajánlja), legközelebb viszont te jössz. Így megmaradnak a gesztusok is, senki sem fizet többet (összességében), és nem kell bénázni a pontos összegek számolgatásával és külön fizetéssel.
2017. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket mindenkinek!
2017. júl. 27. 18:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, ha helyettem fizetnek. Mindig kérdezem, hogy akkor mennyivel tartozom, mert megszoktam. Volt aki mondta, hogy hagyjam, olyan is aki kiszámolta, olyan is aki egy puszit kért érte :D
2017. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!