Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Nem azért van sok játszadozás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem azért van sok játszadozás meg kőbe vésett kényszeres szabálykövetések, mert az emberek többsége nem mer teljesen őszinte lenni, nem meri felvállalni magát?

Figyelt kérdés
A kényszeres szabálykövetés alatt azt értem, mint pl. ne legyen kínos csend, legyen meg az első csók, csak szépeket és jókat mondj stb. Ha kínos csend van akkor nyugodtan ellehet mondani azt, hogy nehezen megy az ismerkedés, erről lehetne beszélgetni és egy sokkal bensőségesebb beszélgetés indulna. A csókolózást meg a többit szerintem nem kéne randik számához kötni. Arról meg, hogy csak a szépet és jókról beszéljünk, hát megvan a véleményem. Eleve nem szeretem a korlátozásokat, mert kiölik az emberből a természetességet, szerintem bármiről lehetne beszélgetni. Csak én azt látom, hogy mintha nem mernék felvállalni magukat, és ezért nincsenek nagyon mély érzelmes emberi kapcsolatok.
2017. szept. 28. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem baromi egyszerű az oka.

Ismerkedésnél, főleg a fiúk, megpróbálják eladni magukat, mint egy termék.

És az első benyomás, és vélemény baromi fontos. Az, amikor valami gördülékenyen megy, és megvan az ismerős érzés, hamar kialakít a lányban valamit. Ahogy egy termék is. Ha például tetszik egy ruha, és már eldöntötted hogy a próbafülkéig beviszed, ha még jól áll rajtad is, kényelmes, és puha, 3 mp alatt eldöntöd h megveszed-e, de még azt is, hogy különleges szerepe lesz-e a ruhatáradban. Ha tetszik, de beviszed a fülkébe, és macerás, nem áll olyan jól, nincs meg az a nagyon pozitív vélemény, visszarakod.

Ez van az első randin, ismerkedésnél is. Van esélyed, ha nem megy annyira simán, de úgy is az izgalom, a szem-csillogás, nálunk lányoknál akkor jön, ha azt érezzük, akivel épp ismerkedünk, megvan a bizonyos kémia és hullámhossz :)

2017. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem akarom eladni magam, mint egy holmi tárgyat. Vagy kellek nekik így vagy nem. Ha valaki ennyire előítéletes p...a, hogy neki ennyire fontos az első benyomás az annyit is ér. Az még oké, hogy külsőleg kell az első benyomás ez normális, hisz a külső megfog, de a belső ne legyen ilyen termék eladás. Fuj, de nyomasztó ez.
2017. szept. 28. 11:36
 3/7 anonim ***** válasza:

De sajnos ez az evolúcio, az első benyomás és vélemény dönt.

nem akarlak elszomorítani...de érted.

Akivel azonnal jól érzed magad, és érzed h nagyon egy síkon mozogtok, és férfiként meg mer szólalni, azt választjuk.

Pedig én értem, és sajnálom h nektek nehéz a társkeresés mint fiú, de úgy is arra megyünk rá, akibe van kurázsi.

2017. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1


Szörnyű, mennyire tárgyként meg termékként kezeled az embereke.

2017. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*Tetrajodthyronin*-el nagyjából egyetértek, de hasonlóan érzem, mint a kérdező. Tényleg ilyen dolgokon múlik és én sem örülök neki.


Előre leszögezem, hogy csak férfi szemszögből tudok nyilatkozni. Fogalmam sincs, hogy egy nő részéről hogy megy a dolog, szóval erről nem is tudok mit mondani. A saját szemszögemről írok.


Néhány éve nincs komoly kapcsolatom. Szex van, több lánnyal is. Szabadidős programok szintén. Akármikor találok úgy lányt, ha épp arra van szükségem. Tudom, hogy mit mondjak és hogy viselkedjek, hogy megkapjam, amit akarok. Ehhez nem kell más, csak előadni valami macsószerűséget, picit lelkizni és hasonlók, simán megy az egész. Bejáratott sémák, egyszerű a képlet. Viszont, ez kevés.

Megismertem egy lányt pár hónapja, akivel neten beszéltem és nagyon jól elvoltunk. Idővel teljesen egymásra kattantunk, rengeteg beszélgetés és olyanokat is elmondtunk egymásnak, amit másnak nem. Megnyíltunk.

Aztán eljött az első találkozó pillanata. Nagy dilemma volt, hogy adjam elő a szokásos üresfejű, domináns srácot, laza szövegekkel és rámenősen vagy mutassak neki valami olyat, amit még senki másnak. A 2. mellett döntöttem és óriási hiba volt. Nem volt lehengerlő és marketinges szempontból az 1. lehetőségtől igen messze állt. Természetesen, nem lett több találkozó.

A helyzet sajnos ilyen. Egy srácnak termékként kell magát eladnia, egy kényelmes pulcsinak kell lennie. Nem egy érző lénynek vagy egy összetett valaminek, hanem simán csak kényelmesnek. Szomorú, de ez van.

2017. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

És miért nem merik felvállalni magukat? Azért, mert a szociális túlélésre játszanak. Ezt az őseinktől örököltük, akiknek nagyban függött a túlélésük azon, hogy befogadja-e őket a törzs, a közösség. Az azóta elmúlt ~50000 év az evolúció szempontjából nagyon rövid idő, az agyunk nem tudja követni a társadalmi változásokat. Ezért ennyire erős még a mai emberben is a szociólis túlélési ösztön, ezért próbál "mindenki" beilleszkedni, és ezért jutalmazza azt a társadalom, ha te is olyan vagy és azt csinálod, mint mindenki más.


És ezt nem mindenki képes átlátni és levetkőzni.

2017. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többsége castingol. Párt keres, nem pedig a párját keresi.
2017. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!