Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Külföldi lány, magyar srác...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi lány, magyar srác kapcsolat angolul? Tanácsok?

Figyelt kérdés

A történetben én vagyok a magyar srác, és egy Szerbiából származó teljesen szerb lányról van szó.

Mindketten Magyarországon élünk egy városban, ő munka én pedig egyetem miatt jöttem ide.


Egy koncerten találkoztunk, és kb 2 hónapja beszélgetünk rendszeresen angolul facebookon.


Mindketten eléggé egyedül vagyunk itt, én amiatt mert csak jövőre megyek egyetemre, addig pedig dolgozom, és nem tudok eredményesen sehol sem ismerkedni (koncerten tudtam, de az ritka), ő pedig azért mert nem beszél kommunikáció szinten magyarul, és kissé eleve zárkózott.

De nagyon kedves, és tényleg szomjazza a figyelmet.

Ma elhívtam jövő hét péntekre találkozni a városban, sétálni, beülni valahová.

Nagyon örült neki, elfogadta. Csak kérdés hogy hogyan oldódjak fel, tegyem túl magam azon a kis problmán hogy nem beszélek teljesen folyékonyan angolul, és hajlamos vagyok ilyenkor "megnémulni", mert nem tudom megfogalmazni tisztán a gondolataimat.

Szerencsére ő is hasonló cipőben jár, talán ezzel mindketten megnyugszunk "nem én vagyok gyenge angolból" :D

Azóta amióta beszélgetünk sokat fejlődtem, és ez motivál. Szerintetek hogyan tudnám élvezetessé tenni a randit, hogy az esetleges "néma szünetek" ellenére is jól érezze magát?


Én 20 éves vagyok, a lány 25.



2017. nov. 3. 02:37
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Elég sok külföldi ismerősöm, rokonom volt/van, akik különböző szinten beszélnek angolul, és nekem bejött pár dolog.

Pl. barchoba. Ha nem jut eszedbe egy szó, akkor írd körül, és a másik találja ki, és viszont.

Vagy tanítsátok egymást a saját nyelvetekre, igen mókás helyzetek adódnak, főleg az eltérően kiejtett betűknél. :)

2017. nov. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez jó :D


Egyébként ő hosszú távban gondolkozna a Magyarországon tartózkodását illetően. Szeretne is tanulni magyarul, szóval ezen szíves örömest segítek neki. Azt mondja tetszik neki a nyelv. :D

2017. nov. 3. 03:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Aranyosak vagytok. Szerintem az esetleges üresjáratok miatt nem kéne aggódnotok egy ilyen kapcsolat esetén, az meg teljesen természetes, hogy angolul, ami egyikőtöknek sem anyanyelve nem tudjátok magatokat annyira szépen kifejezni. Keep calm!

Vidd el szép helyekre a városban, add elő egy kicsit magad, elvégre te játszol "hazai pályán", biztos vagyok benne, hogy a külföldi lány, főleg, ha azt mondod egy kicsit elesett nagyon fogja ezt értékelni.

Egyébként igaz, hogy a szerb - meg így általában a szláv lányok szépek?

Sok sikert nektek! Szorítok! :))

2017. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Őneki szlovák apukája és szerb anyukája van, szóval abszolút szláv :D

És valóban erősíti a "szláv lányok szépek" szabályt.

2017. nov. 3. 21:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanítsátok egymást! De tényleg. Van egy közös pont bennetek: valamennyire tudtok már angolul és kíváncsiak is vagytok egymásra. Nem kell feltétlenül a filozófiáról értékezni, ha van egy kölcsönös vonzalom. A nyelv meg egy olyan tavasz dolog, hogy minél többet gyakorolod, annál jobban fog menni. És persze egymás nyelvéből alapvető kifejezéseket is eltanulhattok. Szeretem, nem szeretem, kérem, nem kérem, igen, nem satöbbi. Majd szépen, apránként egymásra hangolodtok. Aztán pedig vannak egy kapcsolatban olyan pillanatok, amikor nem kell sokat dumálni. :)
2017. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, én is adnék néhány általános és néhány konkrét tanácsot, bár elég jókat kaptál a többiektől is.

1. Próbáld mindig a dolgok pozitív oldalát látni, adott estben, ne arra koncenrálj, h. nem tudod tökéletesen kifejezni magad, és átadni a gondolataidat, hanem arra, h. tök jó, h. fiatal vagyok, és valamilyen szinten beszélek angolul (+ feltehetőleg a nyelvtudásom sokat fog még fejlődni), és kíváncsi rám egy lány, érdekes vagyok neki, figyel rám (hurrá!).

2. Minden nap tanulj meg néhány új szót, hallgass zenét úgy, h. megtanulod a szövegét (lyrics), és megismered a szókincsét - egyszer még jól jöhet, eldúdolhatod a/egy lánynak.

3. Alkalmanként nézz meg egy-egy filmet angolul, felirattal.

4. Próbálj meg pozitív lenni, lásd a dolgok jó oldalát, ez meglátszik majd rajtad is. Pozitív lesz a kisugárzásod, jó lesz a fellépésed, szívesen lesznek az emberek a társaságodban - ehhez hozzá lehet még tenni olyan "külsőségeket", mint az egyenes tartás, tiszta (nem halk, nem túl hangos/ harsány, nem hadaró, nem dadogó) beszéd, mosoly, közvetlenség, kedvesség, udvariasság, stb.

Egy ötlet: menjetek el együtt sportolni v. táncolni (bringázás, futás, kirándulás, sétálás, úszás, kori, tenisz, szalsza, stb.) - a mozgás - azon túl, h. egészséges - megnyugtat, kilazít, kellemesen elfáraszt + mindkettőtök alakját formálja.

A nyelvismerethez még annyit, h. tedd oda magad, és tevőlegesen akard, h. napról napra többet tudj. (Nem csak ennek a kapcsolatnak, és az önbizalmadnak fog jót tenni, hanem a köv. 60 évben is hasznát fogod venni (tanulás, ösztöndíj, munka, külföldi munkavállalás, stb.) .)

+ Javaslat: esetleg iratkozzatok be közösen egy nyelviskolába, csak nyerhettek.

2017. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!