Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mit tehetnék? L/20

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? L/20

Figyelt kérdés

Megismertem a neten egy nálam 4 évvel idősebb srácot, akivel találkoztunk is. Már előtte rengeteget beszéltünk messengeren és szuperül éreztük magunkat együtt. Olyan szinten hasonlítunk, hogy néha már nevetek a rengeteg közös ponton olyan szinten hihetetlen.

De a dolog nem ilyen egyszerű. A távolság mellett más is közrejátszik..

Azt mondta nem tudja, hogy lehet-e ebből valami, mert folyamatosan tanul és nincs ideje aludni sem. Három féléve van vissza az egyetemen és külföldi gyakorlatról meg mindenről szó van és alig van ideje (Műszaki Egyetem).

Nagyon el vagyok keseredve és teljesen magam alatt vagyok, mert ott a szimpátia mindkét részről, de a körülmények nem teszik lehetővé. A barátnőim szerint csak ki akar használni meg ha akarna szakítana rám időt, de tényleg brutál sokat tanul. Nem tudom mit kéne tennem, hiszen keresve se találnék benne semmi rosszat és azt gondolom mással nem passzolnánk ennyire.



2017. dec. 9. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Engedd el, mielőtt még jobban fájna. Minél tovább húzod, annál rosszabb lesz sajnos.
2017. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

A tanulás NEM kifogás!

Mindig arra van időd, amire szánsz és akarsz.

Egy kapcsolat mindig csak a két félen, és annak hozzáállásán múlik.


Mi párommal 200 km-es távkapcsiban voltunk. Mikor megismerkedtünk akkor volt az utolsó félévem egy fősulin, után még elvégeztem egy másik fősulin 2 évet más szakon. 4 és fél évet húztunk le távkapcsiban, és most 1 hete már összeköltöztünk.

Ő 33 F, én 27N.

2017. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Hidd el, (valószínűleg) nem azért nem szakít rád időt, mert ne kedvelne, hanem mert az egyetem a rengeteg tanulásról szól. Nekem sincs most időm kapcsolatra, főleg, hogy most jön a vizsgaidőszak is, illetve jövőre én is ki akarok menni pár hónapra külföldre, akkor meg most minek belevágni egy párkapcsolatba? Teljesen jól teszi, hogy a jövőjére, karrieralapozásra koncentrál, most az az első. Majd másfél év múlva bőven ráér barátnőt keresni.
2017. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy a mai világban fontos a karrier. De mit ér boldogság nélkül?

Félek ha elengedjük egymást soha többet nem lesz ilyenben részünk...

2017. dec. 9. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg akarna téged, szakítana rád időt.
2017. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nőként elsőnek én is a tanulást választanám, és teljesen egyértelműnek tartom, ha egy férfi is ezt teszi.


Nézd, neki ez lesz a foglalkozása, a jövőjét alapozza. Ha most elkezdi félvállról venni a dolgot, akkor gyönyörűen elcs*szintheti a jövőjét. Ha nem tanul eleget, akkor simán megbukik a vizsgáin. Ha nincsenek meg bizonyos tárgyai, akkor nem tudja elkezdeni az azokra épülő tárgyakat = tovább kell tanuljon az eredetinél, csúszik. Ha államin van, ezt nem fogják támogatni. Ha fizetősön van, akkor pluszban kell fizetnie. Arról nem is beszélve, hogy időt veszteget el, esetleg felhalmozza a vizsgáit. Gondolom külföldi gyakorlatra egy céghez megy, az a cég nem fog örökre várni rá csak azért, mert tanulás helyett inkább randizott, és x szemeszterrel csúszik. Röviden: Az egész élete csúszhat rajta, hogy jobban vagy kevésbé, az a szituációtól függ.


Szerintem (és ez csak az én véleményem), ha te azt szeretnéd, hogy a jövője alapozása helyett inkább rád szentelje az idejét, akkor önző vagy. Annyira önző, hogy nem érdemled meg. Ha szereted, akkor az ő érdekeit kéne elsőnek venned... Tudom, ezt meg lehet fordítani (ha ő szeretne, akkor fontosabb lenne neki a kapcsolatotok), de az elég hülyeség. Egy kapcsolatot (ami talán csak pár hónapig lesz életképes, ki tudja) előbbre venni mint azt, amiből az életed hátralévő részében a kenyeredet keresed olyan, mintha saját magadat ütnéd gyomorszájon.


Ha a fiú tényleg kedvel, akkor elég nehéz neki ez így is, neked is, ne nehezítsd tovább a kettőtök dolgát. Maradjatok barátok, beszéljetek időnként, aztán ha végzett, próbálkozzatok újra. Ha két ember tényleg annyira összepasszol és annyira egymásnak lettek teremtve, akkor ennyi nem fogja megölni az összes esélyüket... Ha meg mégsem klappoltok annyira, akkor még jó, hogy inkább a tanulásra fókuszált..nem?


Tudom, könnyű ezt mondani és nehéz csinálni (főleg, ha éppen rajtad van a rózsaszín szemüveg), de gondolkozz az agyaddal, ne a szíveddel. Ha így teszel belátod, hogy logikusabb lépés a jövőt alapozni.

2017. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, hogy hanyagolja a tanulást.. Pláne nem értem. Én támogatom és megmondtam neki, hogy tudnék rá várni, mert ez az egyetemesdi csak átement..
2017. dec. 9. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!