Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ezek az elhidegülés jelei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek az elhidegülés jelei lennének? Mikortól kell lépni?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a barátom 22. Két éve élünk kapcsolatban, előtte nem is ismertük egymást. Amikor találkoztunk, egyből hatalmas volt mindkettőnk részéről a szerelem, hamar megtaláltuk a közös hangot. Azóta voltak hatalmas vitáink, különböző problémáink, amiket mindig megbeszéltünk, segítettük és támogattuk egymást, amikor kellett.

Egy ideje viszont azt érzem, hogy talán már nem az igazi a kapcsolatunk, sokszor idegesít, nem feltétlenül az elsöprő szerelmet érzem, ha rá gondolok, hanem, hogy van.( Ez rosszul hangzik, de alapjába véve nem vagyok egy érzelmes típus, talán ezért lehet, nehezen mutatom ki az érzelmeit.) Ezenkívül az utóbbi időben sokat veszekedtünk (alapból viharosnak mondanám a kapcsolatot, illetve szenvedélyesnek inkább, mindig vitázunk az elejétől fogva, de ritkán komoly a dolog), a munka és az egyetem miatt, feszültek voltunk, bár sokat voltunk együtt, (szinte együtt élünk), a szexuális életünk olyan szinten tűnik el, hogy jó, ha havi 4-szer szeretkezünk. Ebben az a legrosszabb, hogy nem hiányzik, hogy együtt legyünk, nekem biztosan nem, és ő is sokkal kevesebbet közeledik felém. Eleinte pedig naponta volt ennyi az együttléteink száma. Tudom, az elején más, illetve volt egy időszak, amikor a fogamzásgátló miatt nem akartam vele lenni, e mióta azt abbahagytam, ez azóta sem változott nagyon, de most már ő sem közeledik annyit.

Egyszerűen nem fordítunk sem magunkra, sem a kapcsolatra elég figyelmet, én is híztam, ő is, nem figyelünk magunkra már annyira... elkényelmesedtünk. Nem vagyunk gusztustalanul elhanyagolva, csak azért más.. Ő is sokszor arra sem emlékszik, hogy miket mondtam, ok nélkül ingerült és bunkó velem.

Viszont már családtag nálunk, mindent vele beszélek meg, hozzá fordulok tanácsért, szeretek hozzábújni, gyakran járunk azért randizni még mindig, meglepjük egymást kölcsönösen, figyelünk a másikra, szóval nem csak rossz dolgok vannak a kapcsolatunkban.


Nem tudom eldönteni, hogy ez a velejárója-e egy hosszabb kapcsolatnak, vagy ez már a végét jelenti-e. Félek, hogy ez lassan nem szerelem, hanem szeretet, viszont nem tudom elképzelni nélküle a mindennapjaimat.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 2. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat 3fázisból áll : A kezdeti fázis, tapasztaltad, mikor 4x is együttvagytok a középfázis amikor megoldjátok a konfliktusokat túl vagytok egy két dolgon..és a végfázis, amiben te most vagy. Tehát, hoyg alig van szex, és nem is igénylitek. Minden kapcsolat alappillére a szex, mert ha ez nincs , tűnik elfele minden az életetekből.Neked jó így hogy nincs szex? H aközeledne pl most elutasítanád? ne nekem válaszolj, hanem magadnak! Mert ha igen, akkor ideje lenne szakítanui, ne raboljátok tovább egymás idejét.
2020. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kritikus időszakot rosszul kezeltétek. Ez a vége.

A szerelem csak egy dolog, ami elmúlik. Ilyenkor kell odafigyelni egymásra.

Mi 4 éve vagyunk együtt, naponta van szex. Egy év után eltűnt a láng de parázs maradt ami néha fellángol.

2020. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 év után tűnt el az a bizonyos láng, ami max szikra viharos érzelem és szeretet - szakítás kombinációjába fokozódott, és 7 év után ujra olyan hulla szerelmes vagyok hogy a fene se gondolta volna hogy ez ilyen. :D csak mar nincs bizinytalansag benne, nincs viharos vita. Teny, hogy a brutal krizis helyhezeket mindketten akartuk megoldani, es nem akartunk massal lenni. Talan ez valtoztatta at a langot/ szikrat igazi lobogo tuzze ;). Ezek a dolgok ha tul tudtok lendulni rajta - igazabol megszorosabba teszi a kapcsolatot. Es MIND KET felnek figyelnie kell egymasra es magara is. Egy pasim se volt meg soha akivel igy ment volna. Mindenkivel a krizis helyzetben vege lett vagy szart egyikunk bele es nem akartuk javitani. Itt akartuk. Es megerte. ;) aztan 10 ev mulva kerdezzetek ujra. Mindenesetre hatalmas felfedezes hogy a szerelem igazabol nem mulik el. Csak az emberek hagyjak elveszni azaltal, hogy illuziot latnak bele a masikba es a csalodas kijozanito. Csak akkor mikor mondhattuk el valojaban hogy a masikat szerettek, mikozben csak egy ideat? Szerintem en most sokkal jobban szeretem a parom mint valaha az elejen. Az valoba kiraly az a rozsaszin kod. De az tenyleg csak egy rozsaszin kod. Egy alom kep amit szeretsz es ra vetitesz. De ma mar ot szeretem es nem azt a valakit akit anno hittem hogy o az. ;)
2020. jan. 3. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak ez, ezerszer jobb. De vért izzadsz mire eljutsz oda hogy a párod FELTÉTEL NÉLKÜL szereted.
2020. jan. 3. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú kérdező, ha tudnád mennyi mindenben hasonlítunk. A korunk, a kapcsolat hossza illetve ez a szitu. Az egyetlen különbség, hogy mi már szétmentünk barátommal 1 hónapja.

Pontosan ugyanez volt a szitu. Másfél év kapcsolat, elég intenzív viták voltak már kb fél év után, aztán az utolsó 2-3 hónapban rendszeresen összevesztünk. Ő szart az egészbe, én küzdöttem, szex kb 0 volt, ráfogta mindenre (meló, fáradt stb) de a hülye is tudta volna, hogy itt nem az a gond. Én próbáltam elhitetni magammal, hogy rendbetudjuk hozni, tettem is érte eleget, de a részéről szimplán elmúlt a dolog és egyszerűbbnek látta a szakítást.

Én 21 éves vagyok, ő 22. Mindkettőnknek első komolyabb kapcsolata volt.


Kérdező, tudom, hogy szar a szakítás gondolata. Hiába telt el 1 hónap, a mai napig van, hogy szorít a mellkasom ha rá gondolok. De ennek így kellett lennie, mert se ő, se én nem voltunk már boldogok. Sajnos ezek mind tapasztalatok, amik hosszútávon fognak jó dolgokat hozni, hisz ezekből tanulunk és a következő kapcsolatban okosabbak leszünk.


Az a kapcsolat, ahol 2 év után havi 4 szex van, az kuka. Küzdhetsz érte egyedül, de ha a barátodnak ez így oké, akkor ennyi volt. Ha itt mindketten észbe kapnátok és küzdenétek egymásért akkor helyre lehetne hozni, de minden kapcsolathoz 2 ember kell, egyedül NEM fogod bírni, tapasztalatból mondom!!

Én hiszek abban, hogy minden bezárult ajtó majd kinyit egy másikat x idő múlva, tehát, hogy lesz ennél jobb. Te is rohadt fiatal vagy, én is, nem szabad leragadni egy rossz kapcsolatban. Annyi év és annyi lehetőség van még előttünk.


Te is pont olyan ragaszkodónak tűnsz mint én, de kérlek hidd el, hogy bele fogsz betegedni. Én az utolsó pár hónapban pszichológushoz jártam, mert a végtelenségig kimerültem és azt hittem velem van a gond. Mióta szakítottunk néha szar kedvem van, de negyed annyi stressz nincs az életemben szingliként. Szar lesz, nehéz lesz elengedni, de ne szivasd magad.


21L

2020. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ha gondolod írhatsz privátban is, szívesen beszélgetek veled. Emlékszem, hogy nekem is nagyon kellett ezekben az időkben a beszélgetés, én is megannyi kétségbeesett kérdést írtam ki az utolsó hónapjainkban...
2020. jan. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A kritikus időszakot rosszul kezeltétek. Ez a vége.


A szerelem csak egy dolog, ami elmúlik. Ilyenkor kell odafigyelni egymásra."


Ez így van, ennyi a helyzet, mert a szerelem úgyis elmúlik, sőt 35 környékén már nem lesz az a pillangós, ideges, lábremegős érzése senki iránt, egyszerűen megszűnik.


Szerelemből mindig szeretet lesz, csak ez még az első ilyened. Valakinek leesik a másodiktól, hogy ez mindig ide lyukad ki, valaki meg 40 évesen is a szőke herceget kergeti...

2020. jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!