Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Sokan miért azonosítják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokan miért azonosítják a szakítás utáni időszakot gyásszal? És miért nézik sokan rossz szemmel, ha valaki a szakítást követően rövid időn belül újra próbálkozik?

Figyelt kérdés

Értem Én, hogy ilyenkor is veszteség éri az embert (vagy nem), de miért az a legjobb módja, hogy apátiában tartja magát az illető akár évekig?


Miért kellene „gyász” időszakot tartani?


Persze, megértem, hogy vannak olyan helyzetek és kapcsolatok, amik akkora befolyással bírtak, hogy azt nem tudja sehogy sem feldolgozni az illető, csak az idővel.


De nemrégiben olvastam itt egy szakítással kapcsolatos kérdést (ami ezt ihlette), és arról szólt lényegében, hogy az illető szakítás után 1-2 napra rá már randizgatott. Egy hosszabb kapcsolatról volt amúgy szó, amiből kilépett.


Erre többnyire olyan válaszok jöttek, hogy egy ilyen embert nem lehet komolyan venni, és ebből leszűrhető, hogy nem jelentett számára sokat az a kapcsolat, nem lehettek valódi érzései (miért is ne?), társfüggő stb...


És a következő kérdésem, miért kell valakit egyből elkönyvelni társfüggőnek? Nem mindenkinek ugyanaz a jó, valaki jobban szereti a társaságot- ami szerintem érthető, hogy miért, de ettől függetlenül megvan egyedül is és nem feltétlenül magányos.


És az sem biztos, hogy bármit is kivetítene a következő kapcsolatára, bár szerintem mindegy, hogy friss a szakítás vagy több éves- attól még feljöhetnek gondolatok, sérelmek.



2020. jan. 11. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember fel se dolgozza rövid idő alatt és hozza a problémáit máshoz és manipulál, mert nem mindig azonnal derül ki, hogy valójában nem egy kapcsolatot akar, csak így akarja lezárni az előzőt. Ez pedig nyilvávalóan kitolás a másik emberrel szemben.

Biztos van, aki hamar túl tud lépni, de eddigi tapasztalataim alapján az a kapcsolat se volt már valami mély, amiből kilépett, hiába volt hosszú.

2020. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki szeretsz és eltűnik az életedből az fáj. Fájnak a közös emlékek, a hiánya. A másikkal szemben is tiszteletlenség, hogy úgy próbálsz meg egy új kapcsolatot kialakítani, hogy közben még egy másik emberre vágysz, őt hiányolod. Persze, ha nem volt komoly kapcsolat vagy nem volt már szeretet a végén, akkor más helyzet. Azért javasolják sokan, hogy tarts egy kis szünetet két kapcsolat között, hogy tisztázd ezt magadban, mert sokszor nem is veszi az észre az ember mitől szenved igazán, csak magától a ténytől, hogy véget ért a kapcsolat vagy még mindig a másik szeretetétől és hiányából fakadó érzésekkel küzd. Ha az utóbbi célszerű nem egyből beleugrani egy újba mert magadat és a másikat is becsapod. Ha mégis beleugrasz abból jön, hogy ahogy a régi párod valamiért feltűnik újra már pattintod is az újat vagy ahogy előttem írták szenvedsz az új kapcsolatban mert átviszed a problémákat, a megfelelési kényszert..stb, egyszerűen nem tudsz tiszta fejjel gondolkodni és úgy hozzáállni az új kapcsolathoz, ahogy azt a másik ember megérdemelné. Kvázi nem nulláról indul az új ember hanem minusz 20-ról. Szerintem.
2020. jan. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

Agymosás.

Én azt vallom, hogy a szakítás egy olyan dolog, mint a munkahely váltás, születés, nyaralás, vagy maga a kapcsoalt kialakulása. Olyan életvitel két ember között, amik valamennyire összekovácsolják őket, legyen ez ismerettség, barátság, szerelem, akármi. Szóval az, hogy elkezdenek eltávolodni, majd szakítanak, azbugyanolyan normális, mint az, hogy nem, hanem együtt maradnak halálig.

Az ilyen szempontból nem agymosottak, nem betegek úgy kezelik ezt, mint gyönyörű dolgot. Én imádok szakítani, bár kevés ilyen volt, inkább barátságoknál. Imádok belegondolni, mennnnyire sokat adott mindkettőnknek a kapcsolat. Meg az is az agymosás része, hogy egy kapcsolat összefügg egy másikkal az egyén elméjében. Hát nem. Ennyi erővel csak egy embert szeress. Vagy 1 barát, vagy 1 családtag, vagy 1 szerelem, és senki más. ??? O.o

Szóval ha van 2-3 szerelmi és mellette 3-4 baráti kapcsolatid, lehet, ahigy változik az életetek, külön váltok, de ettől még ismeritek egymást, megmarad az ismerettség, pl facebookon eléred ha kell, csak elhalványul a kapcsoalt, de ha 5 évente is beszéltek pár órát, akkor is jóban maradtok, és passzívan a barátod marad. Szóval a felvázolt esetben is ha szakítunk a 3 szerelmem közül valakivel, miért lenne gyász? Gyászoljam, hogy vége? Ha az rossz, akkor miért lenne vége? Vagy gyászoljam, hogy nem lesz több?, akkor ismét kérdem, miért ment végbe? Mert az esetek 99,5%ánál ez belső ok, nem külső( például külföldre költözés). Ha meg nosztalhiázni vágyunk, az miért lenne gyász? Az öröm. Ha a felnőtt gyerekeddel ebszélgetsz és eszedbe jut milyen volt kicsiként, az gyász? O.o


Na ennyit erről. A többit max privátban.

2020. jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a szakítást gyászolják az emberek, hanem a megszakadt köteléket.


Tehát az pszichológiailag mindegy, hogy azért szakad meg a kötelék, mert meghalt egy szerettünk, vagy mert elhagyott a szerelmünk.

Tehát ha kötődünk hozzá érzelmileg, de fizikailag nem.lehet velünk, az nagy érzelmi kín,amit nagyon lassan azbidő tud feloldani. A gyász pedig nem apátiát jelent, hanem egy folyamatot, ami felgyorsítja a kötődés megszűnését. Pont olyan dolgok vannak benne,ami az apátia elkerülésére biztatja az embert (figyelem elterelése pl)


Illetve ha már a kapcsolat alatt annyira eltávolodott a másiktól, hogy megszűnt a kötődés, akkor nincs mit gyászolni szakításkor. Miért ne tudna így azonnal ismerkedni és új emberbe szerelmes lenni?


„miért kell valakit egyből elkönyvelni társfüggőnek? Nem mindenkinek ugyanaz a jó, valaki jobban szereti a társaságot- ami szerintem érthető, hogy miért, de ettől függetlenül megvan egyedül is és nem feltétlenül magányos.”


Ebben nem látom az összefüggést. Társaságfüggőt akartál írni? Bár így sem értem a fogalmat, meg azt sem, hogy milyen háttértörténetevan ennek. Ezt pontosítsd kérlek, hogy mire gondolsz! 🙂

Illetve ehhez kapcsolódóan javaslom, hogy nézz utána a társfüggőségnek, illetve a személyiségtípusoknak (introvertáltság, extrovertáltság felosztásban)! Segít kiigazodni abban, amiket itt felvetettél ebben a bekezdésben.


Korábbi tapasztalatok kivetítése a jelenre és jövőre pedig elég gyakori emberi dolog. Nagy kérdés, hogy hogyan dolgozta fel az ember a történéseket, mit tanult belőle, milyen kövezkeztetéseket vont le. Bozony aki egy rossz kapcsolatból lépett ki, annak nagyon nehéz újra megbíznia valakiben. Főleg ha olyan mély, csecsemő-kisgyermekkori traumáról van szó, mint a társfüggőséget okozók. Egy ilyen mélyen a személyiségbe épült viselkedésmintát még szakember segítségével is nagyon nehéz felülírni.

2020. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!