Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Te szakítanál a nagyon kényelm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te szakítanál a nagyon kényelmes barátnőddel?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, hogy a barátnőm nem igazán szeret semmilyen házimunkát se végezni. Ez onnan ered, hogy eléggé el volt kényeztetve otthon, semmi elvárás nem volt felé takarítás terén, csak annyi hogy jól tanuljon és akkor megkapott mindent. A jelenlegi helyzet az, hogy 1.5 éve együtt vagyunk és az ő saját budapesti lakásában élünk mindketten már kicsit több mint féléve. Ő 21 éves (lassan 22) én 24, mindketten egyetemisták vagyunk. A házimunka teljesen rám hárul, ő főzni szokott (mert szeret) és elmosogatni. Ezen kívűl minden más feladat az enyém, pl porszívózás, felmosás, wc pucolás stb. Azt mondja, hogy mivel az ő hazában élek, ahova nem kell semmit se fizetnem csak a rezsi felét, ezért jól esik neki, ha nem neki kell takarítani. Vegyem úgy, hogy albérletre nem kell fizessek, cserébe tisztántartom a lakást. Budapesten tudjuk mennyibe kerül egy albérlet, ezért eddig ezzel a felállással nem is volt bajom, de az utóbbi 1-2 hónapban el kezdtem komolyan gondolkodni rajta, hogy mi lesz ha esetleg összekötjük az életünket és lesz közös gyerek is. Félek, hogy majd akkor is ki akarná húzni magát minden takarítási feladat alól. Szakítani nagyon nehéz lenne nekem, mert minden más szempontból ő a tökéletes nő számomra: aranyos, kedves, okos, humoros és ehhez bomba kinézet társul. Túlzás nélkül bárkit fel tudna szedni. Valahogy mégis el kezdett zavarni, hogy ilyen. Már beszéltem vele erről, de egyik fülén be, a másikon ki. Semmi változás.

Aggódók, mert nem tudom mi a megoldás, de azt érzem, hogy nekem nem jó így a jelenlegi helyzet, viszont szakítani se szeretnék/tudnék. Te mit tennél a helyemben?


2020. febr. 15. 10:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Inkább te vagy a kényelmes. Az ő lakásában élsz és még neki kéne elvégeznie az összes házimunkát.
2020. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy én vidékről származom, ezért is nagy előny, hogy albérletet nem kell fizessek, bejárni semmiképp sem tudnék, koliba pedig nem költözhetek. Ő budapesti.
2020. febr. 15. 10:30
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem így, hogy nem kell fizetned albérletet, ingyen lakhatsz nála, teljesen korrekt, ha te takarítasz, ő meg főz és elmosogat.

Ha zavar, akkor ajánld fel neki, hogy fizeted az albérletet és felezzétek a házimunkát.

2020. febr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
Most bele szakadsz egy kis takarításba? Meg szakítani akarsz emiatt? Hát én szívesen cserélnék veled.
2020. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Faxom. Azert van erre egy megoldas: de latom nem kozgazdasagtant tanulsz az egyetemen, mert ha igen szegyelld magad. Az emberek amilyen melot nem akarnak elvegezeni azt igenybe veszik szolgaltataskent. Amit tekeresel, ugy hivjak hogy takaritono. Persze ha a mai balliberalis vilagnak meg akarunk felelni, es el akarjuk kerulni a szexizmus vadjat, akkor takaritoszemelyzet.


2 hetente 1x kitakarittatsz es benne van mondjuk havi 20ba, de nincs feszko es az idodet tudod hasznosabban/kellemesen tolteni.

2020. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is én főzök és porolok, mosok. Van mosogató gép. Ő felmos, kitakaritja a WC-t. Amúgy mindenki elpakol maga után így nem lesz egyben sok munka.
2020. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Én egyedül élek és mindent nekem kell csinálni, és ha nem főzök skkor nincs ebéd, eszem ami a hűtőben van. 😉

Szerintem egyenlőre törődj bele ebbe a helyzetbe, hiszen a suli miatt amúgysem tudasz mást kezdeni. Ha elvégezted, és lesz egy jó állásod, akkor viszont érdemes lesz új alapokra tenni a kapcsolatotokat. Főleg így, hogy a csaj bármikor kirakhatja a szűrödet.

2020. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem tanuljatok, kesobb meg legyen takaritono. Mindenki jol jar.
2020. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a problémád. O foz, mosogat, vásárol. Ez még több is munkában, mint a takarítás.
2020. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
32%
Egy férfinak az a természetes ha a nő végzi a házi munkát (ezzel nincs is nagy baj), DE szerintem ha már nem kell fizetned azért hogy ott lakj, ez igazán semmiség.
2020. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!