Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Honnan tudhatom, hogy az exem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatom, hogy az exem nárcisztikus/antiszociális, vagy csak én gondoltam már túl a dolgokat? Írna tapasztalatokat, aki már volt ilyen kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Létezik az, hogy 6 éven keresztül nem ismerem fel, hogy ilyen emberrel vagyok? Lehet, hogy ezzel csak nyugtatni akarom magam, hogy nem velem volt a baj?

Vagy lehet, hogy tényleg normális volt és megváltozott?


Persze sok intő jelet olvastam már, de nyilván nem mind igaz.


Sok évig együtt voltunk és én tényleg azt éreztem, hogy nagyon szeret.. Vagy csak a megszallottsagot láttam rajta? El vagyok keseredve, hogy szűrhetnék ki legközelebb (ha ebből felállok) megegy ilyen embert.


Az alábbi jelek voltak/alakultak ki/vettem észre későn:


- nincsenek igaz barátai (kapcsolat elején is így volt, 1 volt neki csak, időközben teljesen eltávolodtak)

Tehát kvázi csak én voltam neki.

- családjával nem igazán szoros a kapcsolata

- az évek során ha én "szerettem" volna kilépni a kapcsolatból, mindig kitartóan, megbanast tanusitva visszasírta magát

(utána fogjuk rá változtatott, de elojottek más problémák)

- intimitás téren úgy érzem így utólag, hogy egy megfelelési kényszer volt rám rakva, de nem értem, mert közben azt is fújta hogy én vagyok a legjobb

- függővé vált (nem drog vagy ilyesmi, de ezt hagyjuk)

- vegefele folyton ígérgetett, de nem tartott be semmit

- folytonos hazugságok (egyszerű kérdésekben, dolgokban is, amikor az igazság se "fájt" volna, ez számomra érthetetlen)

- végül ő szakitott, de azóta sem igazán hagy békén, pedig elvileg nem akar már velem lenni. (attól most tekintsünk el, hogy ezt én miért "hagyom" stb, tudom hogy nem kéne, de most nem ez a lényeg)


Szerintetek vannak súlyos problémái, vagy én magyarázom be magamnak, hogy nekem könnyebb legyen?


Tudom, végeredményben ugyanaz, engedjem el. De nagyon nehéz, mert úgy érzem, hogy ezekután senkiben nem tudnék megbízni, hisz én hittem benne és abban is, hogy visszatér majd a helyes útra, de nem, inkább eltávolított engem is az útjából.


Kicsit félek attól is, hogy tényleg beteges amit csinál és mi lesz, ha én tovább lépek (amit akar, de mégsem, mert ha én hagyom, ő nem hagy békén),

De attól is félek, ha velem volt/van a baj, én gondolom túl, és más mellett majd normális lesz, mást majd tud őszintén szeretni hazugságok és ígéretek nélkül (ahogy engem is szeretett?sok évig), nekem ez hatalmas kudarc lenne. Nem szeretnék ezzel szembesülni, az ilyesfajta kontaktok már meg is szüntettem a közösségi médián, de előbb - utóbb valahogy úgyis a tudtomra jutna és nagyon fájna, ha mással tudna egy kiegyensúlyozott, boldog kaocsolatban lenni, ahol nem "kell" hazudoznia, stb..

Mondjuk nekem sem "kellett" hazudnia, talán azért tette, mert már sok volt a rovásán?


Szerintetek ha mással tiszta lappal indít, ezt fogja folytatni, vagy "rendbe jön" az ember.


Lehet, hogy erre csak egy pszichológus tudna válaszolni, ha elveszelgetne vele, mert talán már ő sem tudja, mi az isten van a fejében 😅.


De nektek mi a véleményetek, van-e ilyen tapasztalatotok?


Szerintetek el fog tűnni végleg az életemből, vagy direkt "bántalmaz" azzal, hogy azt mondja, hogy hagyjam békén, de ha békén hagyom, vissza-vissza tér?


Csak az a célja, hogy ne tudjam őt elfelejteni és ne lehessek boldog, akár egyedül, akár a jövőben mással?


Személyes kontaktra nincs igénye, "nincs rám szüksége", csak írogat, meg ilyesmi..


Nem tudom hova tenni ezt a jelenséget, de teljesen tönkre vagyok már menve...



2020. szept. 16. 20:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ja, azt kihagytam, hogy az utóbbi időben, mintha egyik nap "A" emberrel beszéltem volna, másnap "B" emberrel.

És ezt olyan természetesen tette.

Egyik nap menjek melegebb éghajlatra mert megsértődött valamin, másnap lazán megkerdezi miujsag, mintha misem történt volna.

És ez elég hosszú ideje tartott..

2020. szept. 16. 20:19
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Hát, ha ezektől ennek számít, akkor én is az vagyok. Talán annyi, hogy én nem sírom vissza magam másokhoz, de ennek egyetlen oka, hogy azt megalázónak érzem és csak egyszer volt ilyen, többé nem lesz.
2020. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
És te normálisnak tartod a viselkedésed? :D
2020. szept. 16. 20:34
 4/18 anonim ***** válasza:

Bizonyos részeit igen, bizonyos részeit nem. Meg tudom, hogy ez így nem jó, de tenni ellene nem tudok igazán, mert a vége mindig ugyanaz. Csak az a baj, hogy én ezt csak félig-meddig bánom, mert amúgy bennem van, hogy "Nem kellenek nekem más emberek, egyedül is elvagyok". Ami az idő háromnegyed részében igaz is. A maradék a depresszió ideje. Bár az a háromnegyed is eléggé depresszív, de hát... ez van.


De teljesen normálisnak nem tudom ezt tartani. De olyan nagyon rossznak sem, aminek mások próbálják beállítani.

2020. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Ramos ökle ***** válasza:
38%
Ennyiből én nem mondanám, h az volt. Csak egy tahó. Ez nem diagnózis, de nem kell minden tahónak tudományos nevet adni.
2020. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

5.


Ez így túlságosan is leegyszerűsítő, az ötvenes évek előtt gondolkodtak így.

2020. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Igen, veled van baj! Létezik ilyan, h még mindig megfelelni vágysz? Még mindig a másik jár eszedben? Hogy mit miért tesz? Ébresztő!!!!! Ki a faszt érdekel ő, ki a faszt érdekel, h nit érez??? Te mit érzel? Te milyen partnert szeretnél?

Magaddal foglalkozz, az érzéseiddel, igenyeiddel, hogy ő miért nem passzolt, az legyen az ő sara. Nem vagy a pszichológusa. És nem is lehetsz. A te világod, éned legyen az első!!

2020. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy tahó(vá vált), viszont szerintem az nem egészséges hogy valaki már - már kényszeres hazudozó, függőségei vannak, stb.

Ahogy az sem tahóság, hogy már észre sem veszi, hogy egyik nap ezt mondja, másnap amazt. Mintha 2 személyiség lapulna benne..


Nekem is vannak hangulatingadozásaim a szakítás óta, de ezt a fajta viselkedést túlzásnak, már - már betegesnek ijesztőnem tartom...

2020. szept. 16. 20:44
 9/18 Ramos ökle ***** válasza:
65%
II Edricus, mi értelme van mindennek nevet adni? Te szakember vagy? Ha nem, akkor felesleges azt találgatni, h milyen tudományos neve van egy lelkileg defektes embernek. Vagy attól jobb lesz, ha sikerül diagnosztizálni? Az már csak a játszma része lenne, vagy a rágódás a dolgokon, örökös magyarázkodás. Néha hasznos, de általában nem.
2020. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#7


Már nem megfelelni vágyom, inkább csak megérteni szeretném a helyzetet, hogy a tanulságot levonhassam.


Hajlamos vagyok mindent túlaggódni és gondolni, amit sajnos ő alakított ki bennem, a folytonos hazugságokkal.


Így már a saját gondolataim is túlgondolom, ami már engem is idegesít.


Gondoltam külső szemmel valaki tisztábban lát, vagy csak esetleg olvashatok hasonló történeteket, stb.


Vagy csak egy olyan kommentet, mint a tiéd, mert talán néhány ilyen észhez térít...


Nem tudom, már mi lenne a jó nekem, hogy ezt lezárjam teljesen magamban.

2020. szept. 16. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!