Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tehetnék, mi lehet opció,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, mi lehet opció, hogy cselekedjek vagy győzzem le a gyengémet/nehézséget?

Figyelt kérdés

HeloHelo,

Pár apróbb részletet írok, és a két szitut, elsősorban Hölgyek véleménye érdekelne, de természetesen a Férfi társaimét is szívesen fogadom, hisz más a nézőpont.

Adott egy bonyolult szitu:

3 és fél éves párkapcs, de nem túl jó. Közel 2 éve csak szenvedek, tervezgetem vele a szakítást, próbálkoztam párszor, de akárhányszor próbáltam volna szakítani, nem sikerült. Miért? Azért, mert mindig próbálkoztam írásban, de aztán mikor kiharcolta, hogy személyesen beszéljek Vele, mindig olyan érzelmi zsarolást alkalmazott, hogy esélytelen lettem, mert tudta, hogy ez a gyengém, és mindig megbocsájtottam Neki, vagy kapott újabb esélyt, de most eljutottam oda végre, hogy ez a vége, többet nem akarok Neki engedni, nem akarom többé ezt a kapcsolatot, mert roncs lettem. Tönkrementem benne, mert egyoldalú volt a kapcsolat, az én oldalam felől. Talán ott elrontottam, hogy már az elején nem hagytam ott, mikor 3 hónap együttlét után 1-ik este a haverok miatt nem akartam Vele aludni, majd végül elmentem hozzá a haverok helyett, ahol egyből azzal kezdte, hogy „hulye f@szkalap, hulye f@szfej vagyok, amiért megmertem így bántani, hogy nem Őt választottam éppen, stb.. Meg, mikor nem hagytam ott, amikor azt mondta, hogy gondolkozott, hogy szakít velem, hogy ha nem megyek el vele nyaralni, stb..

Na most a jelenlegi helyzet, amivel gondban vagyok:

Igaza van a szüleimnek, barátaimnak, hogy ahol tud kihasznál, én pedig félek Tőle, Nem-et mondani is félek sokszor. Bár rengeteg olyan dolog volt, ami miatt már rég el kellett volna engednem a történetet, erről ha valaki érdekel, privátban írhatok bővebben. De pl. a napokban az Ő szülei előtt olyan szólása volt velem kapcsolatban, mikor ott voltunk, hogy „Hát eddig nem sok hasznom van a …-al”, mert nem vagyunk házasok és így nem tudunk különböző támogatásokat felvenni, stb.. de majd alakul, meg hasonlókkal szokott kedveskedni Nekem.

Na és akkor a „tervezett opciók”

Szakítás holnap, 1 nappal a 3 és fél éves évforduló előtt, miután végzett a munkával és hazaért, a gond, hogy kedden hajnalban kel és megy megint, szóval nem nagyon tudja megemészteni, de mivel a közös nyaralást lemondani szerdáig lehet, így muszáj lennék holnap este. Na most ez csak akkor jöhet szóba, ha „engedik” a szülők, ugyan is ez a nyaralással kapcsolatban egy 250 ezer forintos bánatpénzt jelentene, amit persze részletekben törlesztenék anyuméknak, amint lenne munkám.

Második opció, hogy bár nagyon kivagyok és szétszórt vagyok, figyelmetlen, valahogy kihúzom nyaralásig, és ha hazaértünk, másnap mondom, hogy nekem ez többet nem, és akkor valószínűleg lesz egy szar nyaralásom, ahol szintén irányít többségében, + nehéz 3 hét addig, de valahogy csak kibírom, ha már eddig kibírtam (külföldi nyaralás egyébként).

Na most, mivel semmi cuccom nála, neki sem nálam, és mivel az elmúlt 6 személyes szakításnál megtudta fordítani a dolgot, beetetett, hogy minden az én hibám, így maradnék annál, hogy leszek gyáva és „gerinctelen”, de egy rövidebb, lényegretörő üzenetben közlöm, hogy sajnálom, sokat gondolkodtam, de nekem a továbbiakban ez nem megy együtt, ne is keressük egymást. (Most érzem azt igazán, hogy nem bánnám meg a döntésemet).

Nem nagyon van, ami összetartson, szex is nuku, talán hetente 1, vagy 2 hetene, majdnem minden aprósággal fel tud idegesíteni, stb..

Neki minden tökéletes, hisz mindig mindent megteszek Neki/Érte ami tőlem telhető/lehetséges volt, esze ágában sincs elengedni, ami érthető is így.


Harmadik opció, hogy valahogyan megutáltatni magam Vele, ez akkor játszik, ha a nyaralás utánra esik a dolog, de őszintén, most már jobb lenne előbb. Figyelembe venném, hogy kedden dolgozik, nehogy miattam gondja legyen (máskor volt hasonló és miattam így majdnem kirúgták, azt mondta), de mivel a határidő is szorít és pár napja tudom, hogy ezt szeretném/akarom, ennyi év után ideje magamat előrébb helyezni talán. Biztos túléli.

Ha bárkit érdekel, hajnalban privátra tudok válaszolni.

Elsősorban Hölgyek, de Urak is, mi a véleményetek, mit tennétek a helyemben? Tudom, valószínű a személyest mondanátok sokan, de az jelenleg nem opció a szemeben, hiába, hogy naponta találkozunk, ha ez marad, sose lesz vége, és tényleg tönkre megyek teljesen.

Köszönöm! 25/F



2021. júl. 11. 20:50
A kérdező szavazást indított:
Elfogadható így a szakítási módszer/terv tudva az eddigiek eredményét
Nem elfogadható a terv.
5 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve kimaradt, hogy időnkénti depresszióm is van, család sem foglalkoztat, barátok sem, senki. Minden nap a túlélésre játszom mellette, várom, hogy egyedül lehessek, stb..

Tudom, hogy számomra nagyon közel a vége a történetnek, de a lezárással lehetnek gondok, főleg, ha személyes utat kellene megjárnom. Bár, ha így alakul, milyen esély lehet, hogy 1 hónap mulva "könnyen" tudnám mondani akár személyesen is, hogy vége, főleg egy esetleges rossz nyaralás esetén?

Bár lehet, hogy jobban örülnék, ha a szüleim belemennének (valószínű igen) és már holnap pontot tehetnék a végére. Ha érdekel, az elképzelést privátban leírom, mit írnék neki.

Köszönöm, ha elolvastad, szép estét!

2021. júl. 11. 20:53
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, hogy még ma este elküldöd üzenetben és akkor van ideje emészteni , illetve a nyaralást is megúszod
2021. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma nála alszok, itt vagyok épp, hamarosan kelünk is. Sajnos ez kilőve így.
2021. júl. 11. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki ezt a kérdést, amit feltettél nekünk. Gyors lenne az hiztos
2021. júl. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos erőt kell venned magadon. Nem akarok a magas lóra szállni, mert én is nagyon nehezen szakítottam, de megérte, mert azóta jobb az életem.
2021. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A #4-es válaszoló javaslatát én adom. :-)

Bocsánat, nem hasznos válasszal érkeztem, hanem kíváncsi vagyok a végkifejletre (én is húzok-halasztok egy szakítást éppen...).

2021. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!