Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Borderline a párom, szakítsak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline a párom, szakítsak vagy maradjak vele?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, nagyon szeretem, de megterhelőek a hétköznapok. Rengeteg a dráma, és mindenért én vagyok a hibás. Belepusztulnék, ha elveszteném, de abba is, ha együtt maradok vele. Volt más hasonló helyzetben? Érdemes küzdeni, javulhat a helyzet? Nem akarom elveszteni, mert egy gyönyörű, okos nő, de ebbe beleőrülök.

28F


2021. dec. 1. 13:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
64%
Inkább keress egy egészséges embert. A saját jóléted/egészséged fontosabb. Van annyi ember még.
2021. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%
Ismerkedtem egyszer egy borderline nővel. Kb. 2 hónapig, de borzasztó volt. Hetente rájött 1 nap rosszullét, amikor minden szar volt, mindig "szakítani" akart, de félóra múlva visszasírta magát különböző indokokkal.
2021. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterápiára jár? Akar változni?
2021. dec. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Nem és nem is hajlandó segítséget igénybe venni.
2021. dec. 1. 13:50
 5/36 anonim ***** válasza:
97%

Akkor engedd el. Ha hagyná, hogy segítsenek neki, és kezeltetné magát, akkor oké, de így... ez csak egyre rosszabb lesz.

Borderline nőként mondom.

2021. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
Én is borderline vagyok, csendesebb típus. Nála ez miben nyilvánul meg?
2021. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%

"Érdemes küzdeni, javulhat a helyzet?"


Állandó, folyamatos terápiával sem sikerül sokszor, nemhogy úgy, hogy nem akar semmit tenni.


Általában amúgy nem igazán a saját énjét adja neked, legalábbis jó ideig semmiképp, inkább a tükörképed és sok mindent átvesz tőled. Ezt csak arra írom, hogy nem feltétlen azt szereted akit te gondolsz, csak egy képzelt személyt, amit előadott neked.


Mindenesetre a te döntésed akarsz-e szenvedni még, mert ennél csak rosszabb lesz, mikor látja hogy mindent benyelsz neki. Végső esetben pedig még ő fog lelépni és egy ponton úgy csinál mintha egész életében rühellt volna és soha semmit nem jelentettél volna neki. Azt esetleg érdemes elkerülni, ha nem akarod magad teljesen elásni - még így is kemény időszak fog rád várni ha te szakítasz, a drogfüggőséghez hasonló tünetek legyőzésével és olyan kérdésekre való válaszok keresésével, hogy miért voltál ilyen sokáig egy ennyire hulladék kapcsolatban, ahol te vagy mindig a hibás, értelmesen nem lehet megbeszélni dolgokat, nem lehet kimondani amit gondolsz mert rögtön hiszti és dráma van, miért akarod megmenteni, stb..


Le lehet egy életet szenvedéssel is élni, megvan mindenkinek a joga hozzá.

2021. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem kell mindennek leírni ezt a betegséget, köztünk is vannak normálisabb egyének, akik nem manipulálnak és szeretnének meggyógyulni. Szerintem, ha alkoholista lenne (reméljük, nem az), az sokkal gázabb lenne, már ha a magyarországi viszonyokból indulunk ki...

Az a baj, hogy az ilyen önmagukkal teljes ellentmondásban élő, betegségre egyáltalán nem reflektálni tudó egyének miatt kiáltják ki sokszor ördöginek az ebben a betegségben szenvedőket. Olvastam a privátodat, kérdező, és inkább itt válaszolok, ha nem bánod, hátha másnak is hasznos lehet.

Ebben a helyzetben nem az a legnagyobb probléma, hogy beteg, hanem hogy letagadja. Na meg hogy még téged küld el szakemberhez, hogy borderline vagy... Egy ilyen sz.rházi nőt szeretsz, de komolyan? Én is borderline vagyok (mint korábban megírtam), de ez már nem a betegségből jön, hanem a jelleméből adódóan rohad a barátnőd... Egy intelligens borderline elfogadja a kezelést és van betegségtudata. Plusz nem akar kitenni ennek másokat is.

2021. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Több borderline nő is volt az életemben. Sajnos egyet kell értsek azokkal, akik szerint terápia nélkül nem várható javulás. Az ember persze sokáig hajlamos azt hinni, hogy a szerelem mindent legyőz és meggyógyít, de ez nem igaz. Egy borderline mellett elkerülhetetlenül sérülni fogsz. A saját egészséged érdekében építsd le a kapcsolatot.
2021. dec. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam, nem pont ilyenben. Menekülj, amíg nem késő. Ne tedd tönkre a saját életed egy pszichésen beteg nő miatt.
2021. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!