Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Munkamániás párkapcsolat vége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkamániás párkapcsolat vége után ezt érzem? (!)

Figyelt kérdés
Ez egy olyan kapcsolat volt, ahol a másik fél olyan szinten munkamániás, hogy egy ideje se beszélgetni, se találkozni nem lehetett a munka miatt. Akik voltak már munkamániással kapcsolatban, azok tudják milyen ez. A másik csőlátású lesz, és csak a munka. Sikerült elérnie, megkapnia azt a pozíciót amiért valóban sokat dolgozott egyénileg és csapatban is, de közben észre sem vette, hogy engem elveszített. Igazán most kezdem érezni, hogy lényegében semmit sem jelentettem neki, pedig már 2 éves volt a kapcsolat. Eddig bírtam egy munkamániás mellett. Akik voltak már kapcsolatban munkamániással, szakítás után ők is azt érezték, hogy lényegében semmit sem jelentettek a másiknak?
2022. febr. 12. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha dolgozik az a baj, ha nem dolgozik az a baj.
2022. febr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Munkamánias tudom milyen az?
2022. febr. 12. 19:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Vagyis tudod-e milyen az és mivel jár?
2022. febr. 12. 19:16
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Én kizárólag a munkamániás oldalról tudok nyilatkozni. Tényleg rengeteg emberi kapcsolatot felemészthet a munka. Gondolom, nem is emberekkel foglalkozik ezenfelül.
2022. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem csak engem "sikerült" elvesztenie, és megbántania a figyelmetlenségével (elfelejtett születés és névnapok stb) hanem másokat is.
2022. febr. 12. 19:20
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen tudom. Nekem is muszáj volt azzá válnom, mert nekem nem volt semmim, senkim.
2022. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És nyert is vele valamit? Mármint a "pozíción" kívül? Én is munkamániás voltam, aztán x összeg után már magától dől a pénz, már csak heti 2 napot dolgozom, hátra tudok dőlni...
2022. febr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Neki nem hátradőlős pozíciója van.
2022. febr. 12. 20:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt páran szerintem akiknek gőzük sincs mi az a munkamánia. Ez ugyanolyan függőség mint a drog, cigaretta, vagy épp a szerencsejáték függőség.


És van egy dolog, ami miatt, sajnos valahol még rosszabb is ezeknél.


A jelenkori társadalom arra épül hogy a társadalom alapja a munka. 3 éves korodtól arra tanítanak, hogy ha dolgozol, legyen az bármily fölösleges ostoba rabszolga munka, az egy erény, akkor te kiváltságos vagy, felsőbbrendű, szorgalmas, stb. Aki nem dolgozik, vagy újabban, aki dolgozik, de nem úgy mint egy gép, tehát nem napi 10 órát heti 5-6 napban.. az egy semmirekellő, mihaszna, a társadalom szemete stb.


Ez a mentalitás (a fölösleges munka imádata, és a társadalom alsó 90%-ának rabszolgamunkába hajszolása) megágyaz az ilyen súlyos betegségeknek mint a munkamánia.


És habár a következményei mind mentálisan mint testileg végzetesek: szív és érrendszeri problémák, gyomorfekély, infarktus, komoly mentális problémák, depresszió, stb, erről nem beszélünk. Nyilván nem érdeke a nyugati befektetőknek, hogy kikerüljön egy statisztika, hogy hány emberrel végzett a munka. Amit statisztika nélkül is meg lehet mondani: nagyságrendekkel több emberrel mint a drogok vagy az alkohol.


És miközben a cigarettát elítéljük, az alkohollal kapcsolatban önmérsékletre hívunk fel, a drogokat tiltjuk, aközben a túlzásba vitt munka nemhogy nem illegális, de egyfajta erény, dicsőség.



Ezt az egészet egy 8 éves kapcsolatban volt szerencsém megtapasztalni, egy munkamániás férfi mellett. Az említett hibás társadalomkép miatt bárkihez is fordulnál segítségért, ez teljesen kudarcra van ítélve. Te vagy megbélyegezve, a h a dicsőséges szorgalmas férfit lustálkodásra akarnád rávenni. Az hogy elhanyagol, hogy olyan mintha nem is lenne párod az még csak a kezdet.. és mivel mások nem segítenek, egyet tehetsz: végignézed... jönnek a testi problémák, állandó orvoshoz járkálás, betegségek, mentális leépülés. Sajnos ez egy ilyen folyamat. Dolgoztam nagy multinál, a HR-esekkel beszéltem erről, több esetről is tudtak. A fizikai, mentális leépülés olyan 4-5 év alatt végbemegy. Ebből a szempontból rosszabb mint bármely drog. Utána az ember teljesítménye annyira lecsökken, hogy a cégek meg kukázzák (hiszen egy biorobottal mit is lehetne tenni, ha lejár a szavatossága). Utána jön a munkanélküliség, ami egy munkamániásnak olyan mint a piásnak a delírium, csak ez szüntelen kínozza.. emiatt más drogokhoz nyúl.. 6-7 év után már alkoholista lesz, öngyilkossági hajlami vannak egy munkamániásnak. A szép önéletrajzzal könnyen talál magának új munkahelyet még így is, de már nem olyan helyeken mint régen. Állami szférában, úgynevezett "elfekvőkben" ahova már kiégett családapák járnak csak dolgozni. Nincs kihívás, nincs túlóra, nincs heti 80 óra munka.. És olyan mint egy versenyló aki nem versenyezhet többet. Saját létének értelmét kérdőjelezi meg a nap minden percében..


És pont azt éreztem mint a kérdező, hogy semmit se jelentettem a másiknak, hiába álltam mellette. Ezenkívül amit érez az ember az a 8 év az életéből amit elpocsékolt. Így utólag a legjobb tanács amit látok magam előtt, az az, hogy egy munkamániáson semmilyen módon nem segíthetsz sajnos (hacsak nem sikerül a teljes társadalmi berendezkedést megváltoztatnod, de ehhez valami nagyon nagy forradalom kéne) ezért jobb ha ilyen kapcsolatból az első jelnél kilépsz.

2022. febr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
1,5 évem ment el egy ilyen ember mellett. Teljesen átérzem azt amit mondasz. Mikor szakítottam vele, akkor sem azzal foglalkozott hogy mivann, hanem hívta egy ügyfél, és vele beszélgetett kb 1,5 órát. Utána hívott telefonon hogy hova tünten otthonról.
2022. febr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!