Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátomnak fontosabb a munka, mint a párkapcsolata? Több lent.

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt, mindketten dolgozunk és tanulunk. A korona miatt az én munkahelyem ideiglenesen bezárt, és nem tudom, mikor mehetek vissza, a barátom egyéni vállalkozó, ő írja a beosztását. Az a problémám, hogy bár dolgozhatna simán csak 40 órát hetente, mert nagyon jó órabérben van, ő inkább 60-70 órázik, és így jóformán alig látom. Amikor itthon van, akkor még papírmunkázik rengeteget, sorozatot néz, beszélni csak akkor beszélünk, ha én hozzászólok. Segítek neki a papírmunkában amennyit csak tudok; amíg távol van, rendberakom a lakást, mosok, főzök ebédet, persze magammal is foglalkozok, hogy valahogyan elteljen az idő. Heti fél/egy napot kapok tőle ami kettőnké, de akkor is sokat hívogatják a munkatársai, illetve van hogy előre meg kell csinálnia a papírmunkát.

Na most én így nagyon magányos vagyok, nem igazán találkozok senkivel, a chatelés számomra nem ugyanaz. Jól keres a párom, simán megtehetné hogy amíg én is itthon vagyok, egyszer kivesz 3 napot, hogy azt együtt töltsük, de nem, mert inkább dolgozik. Szerintem nem önzőség hogy vágyok a társam figyelmére, de úgy érzem, ő a munkáját már lassan jobban szereti, mint engem.

A lakhatásért nem kell fizetnünk, neki az autója a munkaeszköze, azt kell fenntartania, úgyhogy végképp nem értem, miért kell másfélszer annyit dolgozni, mint egy sima teljes munkaidősnek? Elég munkamániás, és attól tartok ez csak rosszabb lesz. Volt valaki hasonló helyzetben? Nektek hogy alakult a kapcsolatotok a munkamániás párotokkal? Bármi ötlet, hogyan legyek neki fontosabb? Nagyon rossz, hogy mindenkivel kedves, törődő és figyelmes, csak én érzem magam "megtűrve".


Plusz: ami nálunk konfliktust szokott okozni, az a régi munkahelyén való flörtölés a női kollégáival (már együtt volt velem abban az időben). Ezt ő maga vallotta be, de tagadja, hogy bármi komoly lenne. Egyszer viszont találkoztam a lánnyal akivel a legtöbbet kavart, és akivel még hírbe is hozták, és azt láttam a páromon, hogy sokkal de sokkal jobban elvan azzal a lánnyal mint velem, végig mosolygott, közvetlen volt vele és kezdeményező, totál más, mint amilyen velem szokott lenni, és ez is rosszul esett. Amikor az a lány szomorú volt, az éjszaka közepén ment megvigasztalni, amikor én sírtam előtte többször is, simán csak gépezett tovább. Szerintetek?



2020. ápr. 9. 11:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom, hogy így alakult :(
2020. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%
Mindig le lettem pontozva ezen a rohadt oldalon, mikor azt írtam, hogy ne legyen egy férfi karrierista. Úgy látszik, kezdik mások is érteni, hogy miért ez a véleményem.
2020. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Csatlakozok, karrierista pasikat messzire el kell kerülni.

Vagy pedig le kell nyelni ezt, hogy mindig csak x. leszel a munkácska után a sorrendben, ha van idő rád akkor oké, h nincs akkor nincs.

2020. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Kiszolgalod, ingyen adminisztratív munkát végzel neki, és ha otthagy valamelyik nő miatt, akkor az lesz, hogy csak ő dolgozott.
2020. ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
33%

Mit gondoltok miből lesz jó élete a gyerekeiteknek? A sok munkát a család miatt vállalja az ember általában.


Viszont az éjszaka közepén megejtett vígasztalás elég durva, szerintem igencsak kacsintgat a másik lány felé.

2020. ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

#5

A karrierista szülők gyerekei sokszor nem túl boldogok, legalábbis ami a szülővel/szülőkkel való kapcsolatukat illeti.

Ezzel kár jönni.

(Amúgy meg nem mindenki akar gyereket.)

2020. ápr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#6-os, értem amit mondasz, igazad is van, munkával lehet egzisztenciát teremteni de nekünk még kb 10 évig nem téma a gyerek.

Szóltam a páromnak már nem egyszer, hogy nem tetszik nekem amit csinál a másik lánnyal (aki amúgy évtizedes párkapcsolatban van és idősebb is nála vagy 8 évvel), de sajnos ő az esete külsőre, én meg... hát nem tudom. A szeretetemet adom neki.

2020. ápr. 9. 11:47
 8/27 A kérdező kommentje:
Bocsánat, #5-ös :)
2020. ápr. 9. 11:48
 9/27 anonim ***** válasza:
6%

6# Ha pedig csak napi nyolc órát dolgozna és nem lenne pénz, egyből ott lenne hagyva mert nem ambíciózus meg nem akar fejlődni, előrébb jutni az életben.


Egyébként meg a vállalkozók szeretnek lődörögni, sok férfival és nővel találkoznak munka közben, ez ilyen. Akkor fogadjunk nem panaszkodott a kérdező amikor ott volt a lakás, kocsi, stb.

2020. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

#9

Van átmenet az éhhalál és a "minden más le van szrva" szintű munkamánia között. Ha megengeded, én az arany középutat preferálom, amiben jelenleg is élek - mindketten 8 órát dolgozunk, szeretjük a munkánkat, fejlődünk benne, de NEM fontosabb az életünknél, a kapcsolatunknál. :)


Kérdező, nagyon gáz amit írsz, főleg a másik lányról. Ne haragudj.. nem állítom hogy így van, de az írásodból nekem egyértelműen az jön le, hogy nem érdekled ezt a pasit.

2020. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!