Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit kellene tenni, érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tenni, érdemes vele tervezni? Bocsi, elég hosszú lesz.

Figyelt kérdés

Párommal 8 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve élünk közösen és még iskolás korunkban jöttünk össze. Azóta már mindketten végeztünk az egyetemmel is, ő korábban, de nem dolgozik, csak otthoni mezőgazdaságban, ami lássuk be nem folyamatos és nem rendszeres munkavégzés. Én később,és most kezdtem dolgozni. A probléma az, hogy nagyjából már nincs élete sem. Dolgozni tavasszal és nyáron dolgozik többet, amikor van munka, máskülönben nagyjából csak számítógépezik, képes napokat ki sem mozdulni, csak enni kel fel a gép elől. Mostanában már reggel 10-kor, ha nem hamarabb odaül és este 10,11-ig képes maradni, majd az ágyban még a telefont nyomkodja vagy Tv-zik. Barátai vannak, de csak virtuálisan beszél velük, már nem találkoznak, csak én vagyok neki és a szülei. Van egy kutyánk, de csak egészségügyi sétára hajlandó elvinni, azt is csak akkor, ha én nem érek rá és sokszor még azt is megerőltetőnek érzi. Ha megkérem, hogy porszívózzon fel, vagy menjen el a boltba, többnyire megteszi, de van hogy morog érte és nem végzi el, ha pedig nem kérem meg az adott dologra, akkor tuti nem csinálja meg. Pl. képes napokig elnézni a szárítón a ruhákat, inkább onnan öltözik, nem zavarja, hogy én 13 órát dolgoztam, van hogy kaját se csinál (van azért, hogy meglep), nem mosogat. Volt, hogy a kiolvadt hús leve melléfolyt a hűtőben és ott állt, büdösödött, én pedig direkt hagytam, hogy észrevegye és megcsinálja, de inkább megvárt vele engem. Én szeretnék többet saját főtt ételt enni, de ő lustaságából adódóan a legtöbbször vagy rendel, vagy készételt vesz.


Ez a magatartása rettenetesen zavar és nem tudom, megéri e maradni vele továbbra is. Egyébként szeretem, nagyon sok mindent köszönhetek neki, mert nélküle nem tartanék ott, ahol és nagyon jó arc, sokat tudok vele nevetni. Beszéltünk már a jövőről, szeretne gyereket - elvileg tőlem -, de egyébként semmi hajlandóságot nem látok arra, hogy a kapcsolatunk az együttélésen túl tovább fejlődjön és a legrosszabb, hogy az ő elmondása szerint sem érdekli túlzottan semmi a világban. Pl. én szeretnék utazgatni, azt mondta, hogy ha megtervezem az utat, eljön velem mert én szeretném, de nem igazán dobja fel a kedvét a dolog, nem lesz izgatott, inkább csak a kísérő szerepét töltené be.


Azért is vagyok bizonytalan, mert tudom, hogy én sem vagyok tökéletes. Én is lustább típus vagyok, de van erőm leküzdeni azt. Tehát nincs kedvem sokszor nekem se nagy sétákat venni a kutyával, de megteszem, ha van időm mert tudom, hogy felelősséggel tartozom érte és neki szüksége van rá. Vagy az utóbbi időben meghíztam, de rávettem magam a változtatásra, tudatosabban (igyekszem) étkezni és edzeni is eljárok.

Vagy pl. (sajnos) engem kevésbé érdekel a politika, nem nagyon tud velem erről beszélni, ő naprakész információkkal rendelkezik. Tudom, hogy ezzel nem nyújtok neki kielégítő partnerséget, hiszen nem tudunk magasröptű beszélgetéseket folytatni ezzel kapcsolatban.


Utóbbi másfél évben sokszor vitázunk azon, hogy nekem nem tetszik ez a hozzáállása, de ma már nem érdekli, hogy engem zavar és inkább elvagyunk úgy egymás mellett, hogy mindketten meg vagyunk sértődve. Ha bezsélni akarok erről vele, akkor nem lehet, mert mindig oda jutunk, hogy "már megint itt tartunk". Fejben úgy gondolom, hogy ez nem fog megváltozni, de valahol mégis magamban keresem a hibát, hiszen nem tudok rá hatni, lehet azért nem jegyez el pl., mert nem tart rá méltónak amiatt, hogy többször elégedetlenségemet fejezem ki a stílusa miatt. Ráadásul mivel ő ilyen, ezért engem is kevésbé érdekel, hogy mi van. Értem ezt úgy, hogy most a munka kapcsán vizsgázni készülök és már 3 hete szanaszét hagyom a papírjaimat. Ha tudnám, hogy van igénye a rendre, akkor elkraknám minden nap végén, így viszont hagyom.

Jaj nem tudom mi legyen, csak azt, hogy nagyon nem érzem jól magam amiatt, hogy ez egyre többször előjön bennem.


2022. febr. 27. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Leirnal roviden annyit hogy 8 évvel ezelott hol tartottatok es 8 ev mulva hol? Csak ezt a kettőt.
2022. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egri csillagok is jó könyv.
2022. febr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felesleges vele tervezni. 8 év alatt addig sem jutottatok el, hogy beszélgetni tudjatok. Éltek egymás mellett, mert megszoktátok, őt meg a szülei pénzelik, és él bele a semmibe.
2022. febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 8 év után ez bonyodalmat okoz, én azt mondom hagyjátok egymást.
2022. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első: együtt vagy külön-külön hol tartottunk? én középiskolás, ő már akkor egyetemista volt. Ő elvégezte az egyetemet, majd belekezdett egy másikba, amit végül nem fejezett be. Azóta az otthoni munkába nagyon sokat beletesz (csak mint mondtam, az időszakos). Én elvégeztem a középsulit, majd az egyetemet és egy másikat (3+2 év a két felsőoktatás), aztán dolgoztam, csak nem a szakmában és most egy éve normálisan, építgetem magam. Együtt nagyon sokat fejlődtünk, ő nagyon nehezen épít kapcsolatokat, nehezen is indult a mienk is, szépen megtanult alkalmazkodni, összeköltöztünk, lett kutyánk. Azért nyilván hiába nyolc év, még nagyon fiatalok voltunk az elején.


Második: ha nehezedre esik egy ilyen oldalon ennyit olvasni, akkor lehet rossz helyen vagy. Legalább ennyire ki kellett fejteni a sztorit, hogy az idegenek valamilyen szinten képben legyenek egy másik idegen helyzetével, máskülönben mi alapján mondanának véleményt? És még így sem teljes a sztori, nyilván nem azért van két ember ennyi ideig együtt, mert így olcsóbb a rezsi..


Harmadik: Az nem igaz, hogy nem tudunk beszélgetni, mert ha még az se menne, akkor tényleg nem lenne kérdés az együtt maradás. Az együttélésben van megszokás is, tisztelet és szeretet is. Nem a szülei pénzelik, mert a mezőgazdaság is munka, számukra a megélhetési forrás alapja, csak míg nyáron dolgoznak 14 órákat is akár, addig télen van, hogy semmit. Abban viszont igazad van, hogy jelenleg él bele a semmibe, én is így érzem és az elmondása szerint ő is.


Négyes, neked is köszönöm a véleményt!

2022. febr. 27. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Szomorú ez a helyzet de a döntés majd a te kezedben van.😔 Nincs jó tanács mert te éled meg vele a mindennapokat, de ha már nem érzed jól magad ebben a helyzetben akkor ott bizony változásra van szükség az biztos.
2022. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva magamat eléggé kétségbe lehettem és igazából voltam is esve, ha még arra is rávettem magamat, hogy idegenekkel osszam meg a bajaimat. Nyilván elég sok minden nem derült ki az irományból, így nem volt elvárható az sem, hogy racionális reakciók szülessenek. Végül 10 év után idén vége lett és bárcsak hamarabb léptem volna meg. Tisztelem Őt és az időt amit magunk mögött tudhatunk, de ez így ilyen formában már nem volt semmi, kapcsolat meg főleg nem.
dec. 28. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!