Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottam a párommal, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottam a párommal, de nagyon rosszul érzem magam... Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nos, pár napja szakítottam a barátommal, akivel közel 2 évet húztam le. A szakítás oka egyrészt a sok veszekedés és viselkedési problémák voltak, illetve a szerelmem is eltűnt, már minden tette idegesített, és bennem volt az, hogy szeretnék más kapcsolatokat is az életembe... Ez volt az első komoly kapcsolatom, első szerelem, és mindenben ő volt nekem az első, és én is neki.

A szakítást követően tök jól voltam, de folyamatosan hivogatott, és én felvettem neki a sokadikat. Szinte majdnem elsírta magát, azt mondta, hogy élőben beszéljük meg ezt, de én azt mondtam neki folyton, hogy fogadja el, értse meg, már nem szeretem, már nem jó nekem, már nem voltam boldog, szeretnék mással is lenni, hogy megtudjam milyen lehet még egy párkapcsolat. Mikor már vagy 10x elismételtem ezeket, akkor rámtette a telefont egy "jólvan, legyen így" mondattal, amitől elsírtam magam. Annyira belém tette a lelkiismeretfurdalást és a bűntudatot, hogy este (inkább éjjel) annyira sírtam, hogy majdnem megfulladtam, és a fülem is begyulladt. Másnap kótyagos fejjel keltem, és bedagadt szemekkel.

Azt mondja folyamatosan, hogy szeret, nem akar mást, megtudjuk oldani, de nem engedek neki, mert ha engednék, akkor magamnak mondanék ellent, és az érzéseimnek. De annyira sok szép emlékem van vele, annyira hiányoznak még az irritáló dolgai is, hogy beleőrülök...

Mindenki, akivel beszéltem, azt mondta, hogy ez nem egészséges kapcsolat volt, jól tettem. Sokszor írta, hogy kussoljak, hogy egy nyomorék vagyok, meg még rohadt sok mást is írt, ami a 2 év alatt teljesen tönkretett...

Egyik percben szeret, aztán meg azt kívánja nekem, hogy szenvedjek, és hogy nem lesz senki, aki elfogadna engem, és hogy egyedül fogok maradni.

Tudom, hogy csak manipulál, de annyira fáj elutasítani, de vissza menni se mennék, a fentebb említett okok miatt.

Annyira rosszul vagyok, hogy enni se bírok, hányingerem van folyamatosan, és a sírás kerülget mindentől, mert ő jut eszembe. Kérlek, tanácsoljatok valamit, nagyon kivagyok már... 18/L



2022. aug. 16. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Idosebb ferfi. 35f jelen
2022. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ne beszélj vele többet, majd elmúlik ez az érzés
2022. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

Csak pár dolgot javasolhatok:

1. Ilyen helyzetekben ne hallgass se a barátnőkre, se a családodra. Ők nem voltak benne a kapcsolatban, nem tudják a mélységeit, nem ismerik a srácot annyira. És a legfontosabb: egyikük sem szenved majd helyetted, akár jó, akár rossz döntést hozol. Könnyen osztogatnak tanácsokat. A legjobb döntéseimet nekem mindig azok a "jó tanácsok" voltak ismerősöktől, rokonoktól, amiket aztán nem fogadtam meg. A te esetedben csak annyit mondok, hogy nem törvényszerű, hogy

2. A reakcióid nem azt mutatják, hogy ne szeretnéd már. Ha szereted, akkor legyél vele. Ellentmondasz magadnak? És? A boldogságod a lényeg vagy valami erkölcsi emlékmű? Mire jó a következetesség, ha csak szenvedsz tőle?

3. Személy szerint teljesen ki vagyok ettől az "engedd el, majd jön jobb" mentalitástól. Az egyik exemmel (bnőmmel) átéltem ezt, és nem, nem jött jobb. Hogyan állíthat biztosan bárki is ilyet, hogy majd "úgyis jön jobb"...? Nincs ez megírva sehol sem.


Szóval én a helyedben visszafogadnám, és ha újra nem működik, akkor legalább tudod, hogy már a mindenen túl is mindent megpróbáltatok. De amíg ilyen érzéseket generál benned, addig ez minden, csak nem közömbösség (ami a szerelem ellentéte).

2022. aug. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ezalatt a 2 év alatt nagyon sokszor "szakítottunk", mert képtelen volt változtatni a viselkedésén. Elismerte, hogy túlreagálta, de azt mondja, hogy nem fogja hagyni senkivel szemben magát, vagy tapos, vagy őt tapossák. Na engem nagyon sokszor eltaposott, pedig én soha nem voltam vele kegyetlen. Visszaélt a bizalmas információkkal amiket elmondtam neki, azzal bántott engem. Mindig adtam neki új esélyt, hátha megváltozik, majd jobban fog bánni velem. Elmondom, NEM bízott bennem soha, és nem is tisztelt, csak olyan 70%-ban. Nem bízik senkiben, és a tiszteletét ki kell vívni. Úgy beszélt velem mindig, ha felment benne a pumpa, mintha egy kutya lennék, vagy egy koszos rongy. Én soha nem adtam vissza neki ezeket. Nagyon sokat sírtam miatta, túl sokat. Annyiszor volt már, mikor azt mondta "ez az utolsó esély, ha elbasszuk akkor vége". Két év alatt nagyon sok ilyen összegyűlt, nekem pedig elegem lett. Ráadásul mentális problémákkal küzdök, és ő csak hülyeségnek gondolja, meg azt mondja, csak kitaláltam és eljátszom. Olyan gyűlölettel volt képes írni nekem, hogy azt már én szégyelltem.
2022. aug. 16. 22:29
 5/14 anonim ***** válasza:

3 vagyok. Mondjuk ezek tényleg durva dolgok. De ezek után miért szenvedsz emiatt akkor mégis ennyire? Főleg, ha ilyen undorítóan beszélt veled nem is egyszer....már emiatt kiábrándulhattál volna belőle természetes úton. Nincs benned egy kis mazochista hajlam? Nem bántásból....

Ezeknek a tükrében akkor módosítok, én sem adnék újabb esélyt. De akkor viszont határozd el, hogy nem, és nem. Ne gondolkodj rajta. Még azon se, hogy "nem", mert indirekt módon akkor is rá gondolsz. Fogd fel úgy, hogy bármikor vissza lehet csinálni, ez csak egy ideiglenes állapot. Mármint a szakítás. Ami persze nem igaz. De ez a gondolat talán segít, hogy ne fogd fel tragikusan és rágódj. Aztán majd szépen kopik az egész.

2022. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az agyam a szép emlékeket játssza le, hogy mennyire jó volt mellette, hogy mennyi minden jó volt az életemben. Mennyire szerettük egymást, ő volt a legjobb barátom. Azok a gondolatok járnak a fejemben, hogy mivan ha most tényleg megváltozna, hogy lehet rosszul döntök, meg nem is volt annyira rossz.

De még is, annyira szorongtam már csak amiatt, hogy van az életemben, hogy beszélnem kell vele, hogy rendesen nem akartam felkelni se. De most még is, annyira sajnálom őt, és annyira félek a jövőtől.

2022. aug. 16. 22:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezek lejátszódnak mindenki fejében egy hosszú kapcsolat utáni szakítás során. Átéltem ezeket én is, amikor 7 év után szakítottam a bnőmmel (vagyis ő velem). Az agyam kb. fél évig csak a kapcs. elejéről játszott le képeket, amikor minden szép és jó volt. Utána kezdett tisztulni a kép, hogy a végén az utolsó 1-1,5 meg szinte csak szenvedés és csak rossz volt. Jó esetben neked is tisztulni fog majd. Ne az elejére emlékezz, hanem a végére! Arra, amikor legutóbb kiabált veled vagy hasonló! Az a valóság!
2022. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Traumakotodes.

A stresszben mindenki azt kivanja bárcsak minden rendben lenne

Szoval amikor vki sir szomoru akkor mindenbe kapaszkodik csak hogy jobb legyen.

Hasonlo a stockholm szindromahoz

2022. aug. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ahogy 7-es is írta, ezen rengetegen átestünk.

A baratod durván bánt veled, eszedbe ne jusson visszafogadni, már korabban se kellett volna. Gondolj csak bele, ha együtt élitek le az életeteket, micsoda egy bántalmazó paraszttá vált volna. Eddig csak lelkileg durvult, később nagy valószínűséggel előkerültek volna a pofonok is.

Ennél a bunkónál biztos találsz jobbat, az nem kérdés. Fájt olvasni, miket művelt veled az a kis genyó, ideje megtanulnia, hogy nem banhat így a barátnőivel.

Taposás... Ilyen szót kiejteni egy kapcsolatban, esküszöm, elmebeteg dolog. Hallotta valahol a klisét, gondolta, ez kell a csajomnak is.

2022. aug. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy még, nem szoktál hozzá, hogy olyan döntéseket kell hoznod az életed során aminek a következményeit viselned kell. Ha pozitív kicsengése lesz a döntésednek akkor hamar elfelejted és túllépsz rajta, ha nehezen találsz megfelelő partnert akkor még dühösebb leszel magadra.

Nem véletlenül szakítottál, nem volt számodra ideális a kapcsolat, viszont a "ki akarom magam próbálni mással is" indokkal beverted a szöget a srácba.

Biztosan hiányozni fognak azok a dolgok amiket pozitív érzésként éltél meg, de induljál ki abból, hogy ezt másik partner is képes megadni számodra és szerencsés esetben viszont is tudod szeretni.

2022. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!