Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan mondjam meg az exemnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg az exemnek, hogy ne írjon többet?

Figyelt kérdés

Az van, hogy egy elég kemény és hosszú múltam van az exemmel, miután szakítottunk még rengeteg ideig szerelmes voltam belé és vissza akartam őt. Amíg együtt voltunk (nem volt hosszú idő) nagy szerelem volt köztünk, de a szakítás után rémálom lett minden. Fájdalmas volt mindkettőnknek az egész szakítás. Rengeteg traumám lett ettől az egésztől, én bármit megtettem volna érte, ő pedig manipulált, úgy csinált mintha kapcsolatot akarna, miközben nem volt képes elköteleződni. Végül nagy nehezen több mint egy év után túlléptem rajta és szerencsére már egyáltalán nem akarok tőle semmit, soha nem gondoltam volna hogy valaha így fogok érezni, de tényleg semmit nem akarok és szeretném ha teljesen a múltam része lenne vagy akár még onnan is kitörlődne, talán ebben az is közrejátszik, hogy megismertem valaki mást és érte vagyok oda, de ha ő nem lenne, akkor sem akarnám vissza ezt az embert.

Viszont mégis folyamatosan azt érzem, hogy nem volt normális lezárás, ami igaz is, mert újra és újra megkeresett és előadta magát, én hülye pedig még be is dőltem annak hogy lehet valami köztünk (persze nem feküdtem le vele egyszer sem) aztán kapcsoltam, hogy ez csak egy fantazmagória. Viszont amióta túl vagyok rajta, azóta is ugyanúgy többször írt a szánalmas szövegeivel (gondol rám, eszébe jutottam, mi van velem, blabla) és azt érzem, hogy ez beárnyékolja a jelenemet, mert folyamatosan ott lóg a levegőben. Ezért eldöntöttem, hogy írok neki és megkérem, hogy többet ne keressen, viszont egyszerűen nem tudom, hogy mit mondjak, mert akármit kezdtem el írni, tökre snassz, és olyan mintha sértett lennék, pedig nem, csak már azt akarom, hogy hagyjon végre békén és szakadjon le rólam, de nem akarom hogy az jöjjön le, hogy engem ez mennyire idegesít, hogy ír. A másik, hogy ez egy önző egoista nárcisztikus ember szóval nem tudom honnan közelítsem meg a dolgot, de tudom hogy mostmár nem elég az, amit eddig csináltam, hogy “láttamozom” és nem írok vissza. Letiltani sem akarom, mert azt nem szoktam soha alkalmazni, kitöröltem az ismerőseim közül, de ennek ellenére vissza vissza térően kétszer is írt, tudom ha tiltanám, az nem egyértelmű normális lezárás lenne.



2022. okt. 16. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

A) mondd meg neki, hogy vége, hagyjon békén stb (beszéld meg vele valahogy és megvan a normális lezárás)

B) ne írj neki többet vissza, meg se nézd amit ír


Több opció nem jut eszembe.

2022. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még mindig maniplulál, mert te érzed azt, hogy többet kell adnod a lezáráshoz, mint amennyit egy átlag ember megtesz.


Az átlag nem fárasztja magát olyanon ami "nem fontos neki".


Miért érzed lezárazlannak a dolgot? Mikor volt úgy tényleg közöttök egymáshoz?


A túllépés nem az elbocsátó szépüzenetnél kezdődik, hanem sokkal előbb a lelkedben.

2022. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Pedig itt a tiltás lenne az egyetlen normális lezárás. Látod, hogy semmi másból nem tanul.
2022. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2. Igen, de az akkor sem normális, hogy feljogosítva érzi magát arra, hogy bármikor rám írjon, miközben egyértelmű hogy vége, ezáltal hiába zártam én le, ő direkt nem veszi az adást
2022. okt. 16. 12:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tiltani nem akarod, "mert nem a te stílusod", akkor mit akarsz?


Egy nárcit nem fogsz tudni elküldeni két búcsúpuszival.

2022. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Letiltani sem akarom, mert azt nem szoktam soha alkalmazni, kitöröltem az ismerőseim közül, de ennek ellenére vissza vissza térően kétszer is írt, tudom ha tiltanám, az nem egyértelmű normális lezárás lenne."


Ez a probléma gyökere. Vannak olyan kapcsolatok ahol ez a se veled se nélküled játszmázás folyik. Ilyen esetben csak a teljes szeparáció marad amihez elengedhetetlen a letiltás.

Te is azért nem akarod letiltani, mert nyitva akarod neki hagyni a kiskaput. Nem vagy túl rajta, csak azt hazudod magadnak. Ha túl lennél akkor lazán letiltanád, mert már nem érdekelne az állandó próbálkozása. Már az új életedre koncentrálnál. De te nyitva hagyod neki a kiskaput, ő meg ezt pontosan tudja, azért is írogat neked.

Döntsd el mit akarsz. Nem mindenkivel lehet megtenni hogy nem tiltod le. Egész egyszerűen vannak olyan emberek akik nem értenek a szép szóból. Máshogy nem megy csak letiltással.

A nárcisztikusok kapcsolatai is így működnek. A nárci manipulálja azt aki erre érzékeny, és folyamatosan visszaporszívózza (hoovering) magához.

Kell neked ez az egész?

Amíg nem tiltod le és nem ignorálod minden lehetséges módon, addig ez így fog menni. Azt a kérdést magadnak kellene feltenned, hogy miért nem vagy még rajta túl (nem véletlenül nem tiltod le)?

2022. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

" A másik, hogy ez egy önző egoista nárcisztikus ember szóval nem tudom honnan közelítsem meg a dolgot"

No contact. Ha tényleg be akarod fejezni NO CONTACT


"de tudom hogy mostmár nem elég az, amit eddig csináltam, hogy “láttamozom” és nem írok vissza."

Eleve, ha nem érdekel minek nézed, "láttamzod"? Légy őszinte magadhoz. Ha valaki nem érdekel 100% akkor tiltod. Ülj le egy csendes és kényelmes helyen, ahol nem zavar senki és tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért nem tiltod? Ezt csak te tudhatod.

2022. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Végül nagy nehezen több mint egy év után túlléptem rajta és szerencsére már egyáltalán nem akarok tőle semmit, soha nem gondoltam volna hogy valaha így fogok érezni, de tényleg semmit nem akarok és szeretném ha teljesen a múltam része lenne vagy akár még onnan is kitörlődne...."

"Kitörlődne". Akkor talán nem ártana cselekedni is. És nem úgy, hogy csak kitörlöd, mert az nem elég. Te is tudod... Hanem letiltod. Most őszintén ha nem tiltod le, akkor mért ne gondolja azt, hogy téged érdekel még annyira, hogy nézed mit írkál??

2022. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6/7/8… gondolom egy és ugyanaz vagy. Pár dologban nem értek veled egyet, egész egyszerűen a letiltás nekem olyan, mintha duzzognék és meg lennék rá sértődve, ergo nem lenne semleges. Illetve akkor szoktam még embereket letiltani, ha tényleg zaklatnak. Nem fogom bizonygatni, de én semmilyen kiskaput nem hagytam neki nyitva, hiszen ha így lenne, nyilván visszaírnék neki. Egész egyszerűen azt gondolom, hogy értelmes és normális felnőtt emberek között bőven elég kellene legyen pár szó egy lezáráshoz és egyébként közben írtam is neki, röviden tömören, ő pedig vissza írta hogy rendben. Szóval remelem tényleg vette az adást, ezek után ha esetleg mégis írna, akkor már biztos hogy letiltanám.
2022. okt. 16. 13:09
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyébként meg az új életemre koncentrálok, éppen ezért akartam megtenni ezt a lépést hogy kicsit se legyen kihatással a jelenemre.
2022. okt. 16. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!