Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Tényleg nevetséges, ha olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nevetséges, ha olyan dolog miatt szakítok vele, ami már majdnem fél éve történt, és "jóvá is tette"?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre szólok.

Tudni kell rólam, hogy hipochonder és szorongó vagyok. Nagyon félek attól, hogy beteg leszek, és előfordul, hogy apróságokra úgy gondolom, hogy súlyos betegség jelei. A családom nagyon toxikusan állt mindig is a dologhoz, engem okoltak minden családban lévő feszültség miatt, végül a szüleim el is váltak. Folyamatosan úgy kezeltek, mintha valami súlyos pszichiátriai beteg lennék, meglepődtek, hogy tényleg megcsináltam az egyetemet (csak úgy esélyt adtak rá, de sok reményt nem fűztek hozzá). Nekem nagyon elegem lett a lenézésből, és amint megszereztem a diplomámat, és találtam állást, külön költöztem anyukámtól, apukámmal pedig minimalizáltam a kapcsolatot, évente 3-4x látott csak onnantól.

A szorongásaim megmaradtak, de sosem akadályoztak a munkámban, életemben.


Lett párkapcsolatom is, ami 3 évig jól működött. A 4. év kissé stresszes volt (párom apukáját magunkhoz vettük, és haláláig ápoltuk), és szokottnál többször jött elő a hipochondriám. A párom egyre inkább úgy viselkedett, mint apám, gyűlölte, ha azzal nyugtattam meg magam, hogy kivizsgáltattam magam valami magándokinál, és végül az sem volt neki elég, hogy pszichológushoz jártam, ultimátumokat adott, hogy gyógyszeresen kell kezeltetnem magam. Nemet mondtam, hogy jó, akkor szakítson, de én emiatt a probléma miatt nem fogom mérgezni magam ilyenekkel, egyszerűen nem férnek bele az életmódomba olyan szerek, amik hormonálisan rongálhatnak, befolyásolják az inzulin anyagcserémet, testtömegem, étvágyam, stb. Végül sosem tartotta magát az ultimátumhoz, csak puffogott tovább.


De az igazi probléma kb. fél éve kezdődött. Egyik napról a másikra zsibbadós és gyenge lett mindkét lábam. Elkezdtem jobban rettegni, mint bármikor. Egyszer, amikor már levegőt nem kaptam a pániktól, a párom dühösen bevitt a sürgősségire az éjszaka, ahol mindenféle vizsgálatot csináltak és mind negatív lett, hazaküldtek azzal, hogy csak a pánik. A panaszaim nem múltak, sőt, egyre rosszabbak lettek, megint elmentem magándokihoz is, aki szintén elküldött, hogy semmi baj, a fejemben van az egész. Itt már a páromnál elszabadult a pokol, folyamatosan nyomatta már, hogy pszichiátriai kezelés kell, mert már nem tudok dolgozni. Én tartottam magam ahhoz, hogy NEM, mert én sosem képzelegtem ilyet, és nincs olyan, hogy csak a fejemben van az, hogy alig tudok már segítség nélkül járni.

A párom közben már a szüleimtől kért segítséget, és apám olyanokkal tömte a fejét, hogy kicsi korom óta ezt csinálom, igazából csak így koldulok magamnak több figyelmet, 12 éves koromban is egyszer hetekig sántítottam mikor már az orvos szerint rég meggyógyult a lábam, mert nekem tetszett, hogy szeretgetnek. És, hogy innen jön a betegség beképzelős dolgom, de nem szabad felülni ennek és körülugrálni, mert akkor soha nem jövök ki ebből. Szóval akármilyen nehéz, tartsa magát.

A párom ezen felbuzdulva egyre undorítóbb lett velem. Egyszer már elestem, amikor nem segített kimenni a mosdóba, és akkor konkrétan torkaszakadtából ordítozott velem, hogy fejezzem már ezt be, fogjam fel, hogy már 3 orvos látott és semmi bajom. Én már zokogva pánikoltam, már a kezemet is alig tudtam használni, végül nagy nehezen hívtam anyukámat, hogy azonnal vigyen kórházba. A párom ekkor dühében már betörte az egyik üvegajtónkat, és rámzúdította azt, amivel apám tömte a fejét, azt mondta, beteg vagyok fejben, és ha ezek után sem fogok gyógyszert szedni, akkor tényleg elhagy, és ha megtudja, hogy mással ismerkedek, akkor figyelmeztetni fogja. Olyat is mondott, hogy nem tetszett nekem, hogy az apját ápoltuk és nem én voltam a főszereplő, és ezért most biztos azért csinálom, hogy megkapjam én is a "részem".


A kórházban megint kivizsgáltak, és kiderült, hogy súlyos bajom van. Olyan probléma, ami magától gyógyul, csak lassan, és kórházban kell lenni, mert veszélyes, hogy nem fogok tudni lélegezni sem egy ideig, szóval megfulladhatok.

8 hetet töltöttem a kórházban, és volt egy 3 hetes szakasz, amíg nyaktól lefelé béna voltam.

A párom teljesen megváltozott, minden nap jött hozzám, kényeztetett, aztán amikor hazakerültem, végig ápolt, ameddig nem tudtam még visszatérni a mindennapjaimhoz, nem tudtam ellátni magam.


Mostanra 90%-ban gyógyult vagyok, de úgy érzem, hogy már nem szeretem a párom, nem tudok neki megbocsájtani, és csak azt látom benne, hogy ugyanolyan toxikus, mint a családom volt. Ugyanakkor meg akárkit kérdeztem, mindenki azt mondta, hogy ezt akkor kellett volna frissen kitalálnom (csakhogy akkor épp olyan lelkiállapotban voltam, hogy nem bírtam ezzel foglalkozni), nem ennyivel később, amikor ennyi energiát fektetett abba, hogy mellettem álljon, ápoljon. De nem tudom legyőzni az érzéseim, akárhogy próbálom.

Ehhez hozzátartozik az is, hogy soha nem kért tőlem bocsánatot.

Komolyan traumát szereztem az egész betegség által, pszichológushoz járok, de biztos nem tudom ígérni egy ideig még, hogy nem fogok félni, nem lesz pánikrohamom. És félek, hogy akkor megint elkezdi a párom a szokásosat.


Ti mit gondoltok? Mit tennétek a helyemben?



2023. máj. 14. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt neked kell tudni hogy mit érzel iránta. De ha én a helyedben lennék, nekem egy ilyen betegség elég ok lenne arra, hogy átgondoljam az eddigi életemet, és csináljak egy számvetést.

Végiggondolnám hogy mit éltem át, mit éreztem, és mi változott meg bennem.

Ahogy látom te is mióta pszichológushoz jársz, azóta elemezgeted a történteket. Ez is a feldolgozás része. És ha már elemezgetsz, jogod van dönteni a jövődről, a saját sorsodról.

Valójában mindenkinek joga van szakítani és még csak meg sem kellene magyaráznod, hogy miért most döntöttél így.

Te most gyógyulsz lelkileg is, és döntéseket hozol a gyógyulásod érdekében. Ezt el kellene fogadnia a körülötted élőknek. Nincs ilyen, hogy megmondja valaki, hogy ekkor vagy akkor kellett volna. Te érzed hogy neked mi a jó, nem mások.

Én kívülállóként úgy látom, hogy jobb lenne ha szakítanál vele, és a saját lelki gyógyulásodra koncentrálnál. A bizalmad amúgy is elveszett már felé, nem tudsz megbocsátani. Ilyen esetben jobb ha szakítasz vele.

Egyébként is jobb ha egy lelkileg rendben lévő ember kezd csak párkapcsolatot bárkivel is, mert ha az egyik (vagy mindkét) fél nincs rendben lelkileg, akkor az folyamatosan konfliktusokat fog okozni a kapcsolatban.

Egy kapcsolat alatt egyébként is bárkivel bármikor szakíthatnak, nincs olyan, hogy most nem lehet mert ő két hete még ápolt téged. A szakításhoz mindenkinek joga van, ezt bele kell kalkulálnia mindenkinek aki kapcsolatot kezd a másikkal.

2023. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Megrendült a bizalmad benne, és ő hiába próbálja jóvá tenni, te már nem tudsz rá úgy tekinteni, mint régen. Ha bocsánatot kérne, akkor sem változna ez a helyzet. Az elsővel egyetértve, én is azt mondom, hogy kezdj új életet egy másik férfi mellett.
2023. máj. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem is csak az, hogy megrendült a bizalmam abban, hogy tényleg elég jó "csapat" vagyunk-e, hanem attól is félek, hogy egyszer megüt, mivel brutálisan agresszív volt, amikor az üveget is betörte. Szakítani fogok, csak remélem, hogy hajlandó lesz ő elmenni innen (közös albérlet), mert ha nekem kell, az komplikálja a dolgokat.
2023. máj. 14. 19:12
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

"Szakítani fogok,"


Büszke vagyok rád, erős vagy☺️

2023. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2023. máj. 14. 19:43
 6/15 anonim ***** válasza:
35%
Attól még hogy egyszer bejött a rettegésed, még mindig mentális beteg vagy és apukádnak és a párodnak is igaza van. Ez egy gyermeki viselkedésforma és valóban a figyelemhiány az oka. Azt hogy az életed veszélybe került, magadnak köszönheted mivel annyiszor kiáltottál farkast. A párodat sajnálom hogy miután gondolom ő mosdatott, etetett, azok után te kidobod azért mert próbált férfiasan ellenállni a manipulációdnak. Azon után hogy a saját szüleid is ennyire ellened vannak, teljesen beleillett volna a képbe hogy eldobod magad.
2023. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Semuhi ***** válasza:
25%
6/6 igyvan
2023. máj. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Annyit akartam volna, hogy ne vádaskodjon olyanokkal, hogy direkt találom ki a bajom, mert túl sokat foglalkoztunk az apjával, ne nézzen fogyatékos hülyegyereknek, segítsen kimenni, mikor alig tudok járni, ne ordítson velem, mikor elesek és nem mellesleg meg is ütöttem magam, megsérültem, ne törjön üveget 1 méterre tőlem, valamint vigyen be a kórházba, amikor már nem tudok menni esés nélkül és fel sem tudok állni a földről, ne anyámnak kelljen jönnie 80 km-ről. Elég ennyi?
2023. máj. 15. 00:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi volt ez a betegség?
2023. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9

Guillain-Barre szindróma

2023. máj. 16. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!