Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért hiszem azt minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszem azt minden szakitás után, hogy az én hibám?

Figyelt kérdés
Valamiért úgy érzem, hogy csak is az én felelőségem, hogy ha párkapcsolatba vagyok az működjön. Ha az megromlik, csak is az én hibám lehet. Nem értem miért vagyok ilyen. Már 3 hónapja szakítottunk az exemmel, de még mindig azon rágódom jobban is csinálhattam volna. Megint magamat ostorozom, hogy az én hibám, mert ha jobban csináltam volna nem szakítottunk volna.
2023. jún. 3. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Ami nem megy, nem megy. És akkor kell a szakítás. Mind a két fél felelős, és/vagy egy ideig nem vették észre, hogy egyszerűen nem illenek össze.
2023. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy párkapcsolat két embertől függ, így nem csak te vagy a hibás. Azért nem cselekedtél másképp a múltban, mert az nem te lettél volna, nem volt benne tapasztalatod. Fejlődni viszont bármikor lehet, tanulj a volt kapcsolatból és amit rosszul csináltál, legközelebb tedd jól!
2023. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért is olyan evidens, hogy egy szakítás esetén midnkét fél felelős? Egy kapcsolat elején MINDENKI a legjobb arcát igyekszik mutatni. Aztán idővel kiderülhet, hogy legalább az egyik fél durván megvezette a másikat. Ezért miért lenne a másik fél is hibás?

Ugyanakkor az, kérdező, hogy minden szakítás után magadat hibáztatod, nem jelenti automatikusan azt, hogy tényleg a te hibád volt. Egyedül nem tudsz összetartani egy kapcsolatot, ahhoz a másik fél is kell.

2023. jún. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az érthetőség kedvéért: egy kapcsolat összetartásához két ember kell, a szakításhoz az egyik is elég. (3-as voltam.)
2023. jún. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, ha mindent beleadtál, akkor nincs okod arra, hogy magad hibáztasd. Megjátszhatja az ember magát, hogy a másikkal kompatibilisebb legyen, megpróbálhatja egyedül összetartani a kapcsolatot, de ez nem működik az örökké valóságig. Ha nem fordítottál elegendő figyelmet v. energiát, esetleg tiszteletet a másikra, az egy másik eset :) .Bármelyik is legyen, tanulsz belőle, épített téged, és a legközelebbi kapcsolatodban valószínűleg hamarabb felismered, a hibákat.
2023. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok,mindig magamat hibáztatom,mint most is..ezért megyek pszichológushoz is.
2023. jún. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is jártam, nekem sokat segített. Elég volt 4-5 alkalom.
2023. jún. 7. 22:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!