Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tennétek a helyemben? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben? Mit írjak neki vissza, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Röviden-tömören: 1 évet voltam együtt egy nővel, aki mindenáron menni akart dolgozni külföldre. Meg is beszéltük, hogy együtt megyünk pár hónap múlva, de időközben szakítottunk és ő heves felindultságában írt a közös ismerősünknek, aki szintén kint dolgozik, hogy segítsen neki kimenni.


Nem váltunk el egymástól csúnyán, igazából mielőtt kiutazott volna, tudtunk beszélni és elváltunk egymástól csendben.


Én elmondtam, hogyha elmegy, nincs vissza út és cserben hagyott engem, miközben azt mondta, hogy soha nem fog mást szeretni és csak én leszek a mindene, akkor is, ha 1.000 km-re vagyok tőle. Említettem neki, hogy meg fogja bánni még, amiért nem volt képes megvárni engem. (Én jelenleg nem tudtam még menni, mert egy az, hogy a munkahelyemről nem tudok csak úgy lelépni egyik napról a másikra, a másik pedig az, hogy igazán sosem akartam, de a közös jövőnk érdekében megtettem volna).


Nos, azóta eltelt pár hét, aztán rám írt. Nem tiltottuk egymást, nem vesztünk össze. Rám írt, hogy ő neki ez sok, nagyon hiányzom neki, nem tudja úgy lehajtani a fejét a párnára, hogy ne sírjon, mert nem vagyok vele. Szeretné, ha én lennék mellette, nem érzi jól magát.. Összefoglalva szerelmet vallott nekem. Viszont én nagyon haragszok rá és csalódott vagyok, mert nem ez az igaz szerelem, hogy a másikat és minden mást is csak úgy hátra hagyom.. Most azt írta még nekem, hogy mindezek mellett én jelentem neki a mindent.. Nagyon szeretem őt, ehhez kétség nem fér hozzá.


Úgy szeretnék neki válaszolni, vagy nem válaszolni, hogy ne azt érezze, hogy egyáltalán nem érdekel már és nem szeretem, hanem, hogy érezze a súlyát, a következményeit a dolgoknak, de emellett azért ne is engedjen el engem... Plusz jó lenne, ha érezné, hogy nem egy rongybaba vagyok, akit levesz a polcról, amikor nincs más mellette..


Nem kérek olyan jellegű válaszokat, hogy engedd el, szakítsd meg vele a kapcsolatot örökre, tiltsd le mindenhonnan, mert tudom, hogy itt ez megy 95%-ban, de bízok azok véleményében, akik éltek már át hasonlót és nem akarnak hagyni egy olyan kapcsolatot, ahol ezen felül nem voltak problémák..


A szakítás oka mellékesen az volt, hogy kicsit különbözött a véleményünk, veszekedtünk párszor, de igazából semmi banális, visszafordíthatatlan dolog nem volt..


Heves felindultságból történt, ami..


Előre is köszönöm.



2023. júl. 13. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy szeretnék neki válaszolni, vagy nem válaszolni, hogy ne azt érezze, hogy egyáltalán nem érdekel már és nem szeretem, hanem, hogy érezze a súlyát, a következményeit a dolgoknak, de emellett azért ne is engedjen el engem..."


Hány éves vagy 15?


Nagyon gyermeki szinten vagy.


Jó lenne megérteni, hogy önmagadra alapozz, senki másra.

Még kell tanulnod józanul gondolkodni stb.

2023. júl. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs is szanalmasabb annal, mint mikor valaki ilyen dedos passziv-agressziv jatszmakat jatszik egy kapcsolatban, direkt bunteti a masikat a hibaiert, es ahelyett hogy egy konfrontalodasbol tanulni akarna, illetve megoldani azt, inkabb szeretne megnyerni azaltal hogy jatszmazik. Talan csak az a szanalmasabb , amikor vadidegeneket vonsz bele, hogy hatha valaki hasonloan gyoker, es meg narcisztikusabb valasszal tud odasegiteni teged a kivant aldozati poziciohoz.


Tudod szerintem ez a csaj jol jart hogy otthagyott.

2023. júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én megértelek, én is követtem már el súlyos hibát kapcsolatban és a jelenlegi helyzetem is picit hasonló. Temészetes az is, hogy haragszol, de azt kellene tudatosítanod magadban, hogy szükséged van-e rá vagy sem. Ha igen, fontos, hogy elmondd, hogy haragszol, de ne az irányítson. Egyébként ha a másik oldalt nézzük, ő is jogosan haragudhat rád, hiszen volt egy tervetek, amit te halogattál. Egy munkahelyről kilépni max. 3 hónap. Engem is rettenetesen tud frusztrálni, ha úgy látom, hogy a párom nem halad a közös terveink megvalósításában és ezzel engem is visszahúz. Időközben szakítottatok és ő egyedül vágott bele, ha szakítottatok, akkor mégis miért várt volna rád? Ha szeretitek egymást, akkor beszéljétek meg, adjátok ki magatokból az indulatokat, tisztázzátok, hogy mit éreztek egymás iránt, mit vártok egymástól és utána lehet dönteni, hogyan tovább.
2023. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem haragudni kéne, hanem egy szerelmes emberhez méltó önzetlenséggel tiszteletben tartani a döntését.
2023. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sophia Ajutthaja ***** válasza:
100%
50/N nem tudom, hány éves vagy, az nem derül ki; van-e gyerek egyik vagy másik oldalon. Ha fiatal vagy (bocs' mondjuk 30 év alatt), akkor szerintem nem érdemes örlődni ezen a félig halott kapcsolaton, ahol már "csak" talán (...) a szavak jelentenek valamit (vallomás). Játszadozni a várok-nem várok, írok-nem írok. Írtad, hogy heves felindultságból történt. És ha máskor is lesz ilyen heves felindultság egyik vagy akár másik részről? Akkor ugyanebben a mederbe fog folyni a kapcsolat, és megint csak kérdések lesznek, és vallomások. Nekem valami olyasmi érződik ki a leírtakból, hogy a nőnek "valamiért" most "kellesz". És ehhez kénytelen volt szerelmet vallani. Persze nem állítom, hogy semmi érzelem nem köti hozzád.
2023. júl. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmeorvost keress fel, valaszolni fog, ill felirja a szukseges pirulakat is neked.
2023. júl. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

de igazából semmi banális, visszafordíthatatlan dolog nem volt.. Bocs, de a banális önmagában azt jelenti, hogy jelentéktelen.

Ami a kérdésre a válaszom: azt írnám neki, hogy te is tervezed, hogy kimenj külföldre dolgozni, de csak ismételni tudom, amit eddig is mondtam neked, nekem még várni kell a munkaadóm miatt, ha ez rendeződik, akkor én is kimegyek - azt ne írd, hogy hozzá mész-e vagy sem, olyan semleges választ írjál. Csak azt nem értem, miért kell mindenkinek külföldön dolgozni?????

2023. júl. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!