Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennetek a helyemben...

Ti mit tennetek a helyemben ilyen kutyaval? Altassuk el vagy vigyuk vissza a menhelyre?

Figyelt kérdés
A tortenetem kicsit hosszu lesz. Szoval 4 evvel ezelott sajnos el kellet altatni a malmutunkat mert mar oreg is volt meg a majjaval volt gond es mar nem lehetett rajta segiteni pedig mindent megtettunk. Imadtuk azt a kutyat sokat foglalkoztunk vele. Az egesz csalad imadja a kutyakat ezert ugy dontottunk ra egy evre hogy vegyunk egy kutyust es akkor milyen jo lesz mert a kisfiammal egyutt nohetnek fel. Nezegettuk az interneten hogy honnan, milyen fajtat szeretnenk( fajta tisztat szerettunk volna en begalt a ferjem huskyt). Megakadt a szemunk az egyik menhely hirdetesen ahol kolyokkutyakat mutattak es nagyon megsajnaltunk egy kis keverek kutyust, nagyon meghato volt a tortenetuk. Ugy dontottunk elhozzuk ezt a kutyust,megmentjuk a menhelyrol( nagyon szep jo kiallasu kutyanak tunt a kepen valoszinu valamilyen terrier es nemetjuhasz kevereke lehetett). Szoval felhivtuk a menhelyet hogy elhoznank a kutyust masnap mentunk erte mar be is oltottak nekunk meg becsippeltek. Olyan nyugodt es helyes volt a kutyus egybol megszerettuk. Haza vittuk masnap mar egyaltalan nem volt nyugodt kutya mint aki megkergult nem lehetett megsimogatni amit ert ragodt,tepett stb. Ezt betuttuk annak hogy kolyok majd fog valtozni tanitjuk,okosodik. De sajnos nem igy lett ma mar 2,5 eves a kutya de sz szerint egy istencsapasa en mar teljesen tanacstalan vagyok hogy mit lehetne ilyen kutyaval kezdeni. Elmondom most milyen. Nagyon sokat tanitottuk minden egyes nap foglalkoztunk vele jart hozza kutya traner( messze van a kutyaiskola). Semmiben nem fogad szot nem lehet megsimogatni mert vagy a kezem utan kap vagy ugral folyamatosan. Szinte egesz nap ugat, ha az utcaba megmozdul valaki mar megorul. Setaltatni sose lehetett mert nincs az a nyakorv amit o ne szakitana el es ez komoly mar 8-at vettem meg a lancosat is eltepi. Csak ugy tudunk kimenni az udvarra hogy a ferjem elotte bezarja a kenelebe mert tamado jelleggel megy neki a 6 eves fiamnak meg neha nekem is. Ha vendegek jonnek akkor is be kell csukni mert vicsorog mindenkire. Mar teljesen ketsegbe vagyok esve mert most babat varok es hogyan fogom elaltatni a kutyaugatastol. Mar egyebkent a szomszedokkal is ez miatt osszevesztunk. Minden ismeros azt mondja hogy miert nem altatjuk el hogy ez igy nem allapot de en sajnalom mert megis csak egy allatrol beszelunk, de en mar tenyleg nem tudom mit tehetnenk. Ti mit tennetek a helyemben? Mar az idegeink kezdik feladni

2014. nov. 23. 07:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Hát erre Cesar Millan biztosan azt mondaná, hogy ezt a kutyát nem nevelték meg, nem szocializálták kellőképpen. Ő lett a falkavezér.
2014. nov. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem beteg az állat (vagy nem őrült stb.) akkor nem hiszem, hogy elaltatják, legalábbis az orvos em tehetné meg.

Ha terrier keverék és bezárjátok kennelbe (érthető, ha nem tudtok tőle mozdulni), akkor ne csodálkozz, hogy az ő reakciója az, hogy utána mindent elkövet, hogy ne kerülhessen oda vissza. Menhelyek általában tömve vannak, de érdeklődhetsz, hátha tanácsot tudnak adni, elvégre ők is valamennyire próbálkoznak a problémás kutyákat átproramozni, hogy örökbeadható legyen. Állatorvos is tud tanácsot adni, ha kutyás, hallottam már, amikor azt mondta a gazdinak, hogy a fejére nőtt kutyussal hogyan kellene foglalkoznia. Kutyaiskola írtad, hogy messze van, de nem ugyan az szerintem, mint egy tréner - kutyák között van, minta van előtte másoktól stb.

A miénk azért csinálja a vadulást egyébként, mert télen apukám nem tudja vinni magával az erdőre, amikor kint dolgozik és nincs a kutyánk lefárasztva.

2014. nov. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ez en is tudom hogy nem fogad el minket falkavezernek, en is olvastam a konyvet es hidd el hogy mar minden modszert kiprobaltunk. A traner azt mondta hogy lehet hogy vagy a genjeiben van valami vagy kiskoraban erte ot olyan dolog ami miatt ilyen lett. Olyan mintha idegbeteg lenne.
2014. nov. 23. 07:59
 4/28 A kérdező kommentje:
A kenelt csak nemreg csinaltuk hogy ki lehessen menni tole az udvarra meg nehogy a hasamra ugorjon. Mindig ugy ugralt hogy tele voltam kek-zold foltokkal. Kutyaiskolaba nem tudjuk vinni mert szetszedne a kocsit egyszer mar probaltuk meg kisebb koraba de akkor is majdnem lebontott mindent meg ott is ugral es ugy igen nehez vezetni.
2014. nov. 23. 08:03
 5/28 anonim válasza:
59%
Keressetek Tükör iskolát a környéken, olyat ahol van terápiás kutya is.A Tükör terápiás módszere pont az ilyen kutyákra van kifejlesztve és nagyon hatékony
2014. nov. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
6%

Veszelyben vagytok a sajat hazatokban, es ezen meg gondolkozni kell?

Miert kell addig varni, amig tragedia tortenik?! Miert nem elozitek meg a bajt?

Ha az allatorvos nem altatja el, akkor lelovetnem vadasszal.

A csaladotok biztonsagarol van szo es meg gondolkoztok?

2014. nov. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
13%
08:18-assal értek egyet
2014. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Hú, ez komoly. Állatorvos kivizsgálta, hogy egyébként egészséges-e a kutya? Ne altassátok el szegényt, valószínűleg csak félre van nevelve, kicsi korától következetesen, határozottan kellett volna nevelni és lefárasztani. Keresni kellene egy olyan szakembert, aki kutyák rehabilitációjával foglalkozik, és vele konzultálni, hogy házhoz járjon, esetleg elvigye a kutyát egy bentlakásos tréningre. De ezután vagy emellett nagyon fontos lenne, hogy ti - ha babát vársz, akkor nyilván a férjedre marad ez a feladat inkább - is foglalkozzatok vele kutyasuli keretein belül is, még ha messze is van, legalább heti egyszer el kellene járni vele.

Le kellene fárasztani nagyon, napi szinten. Futtatni, sportolni vele, hogy kevesebb energiája legyen a hülyeségre. A kutya unatkozik, ezért ugat annyit, tele van energiával és nincs egy erős kéz, ami tudná irányítani. Lehet, hogy a megfelelő kezekben egy remek munkakutya válhatna belőle.

Átmenetileg lehet szöges nyakörvben sétáltatni, azt nem tudja eltépni, de fontos lenne a lefárasztás.

Ha a kocsiban tombol, akkor kellene venni egy erős fém ketrecet, abba bezárva szállítani a kocsiban a kutyasuliba.

Fontos lenne, hogy a ti hozzáállásotok változzon gyökeresen, ki kell mozdítani a kutyát ebből a rosszul rögzült helyzetből, de ehhez eleinte mindenképp kéne egy megfelelő szakember, aki megtanít titeket is, hogy hogyan bánjatok vele. Úgy látom, fizikailag is nehezen bírtok vele, ebben segíthet a szöges nyakörv, míg kell. Nehéz lesz, de valahogy azt kell megértetni a kutyával, hogy tovább nem tűrtök el bizonyos viselkedésformákat tőle, és ha törik, ha szakad, következetesen keresztülvinni az akaratotokat. Pl. felugrálás, kéz után kapkodás. Bár ezekkel szerintem a figyelmet akarja felhívni magára, a tiltások mellett szüksége van szellemi és fizikai napi szintűn fárasztásra is.

Lehet tudni, hogy milyen fajták keveréke lehet? Mekkora?

Eddig hogyan foglalkoztatok vele egészen kiskorától idáig? A tréner meddig járt hozzá, és miket csinált? Ha ezeket le tudnád írni részletesen, könnyebb lenne látni, hogy mi a hiba, és a megoldás.

2014. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%
#8-as vagyok. Most látom, hogy valószínűleg német juhász és terrier keveréke lehet. Ez még inkább megerősíti, amiket eddig írtam: nagyon sok fizikai és szellemi munkára lenne szüksége, ugyanakkor határozottabb irányításra. Várom válaszod, az eddigi foglalkozásokról, trénerről stb.
2014. nov. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%
Lelövetni?! Inkább normálisan megnevelni, vagy keresni neki egy munkakutyás gazdát, aki képes erre! Nem a kutya tehet róla, hogy nincs kellőképpen megdolgoztatva és nevelve, nem hiszem, hogy annyira veszélyes lenne, hogy le kellene lövetni szegényt. A leírtak inkább unalomból, levezetetlen energiából és a megfelelő nevelés hiányából fakadnak. Az ugatás, az ugrálás, kapdosás stb. Nem támadni akar a kutya, csak erősen felhívni magára a figyelmet. Újra kellene kezdeni a szocializációt, a hibásan rögzült szokások korrigálását, és dolgoztatni, fárasztani. Persze, lelövetni egyszerűbb...
2014. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!