Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan legyek túl a szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek túl a szerelem érzeten?

Figyelt kérdés

A páromm másfél évig voltam együtt. Neki nem én voltam az első barátnője, de én voltam ez első szerelme. És nekem meg ő volt az első szerelmem és egyben az első párom is. Nála tapasztaltam meg mindent. És minden nagyon jól ment. Apróbb vitáink voltak, de mindig mindent megbeszéltünk. Viszont az élet máshogy határozott és elénk gödrített egy nagy problémát. Választanom kellett a párom és az épülő életem között. Ugyanis ő nem tudna és nem is akar követni ezen az úton. Úgy érzem, hogy nem tett azért eleget, hogy megvalósulhasson a közös jövőnk. Én sokáig próbáltam segíteni neki, beszélni erről, hogy meg tudjok oldani, de nem ment. Ez nem az ő jövője. És ezt a lehetőséget én nem adhatom fel, mert ez nagyon sok kaput nyitna nekem meg. Fiatalok vagyunk és még semmink sincs igazából. Nekem ez elindíthatná az életem.


Szeretjük egymást, de nincs közös jövőnk. Ti hogyan tettétek túl magatokat a szerelmen. Mert amíg nem tudok elszakadni ettől az érzéstől, addig azt érzem, hogy nem tudom továbblépni.



2023. júl. 15. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Az idő segít. Siettetni nem lehet.
2023. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Igen tenyleg az idő segít, de kinél mennyi az változó.
2023. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Kezdj el ismerkedni másokkal, foglalkozz többet magaddal, építgesd az életedet, ha már amúgyis emiatt mentetek szét. Tegyél magadért!


Egyébként tényleg megbeszéltétek ezt rendesen? Nekem pl. anno a barátnőm légiutaskísérő akart lenni, én emiatt nagyon sokat szenvedtem belül, hogy akkor alig találkoznánk, gyakorlatilag azt gondoltam vége a kapcsolatunknak. Aztán nem emiatt lett vége, de akkor nagyon rosszul esett, mert én szerettem volna vele lenni, amennyit csak időnk enged kettesben egészséges keretek között (nem együtt élve). Itt azért bőven volt köztünk kommunikációban hiányosság, én elnyomtam az érzelmeimet ezzel kapcsolatban, mert nem akartam őt bekorlátozni, de összességében úgy éreztem, hogy ő már kevésbé szeret. Tisztázni kellett volna már korábban, hogy kinek mik a pontos igényei a kapcsolatban - ez nagyon fontos. Nem vagyunk egyformák, és (komoly) kapcsolat sem való mindenkinek.


Milyen akadály gördült elétek, ha szabad kérdeznem? Mi az amiben többet tehetett volna a párod? Te minden tőled telhetőt megtettél?

2023. júl. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az üres időszakaidat kell kitöltened leginkább, amikor nem dolgozol és nem vagy úton.


Ha van akkor programok a barátokkal vagy családdal rokonokkal.


És hát nem a legjobb olyan helyekre menni ahol csupa csupa boldog párocskát látni, és ne nézegesd minden nap a közösségi oldalait.

2023. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3

Nagyon sokat beszéltünk erről. Én màr a megismerkedésünk elején szóltam neki, hogy nagyon benne van a pakliban, hogy kimegyek külföldre tanulni. És felvettek az egyetemre. Ő nem tudja a nyelvet és jó nyelvtanárt nem engedhet meg magának sajnos. Küldtem neki egy németnyelvű képzést és a saját segítségemet is felajánlottam. Mindig próbáltam támogatni, mondtam hogy amint képes lesz apró beszélgetésekre, akkor egyből bevezetjük, hogy szóban is gyakorlunk. Először csak egyszerűbb anyagokkal később meg nehezítünk. Mondtam neki tippeket. Küldtem a honlapokat, írásokat, hogy ha nem megy neki a kiejtés, akkor olvassa őket. Meg szótárazhat is belőle. Nem lett volna kdeális, de azt is felajánlottam, hogy ha nem sikerül neki, akkor 1-1.5 évig távkapcsolatban élünk, amìg ő itthon a nyelvet tanulja. Elég erős volt a szerelmünk szóval megoldottuk volna. Szerintem. De azt mondogatta, hogy ő ezt mind nem akarja. És az akaratot már én nem adhattam meg

2023. júl. 15. 18:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat beszéltünk erről. Próbáltam megnyugtatni, erőt önteni belé. Nem igazán tudom, hogy miért nem akart volna kijönni velem. Családról is beszéltünk, meg közös jövőről és akkor mindig azt mondta, hogy engem akar maga mellett tudni. És sosem éreztem a szeretet/szerelem hiányát.
2023. júl. 15. 18:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak. Tudom, hogy nem lehet siettetni, de még friss nekem nagyon. És nem bírom, hogy kudarcot vallottunk. Pedig valódi szerelem volt
2023. júl. 15. 18:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Ismerkedni még nem tudnék. És semmilyen laza kapcsolatba nem akarok belemenni. Olyan lány vagyok, aki nem tud nem komolyan venni egy kapcsolatot
2023. júl. 15. 18:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, értem. Ha nem akarja, akkor nem akarja, ezt nem lehet ráerőltetni. Egy férfi megmozdulna a szerelméért, ha igazán szereti. Én legalábbis biztosan, ha nagy a szerelem, akkor egy új nyelv megtanulása nem érne fel a szerelmem elvesztésével.


Kint megismersz új embereket, aztán idővel elfelejted majd.

2023. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te egy igazán korrekt ember vagy!


Nem vagy hibás szólva minden ok.


Viszont azt érzem hogy nem volt olyan nagy a szerelem. Mert ő nem volt rugalmas te pedig a karriert tetted előre.


Ezért ez volt a jó és helyes döntés, ez megtud nyugtatni szerintem téged.


Fel a fejjel és sok sikert a karrierhez!

2023. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!