Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Megéri szünetet tartani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri szünetet tartani egy kapcsolatban ?

Figyelt kérdés

Most kissé besokkoltam mindentől , mely kihatással van a kapcsolatomra is, és úgy értem hogy 3 év után ideje lenne megtanulnom önálló lenni , és nem függ mi senkitől , mert mióta az eszemet tudom, kapcsolatokban vagyok .

Azonban nem szeretnem elveszíteni Az illetőt örökké, mert nyilvam szeretem , de most tényleg jót tenne egy kis egyedulllet .

22/n



2023. júl. 20. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. Kapcsolatban is lehetsz önálló, lehet énidőd, de a szünettel mindenképpen elbizonytalanítod a másik felet, jó eséllyel rámegy a kapcsolat.
2023. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A szünet legtöbbször eufemizmus a megcsalásra. Ha a lelkitársad lenne, és valódi szeretet, mint a hashtegekben, nem fárasztanád ilyen SzÜnET dumákkal, hanem leülnétek, és megbeszélnétek, hogy szerinted mi a probléma, ezen és ezen kéne változtatni, ezen és ezen a területen van hiányom, ha pedig nem vagytok képesek EGYÜTT változtatni a dolgokon a jobb irányba, akkor ezt a lelkitárs nevű dumát is hanyagold, szerintem ne gyakoris putrikommentek alapján dönts
2023. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szünet míg te önállónak tanulsz lenni, az meddig tart, 1 hétig, vagy 2 évig? Megbeszélhetitek ti, hogy 2 év múlva összejöttök 2 év múlva, de ha lesz partnere legalább valakinek, akit tényleg nagyon szeret, akkor az "szerződés" idejét veszti, érvénytelen és kb.soha nem volt alapja.

Most úgy érzed, hogy szereted, de igazából nem szereted, nem vagy szerelmes. Ha igazán az lennél akkor mellette, az ő oldalán is tudnál, akarnál önálló életet élni. Ez már csak ragaszkodás, ebben szerelem nincs, ezért jobb szakítani véglegesen, kiheverni a 3 évet és új kapcsolatot más valakivel/valakikkel elkezdeni, ha valóban "lelkitársak" vagytok, akkor úgyis együtt lesztek legvégül, ahhoz nem kell szünetet tartani, sem mesebeli megegyezést kötni.

2023. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem már előre megcsaltad
2023. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Tanuld meg egyedül bekötni a cipőfűzőt, majd három kanyarnyi gazdag marokkói farok után menj vissza hozzá, és hazudd hogy mindig is őt szeretted
2023. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem terveztem és nem is fogom megcsalni.
2023. júl. 20. 13:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi értelme felborítani az asztalt?? Mit szeretnél önállóság alatt? Olyan se veled se nélküled emberkének tűnsz, szerencsés lehetsz, hogy valaki kibírta ezt 3 évig, biztos nagyon szeret és hisz benned, mérlegeld ezt is, és ahelyett, hogy eltűnsz a világ végére, költsd a pénzed terápiára, míg nem azon veszed magad, hogy 38 évesen egyedül szürcsölöd a bort a pult alatt.
2023. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem éri meg. ne legyen szünet, mellette is képes vagy mindenre, hidd el
2023. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De mit jelent az, hogy önálló? Mit nem tudsz mellette megtenni? Mindent együtt tesztek? Nem hagyja, hogy munkába járj? Vagy te nem mertél, nem akartál eddig semmit nelkule tenni, mert olyan szerelmes voltál, de mivel már nem vagy ezért az "önállóságra" kened, hogy szakítani akarsz?


Önállóság általában, legtöbbször - szabad élet, kinyitogatod a szárnyaid, kiéled magad más férfiakkal/nőkkel ezt mindenki tudja. Miért hazudsz saját magadnak?^^

2023. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve vagyok kapcsolatban és nem érzem azt, hogy nem vagyok önálló. Persze, együtt élünk, együtt tervezünk, de igazából a párom szárnyakat ad, nem lehúz. Bármikor elmehetünk bulizni, fesztiválozni vagy táborba a másik nélkül. Ugyanúgy dolgozom, fizetem a sajá dolgaimat, önállósodom. Tölthetem az időmet a családdal, barátokkal stb. Független vagyok, amennyire lehetek egy kapcsolatban, önálló döntéseim vannak (pl külföldi MSc) aztán összeegyeztetjük őket, hogy együtt maradhassunk. Tudod mi az egyetlen, amiben nem vagyok szabad? Nem szexelek mással. (Bár ugye ilyemsit is meg lehet beszélni) De ilyen szabadság nem kell, és ahogy írod, neked sem. Akkor mégis mi az, amiben nem vagy elég önálló?


A szünetnek nincs értelme. Esetleg megoldás lehet, hogy pl külön nyaraltok vagy valami. Szóval pár maradtok, sak kis ideig nem találkoztok. Egy félszakítás annyira megingat, a lényeg vész el. Hogy mindkettőtöknek fontos a kapcsolat és érdemes küzdeni érte. Én ezt veszteném el egy szünet feldobásával és onnantól kezdve nem tudnék hosszútávon tervezni, csak szenvednék, nem mernék kompromisszumot kötni, mert nem bíznék abban, hogy engem akar, hogy nem cserél le amint lehetősége lesz.


Beszélj vele. Mondd el a konkrét problémát, javasolj megoldást. Ha nem együttműködő szakíts rendesen. Ha meg sikerül megoldani, az szuper, nem kell a szünet.


22N

2023. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!