Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Valóban joga lett volna tudni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban joga lett volna tudni az abortuszról? Megérdemlem, amit kapok?

Figyelt kérdés

Volt egy párom akivel 8 éve együtt voltunk. A szüleim oda meg vissza vannak tőle azóta is. Mindenki arrafelé terelt, hogy megfogtam az isten lábát ezzel a férfival, menjek hozzá. Szeptemberben lett volna az esküvőnk, de júliusban szakítottam vele. Az, hogy eljöjjek tőle, fél évnyi tervezgetést igényelt, mivel lassan és észrevétlenül kontrollált anyagilag és szedte el minden pénzem úgy, hogy még igazságosnak is adta elő (hosszú lenne elmagyarázni), ráadásul a barátnőimtől, testvéreimtől is elidegenített az évek során.

Nehezítette a helyzetet, hogy még a szakítás előtt teherbe is estem tőle (megjegyzem, fogalmam sincs, hogyan, mert gumival védekeztünk, van pár elég sötét gondolatom...). Nagyon nagyon nehezen, hazugsághálót létrehozva tudtam csak elmenni abortuszra. Nagyon nem akartam neki elmondani, mert csak tányértörős veszekedést, zsarolást hozott volna a dolog, ráadásul tudtam, hogy szakítani fogok hamarosan, szóval úgy gondoltam, az a legegyszerűbb, ha nem tud semmiről.

Ellenben a fülébe jutott.

Akkor teljesen elborult az agya, azóta mindenhogy szívatni akar, alám akar tenni, nem hagy békén. Szerinte meg kell keserülnöm, mert egyedül döntöttem és a kisbaba az övé is lett volna ugyanannyira, és ő akár egyedül is felnevelte volna.

A szüleimnél is árulkodott, kihasználta, hogy vallásosak. Ellenem manipulálta őket, komplett családi veszekedést csinált, és 2x történt meg, hogy amikor a szüleim odahívtak és mosták a fejem, hogy mit csináltam, és épp a saját álláspontomat és a kapcsolat számukra nem látható árnyoldalait ecseteltem, akkor előjött mondjuk a pincelejáróból az exem, és a szüleim megmondták, hogy "hallott mindent, most pedig tessék szépen megbeszélni a dolgokat és békére jutni".

Meg ki vannak akadva azon, hogy én milyen erkölcstelen, bántalmazó, mocsok ember vagyok, hogy csendben szervezkedtem, hogy lelépjek a férfitól, aki szeret engem, én megjátszottam magam, aláfeküdtem, aztán hátba döftem és kitépettem magamból a gyerekét.

Szóval eljutott a dolog oda, hogy a szüleimmel sem merek mér beszélni semmiről.

Teljesen ki vagyok borulva, úgy érzem, tönkre vagyok menve, pedig egy jobb élet reményében szakítottam.



2023. aug. 25. 18:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
99%

Nem, nincs.

Ez csak egy ujabb támadási felület lett csak rajtad amit ki is használ hogy megint bánthasson.

2023. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
99%

Amugy ez szokott menni en is tapasztaltam hogy mimdenki a bántalmazók mellé áll mindig. A saját család is.


Az áldozatokat mindenki rugdossa mindig.

2023. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:

De ez szörnyű :(

Egyszerűen éreztem hogy már nem jó az egész... És attól az opciótól hogy nekünk közös gyerekünk legyen már fulladozva rettegtem. De szó szerint, fojtogató érzéses pánik és sírás rohamom volt a gondolattól. Pedig alapvetően szeretnék gyereket. De az volt bennem hogy NEKI nem szülhetek, egyszerűen nem szabad és le is kell lépnem. És nem volt erőm/kedvem végighallgatni a mocskolódást tőle ha szólok előre és attól is féltem, hogy valahogy szabotálná a dolgot.

2023. aug. 25. 18:48
 4/77 anonim ***** válasza:
98%

Igazad van. De a világ ilyenkor összefog ellened. Egyik sakál után sorban jön a másik. Senki nem tiszteli a döntésed, téged.


De hidd el menni fog az összesnek ellenállni. Semmit nem tudnak tenni. És tiéd a győzelem.


Gyermekvédelem is csak benned van.

2023. aug. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
95%

Az exed tuti nárci, méghozzá a legalattomosabb fajta. Ez a viselkedés bizonyítja azt is hogy jól sejted; nem gyárilag volt baj a gumival...


A családod pedig vagy nagyon manipulalható, emiatt vak, vagy ők se sokkal jobbak. Sajnos a narcik kiváló manipulátorok, és bocsáss meg ezért, de a vallásosak pedig a hitükön keresztül kiválóan manipulálhatóak.


Jól tetted hogy kiléptél, ha hozzámesz és megszülöd a babád, onnantól jó eséllyel pokol lett volna az életed, és sokkal nehezebb kijutnod.

2023. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megértelek, kérdező. Amikor engem ütött, rúgott a volt férjem, megpróbáltam hazaköltözni. Anyám csak annyit mondott, szagoljam, amit szakítottam. Amikor válófélben voltunk, a bátyám minden mocskos qrvának elhordott, aki jó dolgában nem tudja, mit csinál. Azt, hogy ő csomókban tépte a hajam, meg menekültem két gyerekkel mezítláb a hóban, mert késsel üldözött, nem akarták látni. Ez már 20+ éve volt, azóta nem beszéltem a "családommal". Elváltam, sok évvel később férjhez mentem megint, gyerekeink is lettek. Ezt csak azért írtam, hogy lásd, van kiút és lehetsz boldog. Nem volt könnyű (nekem anyagilag sem), de megérte. Ne hagyd magad! Ha van valaki, aki melletted áll, hidd el, túl leszel rajta. Még ha nem is a saját családod az.
2023. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
4%

Szerintem is sunyi dolog volt, hogy nem mondtad el neki az abortuszt magadtól, miután szakítottál vele. Egyáltalán nem kellett volna megtartanod a gyereket, bármit mond, de tőled kellett volna hallania, hogy elvetetted a gyerekét..


Szerintem csak ezért dühös és fújja fel a dolgot, ő még a gyász elején van, és hát te okoztad a fájdalmát(amihez minden jogod megvolt). Miért nem szedtél tablettát gumi mellett?


Mondjuk pont én beszélek, aki tabletta mellett lettem terhes, de azóta sem szexelek anélkül, hogy én is, és a pasi is védekezne. A saját védekezésemről nekem kell gondoskodni, a gumi a pasiké, a nőknek meg van 500 lehetőségük.


Gondolom emberünk gazdag, ezért jön be a szüleidnek, biztosítva látják a jövőd vele, más nem számít(én anyám ilyen, szóval ezért tippelek arra, legyen helyes és gazdag, kb ennyi az elvárása sokaknak).


Én jó messzire mennék a szüleimtől meg az extől is, nem gond, ha egy darabig nem beszéltek. Nem kell a szüleidet győzködni, hogy jól döntöttél, ha nem is, akkor is a te döntésed(és igazából nem tartozik rájuk, miért), neked így jó, és hagyjanak békén mindennel, felnőtt vagy és a te dolgod. Gondolom még a húszas éveid elején jársz ezzel a 8 éves kapcsolatosdival, csak nem groomingolt a pasi? Idősebb nálad?


Ne beszélj azokkal, akik bántanak, ez nem az ő ügyük. Ez a "tessék kibékülni" meg, gyerekként kezelnek, normális vagy, hogy hagyod? Nyugodtan meg kellett volna mondani, hogy "és milyen pózban dugjak vele, azt nem akarod esetleg megmondani, ANYA?" Az én dolgom, hogy kit szeret és kit nem, ha annyira kedveled, menj hozzá te feleségül..

2023. aug. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy nem mondtad el neki, a saját érdekedben.

TÉged is zaklat?

2023. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
98%
Dehogy sunyi dolog. Latod hogy bantalmazasra használja fel a gyereket is ellene!
2023. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
88%

"akkor előjött mondjuk a pincelejáróból az exem"


Ez valami egészen szürreális!

Ott lakik a szüleidnél vagy mi?

Mintha egy lélektani krimit olvasnék.


Magyarázd már meg, hol és hogyan élsz te, a szüleid és az exed!

2023. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!