Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Érdemes pszichológust felkeres...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes pszichológust felkeresni, ha úgy érzem sehogy nem tudom túltenni magam a szakításon?

Figyelt kérdés
Mindent megpróbáltam már. Elkezdtem sportolni, vezetek naplót, próbálok másokkal sokat beszélgetni erről, de egyszerűen úgy érzem semmi nem segít. Nem tudok enni, nem tudok aludni, nem tudok semmire se koncentrálni, annyira megvisel az egész. Eléggé ódzkodok attól, hogy egy szakembert felkeressek ez ügyben, de lassan már csak ezt érzem az egyetlen opciónak. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban? Vagy kinek mi segített? 27/N
2023. szept. 16. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idő telt el a szakítás óta?

Engem 5 hónapja hagyott el a párom 2 éves kapcsolat után, a mai napig szörnyen érzem magam, teljesen kilátástalannak érzem az életem. A mai napig nagyon szeretem őt. Szóval úgy érzem hogy “az idő majd úgyis megoldja” nem működik mindenkinél.

33/N

2023. szept. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri elmenni terápiára, én közel egy évig jártam. Igaz nálam bonyolultabb volt a helyzet, mert nem voltam független, és elég mérgező kapcsolatról volt szó. De sokat segített nekem, és a magammal való kapcsolatom is segített helyretenni. Emelett elkezdtem egy extrémebb sportot, ami szenvedély lett. Plusz az idő közhely, de tényleg segít, igaz nekem közel egy év telt el, mire elmondhattam, hogy tényleg túl vagyok rajta.
2023. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szakítottam a párommal, mert úgy éreztem szerelem nélkül nem megy, mostanra jöttem rá, hogy nekem ő volt az igazi.

10 év telt el.

2023. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hat éve hagytak el.

Azt hittem, belehalok,de szó szerint.Nehezen,de felálltam, viszont ismerkedni nem tudok azóta és senki nem volt az életemben.

Nekem is ő volt az igazi,sajnos ezt csak én gondoltam így...


F

2023. szept. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen szakemberhez menni!

A hobbik, barátok, napló jó dolgok amúgy.

Nem mindegy mennyi ideje szakítottatok?

Egy kis önfejlesztés is jó...

2023. szept. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csak felvidításként közlöm, nincs olyan, hogy "az igazi" és ne is emeljétek ennyire piedesztára az exeket. Vannak emberek akikkel tudtok kapcsolódni, akikkel fel lehet építeni valami nagyon szépet, akivel megvan külsőleg belsőleg is a kémia. De nincs egy igazi, az az igazi akit te nevezel ki annak. Azért nem lépsz túl rajta mert te találtad ki a fejedben, hogy ő az.


Én is egy szakításban vagyok most, 4 hónapja dobott a volt barátnőm kb életem kapcsolatából, senkivel nem volt még ilyen jó, az enyém is különleges helyzet, inkább le se írom, egy rohadt szar drámasorozathoz tudnám hasonlítani. Én is rengeteget olvasok a témában, hogy megértsem mi történik ilyenkor vele, velem. Sajnos túl kell lépni ez van, magadat mérgezed ha nem, persze mindezt úgy mondom, hogy négy hónap után se tartok ott, hogy túl akarok lépni. De tudom, hogy idővel meg kell próbálnom. Nálam annyira lezáratlan, elvarratlan, érthetetlen, hogy emiatt nehéz, senki sem érti, sajnos tanácsot sem tudnak adni emiatt. Én is gondolkodok szakemberen, csak férfiként alapból nehezen nyílok meg, de kicsit már fáradt vagyok a napi pár óra alvástól mert sokszor éjszaka jön rám és csak egész este kocsikázok a városban. Tudom nagyon klisés ahogy az edzőterem is dehát mást nagyon nem tudok tenni. Elméletileg átlagosan 8-10 hónap míg nagyjából túllendülsz. Nálam a kapcsoltunk sem volt ennyi, de mivel érzelmileg nagyon magasan ért véget, ez benne a szívás. Ha mondjuk 6 év után szakítasz de már nagyon halvány érzelmekkel ami inkább kötődés, az máshogyan fáj, nyilván mindenhogy rossz, nekem sajnos a mi lett volna ha faktor játszik be, plussz hogy mindenki azt mondta nekem, hogy meg fogja bánni és rá fog jönni hogy mit tett, de én már egyre kevésbé hiszem. Elvileg ez ilyen hiú remény és nagyon káros ezért mondtam, hogy inkább elég ha szidják.


Szóval kitartást mindenkinek, szerintem olvassatok róla neten a témában de normális külföldi oldalakon ne nőklapja meg ilyenek.

2023. szept. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!